Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinek van ivartalanított kan...

Kinek van ivartalanított kan kutyája? .

Figyelt kérdés

1.Miért jó ha ivartalanítva van??

2.Mi az előnye és hátránya??(pl. hogy elhízik?)

3.Viselkedése megváltozik-e??

4.Mennyibe is kerül ez kb.??

5.Mikor érdemes elvégezni??

Köszönöm mindenkinek előre a válaszát:)


2011. okt. 28. 18:57
 1/7 anonim ***** válasza:
én még csak szeretném ivartalanítani, de egyszerűen, ha meghallja az állatorvos hangját bemegy a helyére és az istennek nem lehet onnan kicsalogatni (nagy kutya). és már volt ivartalanított kutyám, de mivel ott voltam, én fogtam le egy részt, így hallotta a hangom és már nem akart a saját házamba beengedni......
2011. okt. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

nekem. nemrég volt a műtétje.

1, mert kevesebb a fertőzések esélye. stb.

2, hátránya nincs. előnye: a fent említett.

3, a viselkedése valamennyiben. (mi ezért vágtunk bele. kutyabolond volt. húzott amint meglátta a futtatót. ugatott a kutyákra, stb. ivartalanítottuk, és kb. leszállt a kutyákról, viszont ugyanolyan játékos maradt.)

4, 10000.15000 ft körül van

5, minnél előbb, de állatorvos véleményét kérd ki előtte, hogy tényleg szügséges-e :)

2011. okt. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Akiteki ***** válasza:

1. Lásd 2. kérdés

2. Lecsökken a daganatos betegségek veszélye, nem kötözködik más kanokkal, nem csinál felesleges kölyköket. Hátránya nincs. Nem hízik el, ha rendesen eteted.

3. Igen, nyugodtabb lesz.

4. Orvosa válogatja. Nekünk 4 ezer volt de 6 éve

5. Bármikor.

2011. okt. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

1. Nekünk azért kellett vartalanítani, mert egy ivartalanított szukával szemben volt túl erőszakos (folyamatosan párzott volna)

2. Hátránya nem nagyon van, az enyém nem is hízott-ez csak etetés és mozgatás kérdése.

3. Neki megváltozott, kevésbé lett agresszív, érdekes, de jobban igényli az emberi társaságot, más kutyákkal szemben kicsit közömbösebb.

4. 5000 ft volt, altatásban, és kicsi varrás nélküli seb maradt az ivartalanítás után, mert a doki nem akarta varrni, mert félő volt, hogy a másik kutya megsérti a varratot. Tartottam tőle, de nagyon jól viselte, és 7 nap alatt teljesen összeforrt a 2 cm-es seb.

5. Az enyémet felnőtt korában ivartalaníttattuk. Eltérnek a vélemények, az állatorvos és egy tenyésztő barátom szerint érdemes megvárni, míg kifejlődik a kutya. Van amelyiket kölyök korban ivartalanítottak, de annak sincs semmi baja, ezért kérdezd meg azt az orvost, akihez vinnéd a kutyát ő biztos okosabb.

2011. okt. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem 3 kutyám van, két kan ( németjuhász,vadászkopó ) és egy nöstény ( doberman ).


1. Azér,mert hanem nálunk több kölyök is lenne,amit bizony nem szeretnén :)


2. Előnye, a kutya nem pisil le minden egyes fát és oszlopot. Hátránya? Szerintem az nincs ..


3. Nagyon is. Teljes mértékben lenyugszik, nem dominál és könyebben kezelhető is.


4. Hát ez változó... De kb. olyan 20-25 euróba :) Ez nem olyan sok.


5. Miután a kutya ivarérett lett.. éves kor után már simán lehet :)

2011. okt. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
62%

Szia!


Nekem 3 szukám van, a felnőttek ivartalanítottak, és egy kan közép-ázsiaim.

Nagyon jó állatorvosom van (van viszonyítási alapom), aki szó szerint lebeszélt a kan ivartalaníttatásáról!!!!


Azt mondta, hogy nagytestű kanoknál (tudja, hogy rengeteget mozgatom) elhízás, a másodlagos nemi jellegek tompulása, félősség, stb lehet az eredmény...

Azt mondta, hogy ha ragaszkodom hozzá, megcsinálja, de csak kényszerből...

Én hiszek neki, és amíg nem tapasztalom, hogy megpróbál kiszökni párzani, addig meghagyom a férfiasságát...

(Mivel a szukák ivartalanítottak, szaporulat sem lesz...:))


Szerintem ha megfelelően tartod a kutyát (nem tud kiszökni), és sétáltatásnál sem hagyod, hogy 500 méterre fusson tőled, akkor tök felesleges ivartalaníttatni...


nyugodtan le lehet pontozni, de én hiszek az állatorvosomnak, nekem Ő a bibliám!:D

2011. okt. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Ram-Ram válasza:

1.előnyös lehet mert tüzelési időszakban biztos nem fog kóborolni, a "kanos" viselkedés és az agresszió is megszűnhet.

2.az előnyt leírtam , hátránya az elhízás odafigyeléssel elkerülhető.

3.ezt is írtam

4.kistestűnél kb 10-15 E között van ezt állatorvos válogatja és minnél nagyobb a kutya annál drágább

5. Hát kb 6 hónapos kortól bármikor

2011. nov. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!