Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért húzhatja a lábát?

Miért húzhatja a lábát?

Figyelt kérdés

Tegnap a kutyám nagyon sokat mozgott (többet, mint egyébként szokott), mikor hazaértünk este vacsora után lefeküdt pihenni. Mikor vittem ki később, hogy elvégezze a dolgát, láttam, hogy húzza a jobb hátsó lábát, nem nagyon lép rá. Végigtapogattam, megnyomogattam neki, de nincs rajta semmi dudor, vagy semmi külső sérülés, és nem is jelzett, hogy fájna neki. A mancsát is megnéztem, de nincs benne semmi. Aztán kint miután mozgott kicsit már rendesen használta (már békát is kergetett). Ma reggel szintén ugyanez, mikor elindultunk húzta, de mire leértünk a futtatóba rálépett rendesen, még játszott is a másik kutyával. Mióta hazajöttünk figyelem a lakásban is ahogy járkál, és szépen megy, azóta nem húzza.

Szóval úgy láttam, hogy mozgás hatására már nem fájlalta, hiszen akkor nem lépett volna rá... mi lehetett ez? Meghúzta? Vagy izomláz a tegnapi sok mozgás miatt (kutyáknál van ilyen)?

Gondoltunk rá, hogy bevisszük a klinikára megnézetni, csak nem akarunk vele 60 km-t autózni, ha nem komoly a dolog.


2014. máj. 26. 11:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Kistestű, nagytestű? Mennyi idős?
2014. máj. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Közepestestű, amstaff, 1,5 éves.
2014. máj. 26. 11:43
 3/4 anonim ***** válasza:

Figyeld. Ha változatlanul fennáll a felkeléskori sántítás pl egy hét múlva is, vagy előjönne neki újra máskor, akkor ajánlatos a doki. Te hiába nyomogatod a kutyát. Nem tudod, hol, hogyan kell nyomást gyakorolni a lábára.

Lehet izomláz, de lehet egy részleges szalagszakadás is.

Remélhetőleg túljátszotta magát, vagy volt egy rossz mozdulata játék közben.

2014. máj. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :) Egy ideje most nem húzza.
2014. máj. 26. 16:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!