Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Orokbefogadott 5 eves kaukazus...

Cashflow kérdése:

Orokbefogadott 5 eves kaukazusi juhaszkutya kan, kezelheto lesz, vagy nincs mas valasztas, mint az eutanazia?

Figyelt kérdés

Kb 3 hete a gyepmesteri teleprol a masnapra tervezett elaltatas elol orokbefogadtunk egy 5 eves ,fajtatiszta kaukazusit,a kutya egy nem lakott haz kertjeben kerult elhelyezesre.

Az elso heten nem volt vele gond, azonban miutan ivatlanittattuk, par napra ra megvadult. Minden elojel nelkul megtamadott, azota lancon van, de nem lehet 5 meternel kozelebb menni hozza, mert habzo szajjal orjong.Egyedul a felesegemet engedi magahoz, ra soha nem morog, mindenki mast azonban azonnal tamad.A nagy dilemma, hogy vajon el fog-e fogadni valaha a kutya, vagy el kell altatni.Egyebkent van osszesen 8 kutyank, tobb kozuluk felnott korban orokbefogadott, egyikkel sem volt ilyen gond.



2014. máj. 29. 15:46
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

kár, hogy a kutyakiképzők közül is csak 10ből 1 ért a pásztorkutyákhoz... többségük a kommersz fajtákkal és a munkakutyákkal foglalkozik, én inkább egy rutinos tenyésztővel beszélnék, aki már vett magához felnőtt kutyát ebből a fajtából, vagy rokon fajtákból (közép-ázsiai juhászkutya, sarplaninac). én több ilyen tenyésztőt is ismerek, beszélgettem is velük erről, ezért is írtam, hogy éheztetéssel célszerű kezdeni.


1-2 nap éheztetés után (semmi baja nem lesz tőle) menj oda hozzá, és dobj MELLÉ kaját, ha őrjöng, ha nem. aztán hagyd ott. észre fogja venni, hogy mit kapott. ezt megismétled néhányszor (ezért írtam a csirkefejet, azt be lehet osztani), és össze fogja kötni veled. másnap próbálkozz újra, de várd meg, míg lehiggad, és utána dobj neki enni. ha elkezd őrjöngeni, hagyd ott. a lényeg, hogy észlelje az agresszió-kajamegvonás összefüggést.

fontos, hogy ne akarj elsőre túl közel menni hozzá, csak annyira, hogy el tudj odáig dobni, és ne keresd a szemkontaktust, ne legyen a testtartásod fenyegető, csak határozott. húzd ki magad, de ne fordulj teljes testtel a kutya felé, ne is nézz rá, csak amolyan "erre jártam, ha már itt vagyok dobok neked enni" jelleggel. a bratyizás csak akkor kezdődik, ha elfogadott és megszokott.


hogy felkészülj rá mondom, hogy nagyon nehéz dolgod lesz, és a kutya egész életében oda kell majd figyelned arra, hogy hogyan viselkedsz vele!

2014. máj. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Az etetés nem nagyon segít, 2 napig nem kapott enni, utána vittem neki az eledelét,de eközben is ugyanúgy tombol, meg sem lehet közelíteni,mikor odatoltam elé a tálat, azt is kilökte.Az állatorvos , aki ivartalaníotta, azt mondja, hogy ugyan van rá egy pici esély, hogy kicsit lenyugszik majd ,de nem sok, neki is volt kaukázusija , azt kölyök korától ő nevelte, mégis 4 éves kora körül megvadult, neki ugyan engedelmeskedett, de a családtagjaira elkezdett támadni, úgyhogy megelőzendő a bajt elajándékozta egy tanyára.Ott még őrültebb lett, szét akarta tépni az új gazdáját, az sem mehetett közel hozzá,úgyhogy pár hét kisérletezés után lelőtte.

Tartok tőle, hogy egy felnőtt kaukázusit már nem lehet betörni.

2014. máj. 31. 11:22
 13/18 anonim ***** válasza:

mondom, hogy ne az egész tállal menj! elég részletesen leírtam, mit és hogyan, nem véletlenül...


a kaját utána megette? ha nem, akkor nem elég éhes. húst vigyél, az izgatja őket a legjobban. a csirkefejet sem véletlenül írtam, olcsó és könnyű hozzájutni, szépen lehet adagolni akár 10m távolságból is. próbáld ki szó szerint követve amit írtam, és referálj egy hét múlva.

már ha akarsz tőle még valamit. ha nem akarsz, akkor úgysem fogsz elérni semmit...

2014. máj. 31. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Kacsazsíros kenyeret kap, azt nagyon szereti.Mikor dobálom neki csendben van, aztán ha elfogy megint ordít mint egy oroszlán.Az állatorvos szerint a herélés miatt felborult a hormonháztartása, attól őrült meg ennyire, azt javasolja várjunk 1-2 hónapot, valszeg javulni fog.Addig ne foglalkozzunk vele, csak enni kapjon.

Most mindenesetre olyan, mint egy pitbull a köbön,de bernáthegyi méretben.

2014. máj. 31. 23:20
 15/18 sippara ***** válasza:
Ne várjatok, ne dobáljatok neki ok és cél nélkül kaját (mert mondjuk az lesz a vége, hogy az őrjöngést jutalmazod, ami most is történik), hanem KERESSETEK FEL EGY SZAKEMBERT. Ha a kocsidat sikerül elrontani, azt sem addig dobálod anyacsavarokkal, amíg meg nem javul...
2014. máj. 31. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Mar kicsit javul a kutya, az ivartalanitas es talan a nagy hoseg miatt lathatoan csokkent az agresszivitasa. Meg mindig morgolodik ha kozelitek, de legalabb mar nem tombol.
2014. jún. 10. 15:57
 17/18 anonim ***** válasza:
Eltelt 4 hónap. Mi van a kutyával, hogy haladtok? Javult a helyzet?
2014. okt. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Ez engem is érdekel, hogy mi történt.

Ha gondolod, írd meg privátban :)

2014. okt. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!