Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kangal, vagy akár egy...

Egy kangal, vagy akár egy közép-ázsiai juhászkutya mennyire lesz felnőtt korára kutyakompatibilis, ha azzal már kölyök korától fogva kutyaiskolába járnak, megfelelően szocializálják s a hozzáértés is adott?

Figyelt kérdés
Jó pár éve nézegetem őket és igen sok olyat olvasok,hogy,,5 km-en belül megöl mindent",meg,,mindent kinyír ami mozog",stb. Igazából,többek közt ezen kijelentések igazságtartalmára lennék kíváncsi - tényleg ilyen vad,kezelhetetlen,nehezen kordában tartható,agresszív kutyák? Persze,tudom,hogy van bennük agresszió rendesen,de annak is van még egy elfogadható fokozata,a fent idézettek viszont szerintem már túllőnek ezen. Bár nagyon elbűvölnek a fenti fajtájú kutyák,egyelőre kérdésem csak elméleti,tapasztatatokra,véleményekre lennék kíváncsi. Ha egyszer lesz is egy ilyen csodálatos kutyám (pl egy kangal,melyhez én is tudom,nem kevés utánajárás és szakértelem szükséges,na meg terület),az biztosan nem most lesz,mert perpillanat családban,kisgyerekekkel,idősekkel,4000 m2-en élek,ezt pedig nem tartom megfelelő körülménynek egy ilyen típusú kutyához. Tényleg csak érdeklődöm,a rendes válaszokat pedig előre is nagyon köszönöm.

2014. máj. 17. 12:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Normális idegrendszerű, megfelelő körülmények között élő pásztorkutyák nem azzal kezdik, hogy megölik az idegent, ha az megadja magát. Először figyelmeztetnek hanggal, fenyegetéssel, majd ha folytatódik az idegen behatolása a területre vagy támad, harapni is fognak. Azonban ha megáll vagy ha a kutya támadása után érezhetően megadja magát, akkor a kutya el fogja engedni, nem fogja tovább harapni. Ezt bármilyen normális pásztorkutya teszten meglehet nézni, de van a neten is ilyen videó.


Szóval nem öl meg mindent 5km-n belül, de még a porta közvetlen közelében sem.

2014. máj. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Találtam is két videót. Az egyiken kau, másikon komondor. Lehet látni, hogy ha leáll a támadás, a bundás ember ledermed, a kutya elereszti.


https://www.youtube.com/watch?v=fcNxwAWCRCw


https://www.youtube.com/watch?v=RZgvzOu0NGA

2014. máj. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A kinyír mindent ami mozogra pedig itt egy állatokkal történő viselkedésteszt.


https://www.youtube.com/watch?v=u_mgl_ryUaw

2014. máj. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Hát figyelj mindenki mást mond. Én 2 típussal találkoztam (és találkoztam egy párral). Az egyik az amelyik mindennek nekiment ami kutyának nézett ki és mozgott, nemre, állapotra, korra való tekintet nélkül, meg az a fajta kan aki a szukákat imádja, a kanokat viszont kivégezné. És ezek között kiállítási és versenyző kutyák is voltak. Volt például egy kan, akivel 8 hetes kora óta jártak kutyaiskolába, minden rendben volt, imádnivaló volt, aztán 2 évesen egyik percről a másikra teljes fordulatot vett... Felnőtt...
2014. máj. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Befolyásolja a nevelés és a kutya genetikai tulajdonságai. Valamelyik kutya dominánsabb, de ez minden kutyánál így vagy. Alapvetően kisebbekre nem kellene, hogy rátámadjon, mert nem harcikutya, a dominancia harcok viszont lehetségesek, azokat úgy tudod el kerülni, hogy nem viszed oda másik nagy kutya közelébe. Ez nem csak pásztorkutyáknál van így, nekem például van egy németjuhászom, aki elég domináns így nekimenne egy másik kutyának simán (75 cm a marmagassága és van vagy 45-50 kg).
2014. jún. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Érdekes méretei vannak. Gondolom nem törzskönyves.
2014. jún. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A szülei azok.
2014. jún. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Akkor biztos valami mutáns, hogy ennyivel túlnőtte a standardot.
2014. jún. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
:D Szinte csak hússal és csontokkal etettük, az számít?
2014. jún. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem. A genetikát nem lehet megtolni ennyire semmilyen táppal.
2014. jún. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!