Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Törzskönyves szülőktől, de...

Törzskönyves szülőktől, de nem tenyésztőtől kiskutya? Mennyire jó választás?

Figyelt kérdés

Sok olyan hirdetést találok mostanában, ahol olyan kölyökkutyákat hirdetnek, akiknek a szülei törzskönyvesen, akár még kiállítási eredményeik is vannak.

Annyi mindent hallok, hogy így a szaporítók meg úgy a szaporítók, de nekem a szaporító kategóriába nem tartoznak bele azok, akiknek van 2 darab kutyája, akik tenyésztőtől vannak, egészségesek, szerető környezetben nőttek fel és kiegyensúlyozottak, és nekik lesznek kiskutyáik. És persze nem tenyésztenek, hanem csak egyszer lettek kiskutyák, tehát nem a pénzről szól a dolog. Ha a képeken is látszik, hogy a kutyák tiszta környezetben, családban vannak, valóban törzskönyvesek és a standardnak megfelelnek és jó idegrendszerűek, plusz elmegyek megnézni a piciket és mindennel meg vagyok elégedve, akkor miért ne hozhatnék tőlük kiskutyát? Miért vegyek tenyésztőtől, akinek ugyanolyanok a kutyái csak 100e-rel drágábban adja őket és ivartalanítási kötelezettséggel? Ja és persze a családnál az apa és az anya kutya felmenői is mind szűrtek..


2014. máj. 25. 19:30
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
84%
A törzskönyv még nem minden. Tudni kell párosításkor, hogy a két vonal passzol-e egymáshoz.
2014. máj. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
54%
Na és mit gondolsz, miért 100 ezerrel drágább a hivatalos tenyésztőtől a kutya? Mert biztos lehetsz benne hogy nem azért adják olcsóbban amott, hogy veled jót tegyenek...
2014. máj. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 sippara ***** válasza:
73%
Oké, apa és anya felmenői mind szűrtek. Na de apa és anya? Mi van, ha pont két olyan vonal, ami kataraktás kölyköket eredményez? Nem para, megvakult a kutya 11 hónaposan, de legalább olcsó volt? No meg ha ezek a kiskutyák tökéletesen ugyanazt kapják meg, amit egy tenyésztő kutyái, akkor pont azon a kutyánként 2500 forinton fog spórolni a "gazdi", miután ráköltött az alomra SZÁZEZREKET? Nemár...
2014. máj. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
20%
Nagyon sokan így jutnak kutyához, többek közt én is 1 hónap mulva. Sajnos nincs több száz ezrem kutyára..
2014. máj. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
87%
Mondani mindent lehet. Akkor higyy el bármit is, ha lepecsételt papír is van minderről. Addig ez csak szépítés.
2014. máj. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 sippara ***** válasza:
69%
Utolsó előtti, akkor gondolom, autó nincs, tv nincs, vagy valami sanyi a sarki cigányoktól, a telefonod meg egy nokia 3210-es. Vagy azokra tudtál gyűjteni, félretenni, csak egy ÉLŐLÉNY nem ér annyit? Azért ez gyönyörű hozzáállás ám, gratulálok :)
2014. máj. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
27%
Tudod, ezeket részletre is meglehet venni...ne haragudj, itt van nekem 3 kisgyerek, hidd el van hová tenni a pénzt. Ha neked sok van, annak örülök, de sajna nekem nincs
2014. máj. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:
Komolyan nem értem ezt a hozzáállást. Ha a szülők is szűrtek, pluszban törzskönyvesek, ami azt jelenti, hogy garancia, hogy semmi bajuk nincsen, akkor mégis miért kell állatkínzóknak beállítani a gazdákat? Igen, elismerem, hogy rengeteg szemét ember van, aki ezzel akar pénzt keresni, de én meg nem vagyok könnyen átverhető, főleg nem ilyen dolgokban. Ha egyszer látom a törzskönyvet, látom a családot, látom a környezetet, a kutyák és az emberek viselkedését, stb, akkor csak el tudom dönteni, hogy az illető átver-e vagy sem. És a tenyésztő meg azért adja el iszonyú áron a kutyáit, mert ki van váltva neki egy kennelnév. Tanúja voltam egy kiállításon a közelmúltban, ahogy két "tenyésztő" egymásnak esett, mert a saját nagyanyjával fedeztette be az egyik kutyáját az egyik tenyésztő. Ott totálisan ledöbbentem. Na akkor most mégis ki a rossz és ki a jó?
2014. máj. 25. 19:43
 9/34 anonim ***** válasza:
88%
Kár volt ledöbbenned, mert létezik vonaltenyésztés a világon.
2014. máj. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:
A vonalvezetést kapásból beltenyésztésnek hívnák, ha nem egy tenyésztő csinálná és szépen megkapná, hogy mekkora féreg és ássa el magát.
2014. máj. 25. 19:47
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!