Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » "Eddig és ne tovább! " Hogy...

"Eddig és ne tovább! " Hogy tanítsam meg? Kinti kutya, néha bejöhet a házba, de csak a konyha-étkező-előtér, tovább nem. Viszont nincs ajtó. A burkolat ott járólap, utána laminált padló. Hogy tudom megértetni vele, hogy beljebb nem mehet?

Figyelt kérdés
2014. máj. 27. 21:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Lehet venni speciálisan erre tervezett kutyaajtót.

Vagy ha rálép a lamináltra, visszaküldöd. Ugyan úgy, mint amikor azt tanítod neki, hogy nyitott kapun nincs kirohangálás.

2014. máj. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Szilvi & Argos ***** válasza:

Gondolom akkor lehet bent a kutyus, ha Ti is otthon vagytok.

Egyszerűen amint átlépné a küszöböt, rászóltok, kijjebb zavarjátok. Valószínű ezt SOOOOOOOOOKSZOR, több tucatszor kell megismételni, de hát így tanulja meg :)

2014. máj. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én először nyílt terepen tanítottam meg neki a 'marad' parancsot. Nálunk a teraszra nem jöhet fel. Mindig, amikor rá akart volna lépni, használtam a parancsszót. Sokszor gyakoroltuk, és pár hét után, már csak akkor jött fel, ha hívtuk, vagy ha már nagyon izgatott volt a közelgő séta miatt:)
2014. máj. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nálunk a házba nem jöhet be csak engedéllyel.

Télen még ok, de pl. most tárva nyitva van minden.

Csináltunk az ajtó elég egy olyan kerítés szerűséget (derék magasságút), mint amilyen a kicsi gyerekeknél szokott lenni, hogy ne essenek le a lépcsőn, vagy ne menjenek be egyes helyiségekbe.

Aztán pár hét múlva már tudta, hogy ez a határ, és anélkül sem jött be.

2014. máj. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egyszerűen csak ne engedd be. Ha pedig be akar menni, eléállsz, kilököd vagy hasonlók, szóval ne engedd, hogy bemenjen. 1-2 nap alatt megtanulja ő. Nekem egyszer unokatesóm vigyázott egy kutyára, a lakásban volt ahova nem mehetett be, ezt megtanulta egy nap alatt. Aztán kb 1 hét múlva visszakerült a gazdihoz de azóta is szokott jönni láto gatóba és sosem megy be, megtanulta. És tényleg csak 1-2 napig tartott
2014. máj. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A mi kutyánk nagyon gyorsan tanult.Egyszerűen sokszor mondtukhogy NEM!,és mostmár tudja hogy hova szabad menni nekiés hova nem.Persze még mindig bepróbálkozik,kis boci szemet előveszi,de nem szabad neki hagyni.:)
2014. jún. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

bocsi a hibákért gyorsan írtam

és néhol a szóköz kimaradt.:D

2014. jún. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!