Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Másnak is ilyen a kutyája?...

Másnak is ilyen a kutyája? (sírós, engedetlen)

Figyelt kérdés

Az 1 éves kutyám 5 hónapja van nálunk. A fajtája vizsla keverék és egyszerűen nem bírunk vele....

Kinti kutya, de reggel mikor kezd világosodni felugrál az ajtóra, kaparja és iszonyatosan sír. Pedig nincs semmi baja, mert addig jól megvolt (játszik, futkos) és nem is éhes, mert olyankor adunk neki enni, de csak beleszagol és elfordul. Aztán meg elkezdi csóválni a farkát és ugrál rajtunk, szaladozik. Aztán ha bejövünk, akkor kb 10-11 óráig megint sírdogál, aztán lefekszik aludni. Mikor felébred akkor egy darabig nincs semmi baja, addig amíg valamiért ki nem kell mennünk az udvarra. Akkor megint kezdődik a sírás...Este szintén sír, mikor meglátja, hogy ég bent a lakásban a villany. Már muszáj behúzni a függönyöket és lehetőleg alig felkapcsolni a villanyt, mert ő rögtön visítva kaparja az ajtót. Ezzel persze a szomszédoktól megkapjuk, hogy milyen állatkínzók vagyunk és vmelyik reggel is idejöttek a kapuba hallgatózni, hogy mi ez a sírás. Sajnos nem engedhetjük be, mert nagyon engedetlen. Nem fogad nekünk szót és bár 2-3 napig bent aludt (esténként a sírás miatt) egyszerűen nem lehetett vele bírni...Szétszedett mindent és egyáltalán nem hallgatott ránk ha rászóltunk. Ha megrángadtam a nyakát (ahogy az anyjuk szokta) akkor visszaugrott rám, majd lefeküdt a hasára (figyelve engem) és mint akit felhúztak elkezdett pörögni maga körül, majd elszaladt.

Most már mindig ilyen sírós és kezelhetetlen marad?


2009. dec. 30. 22:50
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sincs fogalma a kutyákról annak, aki azt mondta neked, hogy az egy éves kutyával nem kell játszani... dehogynem! Minden kutyával, haláláig kell játszani. Ez tartja karban a testüket, ez mozgatja meg őket, és szellemileg is elfáradnak a játék során... szerintem nézz körül a neten vagy vegyél egy könyvet arról, hogy miket lehet játszani a kutyával (Az Alexandra könyvesboltban tudom, hogy láttam nemrég ilyen könyvet) meg fogsz lepődni, hogy mennyi mindent lehet játszani egy kutyával, és mennyi mindenre lehet megtanítani! Ami nem csak neki hasznos, hanem neked is - egyrészt jobban nyugton marad majd, ha nem foglalkozol éppen vele és okosabb, kezelhetőbb is lesz... A kézharapdálásról, a felugrálásról, a nyüszítésről, a lakás szétszedéséről mind-mind le lehet szoktatni, ha megfelelően bánsz vele... :)
2009. dec. 31. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
"Egyébként azt is megkaptam, hogy gyerekes dolog egy kutyával játszani..)" Az egy nagyon "okos" ember lehetett aki ezt mondta neked,tuti nem volt még kutyusa..!Ahogy irták már elöttem egy 10 éves kutya is még szeret játszani,nemhogy egy 1 éves blökkencs!szóval játszál vele sokat;)
2009. dec. 31. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Szoktam vele attól függetlenül játszni, délelőtt is labdáztunk. Csak kb titokban. :D -> A hátsó udvaron, hogy ne szóljanak meg a szomszédok...(Mindenbe beleszólnak, főleg a kutyám nevelésébe. Volt olyan, hogy egyszer átjött az egyik és a kutya ráugrott, erre belerúgott egy nagyot. Azóta mindig becsukom ha átjön hozzánk valaki...De ez egy más téma)

Meg egyébként tényleg nagyon szeret labdázni, mikor felemelem a lasztit teljesen rááll és csak "labdákat látok" a szemében. Annyira összpontosít:D

Szóval én attól függetlenül azért szoktam vele játszani, bár lehet ő többet igényelne...

