Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fogkövesség miatt lefogyhat...

Fogkövesség miatt lefogyhat kórosan a kutya? Akkor is ha rendesen eszik, nem tűnik fájdalmasnak a rágás neki?

Figyelt kérdés
Azt már olvastam, hogy a fogyásnak ez is lehet az oka hogy fogkő miatt nehezen, fájdalmasan rág. AZ én kutyám nagyon lefogyott, de mindig habzsolta az ételt, rendesen evett. Csak finnyás volt, ennyi. Igaz az utóbbi időben kemény, száraz kajákat nem kapott, más probléma miatt. A doki szerint lelassult az emésztése, de altatáskor fogövet is megállapított. Nem kérdezgettem erről mert csak bőgtem. Most már képes lennék rá, de hogy menjek vissza megkérdezni, nagyon nagy bűntudatom van hogy lehet emiatt halt meg?
2014. máj. 29. 11:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Mi volt a másik probléma? Miért kellett elaltatni? Féreghajtás volt rendszeresen? Mennyi idős volt a kutyus?
2014. máj. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azért nem kapott már kemény ételeket, mert állandóan szorulásos volt, pl a tápot is beáztattuk, de inkább konzervet meg főtt ételt evett az utóbbi pár évben. Negyed évente kapott féreghajtót. 17 éves volt, leépült agyilag, testileg, csont sovány lett, legyengül, ő kérte már hogy megszabadulhasson ettől a hozzá nem méltó élettől :-( Csak most egy cikk olvasása közben döbbentem rá hogy a fogkő is lehetett a ludas talán? Ezt az orvos egyszer sem említette, pedig pár hónapja is voltunk nála, mindig az anyagcsere lelassulását emlegette csak.
2014. máj. 29. 12:05
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom, öreg kutya volt már, a doktornak is igaza lehetett abban, hogy az emésztése sem volt tökéletes, ha nem tudott volna rágni, azt észrevettétek volna, hogy kevesebbet vagy lassabban rágás nélkül evett volna. Szerintem bűntudatot ne legyen, szép kort megélt, és biztos jól volt tartva, hogy ilyen sokáig élt. Nekem 13 évesen kellett elaltatni a németjuhászomat, tavaly. Az utolsó heteiben már csak enni, meg üríteni állt fel. Egyre kevesebbeket evett is, de hát sokat nem mozgott ahhoz nem kellett sok energia, és drasztikusan nem is fogyott, egyszerűen csak kiöregedett. Aztán végül utolsó napján már fel sem tudott állni, és nem érdekelte semmi. Rohantunk a dokihoz, hogy csináljon valamit. A doki rendes volt, mert mondta, hogy még mindenféle gyógyszerekkel, vitaminokkal pár héttel esetleg 1 hónappal meg tudja hosszabbítani az életét, de el kell fogadnunk, hogy megöregedett, és az altatást a legjobb megoldás az esetében, nem szenved tovább. Nem használta ki azt, hogy nagyon kötődtünk az állat iránt, és hagytuk volna ott a havi fizetésünket, néhány hétért. Sajnos ez az élet rendje, ezt akkor el kellett fogadnunk, és a mai napig úgy érzem jól döntöttünk. Bocs ha hosszúra sikerült
2014. máj. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Egyáltalán nem baj hogy hosszan írtál, sokat segít minden együtt érző szó. Borzalmasan érzem magam, a bűntudat is mardos, hogy pl. lehettem volna jobb gazdája, így akadtam erre a fogköves cikkre is. Részvétem a kutyusod miatt!
2014. máj. 29. 13:12
 5/7 A kérdező kommentje:
Ja és az altatás miatt nekem sincs bűntudatom, legalább amiatt nincs :-( Akkor vittem el mikor ő jelezte hogy nem bírja ezt már, és 3 napja nem evett, 2 napja nem ivott. Az orvos is mondta hogy ez már nem élet neki :-( Inkább azt bánom hogy pár hónappal előbb nem szántam rá magam mert nem érezte már jól magát.
2014. máj. 29. 13:17
 6/7 anonim ***** válasza:

Már nagyon öreg volt, felesleges is az okot keresni szerintem, már ilyenkor minden összejön. Fogkőtől csak akkor szerintem ha fáj neki és nem eszik.

Egyébként sok kérdezőt nem értek felírja ide a kutyája baját stb, és már matuzsálemi korban vannak. Sajnos nem élnek örökké...

2014. máj. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Önmagában a fogkőtől nem fogy le a kutya, viszont ínygyulladást okozhat, ami fájhat, attól ehet nehezebben, de a tiéd rendesen evett. Szóval a fogkőhöz semmi köze nem volt a fogyásnak.


Most már ne legyen bűntudatod, nagyon szép kort megélt, nem kínoztad felslegesen, előbb-utóbb mindenki ideje lejár.

2014. máj. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!