Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítséég! Kutyámtól most...

Segítséég! Kutyámtól most vettem el a valószínű frissen kiesett fogát, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Hallottam hogy valamit nyammog, mint amikor a haja véletlen a szájába keveredik és csámcsogja, vagy mint amikor valami nemjót rágcsál, és megláttam A FOGÁT!!! A földön! Azt nyalogatta, én meg úgy megijedtem, hogy elvettem tőle, és gyorsan kidobtam. Amennyit láttam belőle, picit, enyhén barnás volt, gondolom fogkő. De ez gusztustalan élmény volt, úgyhogy mondom, gyorsan kidobtam, de aztán eszembejutott, hogy ez most biztos fáj neki... Mit csináljak ilyenkor?? Szegény ilyenkor szenved? Ki fog esni még több?

2014. máj. 25. 23:57
 1/9 anonim ***** válasza:
mennyi idős?
2014. máj. 26. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha sok fogköve van és piros az ínye, be van gyulladva akkor valószínű hogy még egy pár ki fog esni, ha nem az összes... Vidd el leszedetni a fogkövét és nem kell majd később azon gondolkoznod hogy milyen pépes ételt adj a kutyádnak,mert nem maradt foga.
2014. máj. 26. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
11 éves, és sajnos nem tudom, hogy gyulladt-e az ínye, mert nem tudom milyen a természetes kutyaíny, neki mintha mindig ilyen lett volna. Tudni kell róla hogy már "foghíjas", már esett ki neki elülső foga is, de hátsó rágófoga úgy tudom még nem. Az pedig nagyobb fog, ezért ijedtem meg, hogy ez biztos fáj neki. Amúgy mindig, amikor dokihoz megyünk, belenéz a szájába is, és nem mondott még soha rosszat, csak annyit hogy a "korának megfelelő". Egyedül a fogkövet mondta de azt is, hogy elég enyhe, a leszedéshez pedig altatni (vagy bódítani?) kell, és azt ha nem muszáj nem erőlteti öreg kutyuson. Amúgy nem viselkedik máshogy mint szokott, épp rágcsálja a lábát, tisztogatja magát, majdnem mindig ezt csinálja szóval hangulatban nem hiszem hogy nagyon megzuhant. De attól még fájhat neki, ezért kérdeztem meg inkább.
2014. máj. 26. 00:29
 4/9 A kérdező kommentje:

update:

sírdogál:( simogatom meg minden, dehát az nem fájdalomcsillapító. vagy csak az ijedtség miatt? Gyógyszert meg úgy tudom nem adhatok neki mert a gyomruk nem bírja (?) szóval azon kívül, hogy ha kedvetlen, elviszem holnap dokihoz, nem tudok mit tenni?

2014. máj. 26. 00:33
 5/9 anonim válasza:

macskám egyét rágcsa után köpte az egyik fogát!

-koppant a padlón-

gondolhatod..

2014. máj. 26. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
0%

Azóta macskamama lett...

Kap tápot...Egyébként úgy vadászik mint az anyja, SŐT!

Még kaptam tőle vakondokot! (vakondot)

Élő állapotban!!

És még csak első cicamama!

2014. máj. 26. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
27%
kb 3 cicája lehet, de félkóbor..nem láttam még, kb egy hét..
2014. máj. 26. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
De jó:) Akkor nem viselte meg annyira, ez bíztató.
2014. máj. 26. 01:11
 9/9 Akiteki ***** válasza:
Előfordul ebben a korban. El kéne vinni orvoshoz, leszedetni a fogkövet, mielőtt az összes kipotyog. Igen, fáj neki 1-2 napig.
2014. máj. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!