Viszont a nyáron lehet elmegyünk majd kutyasuliba. :)

2009. dec. 31. 14:15
 14/17 anonim ***** válasza:

Minden este menj ki hozzá, és tanítsd őt trükkökre! Az enyém az elején nem nagyon volt hajlandó tanulni, és ráadásul csak a kaja érdekelte, azt hittem megölök valakit mérgemben, de elszámoltam tízig és újrakezdtem. Ez hosszú folyamat, és élete végéig tartania kell! Minden este ismételd meg vele az eddig tanultakat, nem kell okvetlenül mindig új trükköt tanítani. Biciklizzetek, az enyém attól mindig nagyon szépen kifárad és nyugodtan alszik. Amúgy ő sem hajlandó egyedül játszani, csak fekszik az ajtó előtt és vár, inkább alszik.

Szóval le kell fárasztanod szellemileg(kb. 15 perc tanulás) és testileg is(sok-sok játék)! És meg kell mutatnod, ki a főnök. Nem szabadna harapdálnia. Ahányszor odakap mindig fordíts neki hátat. Ezt addig ismételd, amíg abba nem hagyja. Ha nem segít, akkor pedig jön a radikálisabb módszer: azonnal otthagyod, bemész a házba. Kis idő múltán megin kimész.

Nálunk bevált.

2009. dec. 31. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

napi 1-2 óra séta,futás(akár bicikli mellet is) a kerten kívül!!

rohadt unalmas lehet neki,hogy nem megy sétálni..


vigyétek el naponta legalább 2x labdázzatok vele,fogócskázzatok,ismertessétek össze más kutyákkal,hogy kijátszhassa magát!


és ivartalanítás!

2009. dec. 31. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Én magas ívben tennék a szomszédok véleményére,nem az ő hülyeségüknek kell megfelelni.
2009. dec. 31. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

A sírás, nyüszítés, engedetlenség, neveletlenség abból fakad, hogy nem ismer el titeket falkavezérnek.

Érdemes lenne elmenni vele kutyaiskolába (Budapesten a Cerberos, a Népszigeti, Budakalászon a Kutyaparadicsom nagyon jók). Ott elsősorban téged tanítanak, hogy megértsd a kutyád viselkedését.

Én értem, hogy szeretitek, gondozzátok, de ez kevés. Érteni is kell hozzá. Most még fiatal, most még hebrencs, de később mindez ellenetek fordulhat. Pl. rosszat csinál, leszidod vagy arrébb rakod, és visszakap a kezedhez, esetleg megharap.

Dióhéjban: a családdal üljetek le beszélni. Jelöljétek ki a szabályokat, határokat, és azt mindig mindenki következetesen és módszeresen tartsa be.

Tanítsd meg leülni a kutyát. Ha ételt kap, ha valamit jól csinál, és meg akarod jutalmazni, ha túlpörög, ültesd le.

Ha ugrál, harap, mondd neki határozottan, hogy nem, nem szabad, és fordíts hátat, és ne vegyél róla tudomást, amíg abba nem hagyja. Ha nem képes abbahagyni, hagyd ott 10 percre. Ha rosszat csinál, erőteljesen, tömören, szigorúan szidd le, és küldd el a helyére, és hagyd magára 10 percig.

Ha enni adsz neki, ültesd le, fogj a táljához egy szál ropit, és látványosan edd meg előtte, csak utána add oda neki az ételt.

Ha esetleg bemegy a lakásba, csakis mögötted menjen be illetve ki.

Ha a ti ételetekből kap finomságot, csakis a legutolsó falat legyen az övé.

Ha hisztizik, sír, nyöszörög; ha játszol vele, és bevadul vagy figyelmetlen, hagyd ott 10 percre.

Amilyen gyakran lehet, vidd el sétálni, fáraszd le, labdázz vele minél többet a kertben.

Tömören ennyi. Olvasd el Jan Fennel Kutyapszichológia c. könyvét, sokat fog segíteni. *****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2009. dec. 31. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!