Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti hogyan értétek el, hogy ti...

Ti hogyan értétek el, hogy ti legyetek a falkavezér?

Figyelt kérdés

Másfél kilós kis keverék ivartalanított kan kutya. 6 hónapos. Próbaltam már sokmindent, olvasgattam a cerberos oldalat is, de sajnos nala nem hat semmi. Kutyasuliba nem tudom vinni mert tanulok es nem dolgozok.

Kedves kis kutya, de neha rajuk az 5 perc vagy ha raszolok hogy "nem szabad" akkor elkezd morogni es nekem esik. Meg jo hogy kicsi es nem tud eroset harapni, de ez akkor se normalis hogy megtamad. En iranyitok kb mindenben, megse tisztel. :( 20L


2014. máj. 30. 19:59
 1/5 anonim ***** válasza:
25%
következeteséggel.Nekem rotweilerem van,ha rám támadna nyílván nekem végem lenne.Ha rossz megfogod gyengéden a fülét,sétáltatáskor te mész előre ki az ajtón,kapun.Ha ő jobbra húzz ,te épp azért is balra menj.Mielőtt elengednéd a pórázról ültesd le.Ha rosszúl viselkedik vagy megharap két három napra ne állj vele szóba,csak vízet és kaját kaphat,de gyengédséget nem.Én ezzel egy angyali kutyust neveltem.
2014. máj. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nálam ami minden helyzetben bejött, az a morgás. Ha nem ért a szép szóból, nézz rá, és morogj. Ha erre esetleg neked menne, kap el a nyakánál, és terítsd le a földre úgy, hogy a hátán feküdjön, ne durván, de határozottan. Így is morogj rá amíg nyugton marad. Aztán elengeded, és megvárod ameddig megy bocsánatot kérni, addig rá se nézz. Lehet brutálisnak tűnik, de ezt az ő nyelvén van, ebből mindenféleképp ért. Egy gazdinak kell tudni 'kutyául' ahhoz, hogy a kutya megtanuljon 'emberül'.

Ha eddig nem tetted volna, mozgasd le, minden nap kb ugyanakkor kapjon enni, és ne teljen el nap tanulás/megtanultak gyakorlása nélkül, akár alap engedelmességről, akár trükkökről legyen szó.

2014. máj. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 sippara ***** válasza:

Hűűű, hát kaptál válaszokat :D


Amit NE csinálj:


- NE vágd be a durcit három napra.

- NE morogj.

- NE várd, hogy "bocsánatot kérjen" (istenem, de cuki gondolat :D ), ugyanis a kutya ilyet NEM fog tenni. Inkább miután megvolt a "kirohanás", és úgy érzi, már újra stabil vagy idegileg, odarongyol még egy kis foglalkozást kierőszakolni.


Amit csinálj:


Keress házhoz járó kiképzőt, aki el tudja neked magyarázni a kutyatartás alapjait, szabályait; meg tudja mutatni, mit szúrsz el, és hogyan kéne jól csinálni. Ha egy másfél kilós kutyával négy hónap alatt ezt csináltad, akkor neked szakértői segítség KELL, mert valamit az alapoknál fogsz fel és kivitelezel nagyon-nagyon rosszul. Ezen egy kiképző, és sok önképzés, tanulás segíteni tud, a morgás, a durcizás, meg az "alpha roll" bármilyen jól is hangzanak/néznek ki, nem. A kutyázás egy szemléletrendszer, nem három-négy csodagyakorlat, amiket addig ismétlünk váltott sorrendben, amíg a kutya meg nem javul :D

2014. máj. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
mi ezt úgy oldottuk meg,hogy tiltó szónak csak is a "nem"-et használjuk,persze ezt határozott ,méllyebb hangon.több dolgot is kipróbálhatsz ,az egyik tuti beválik:tiltás után a grabancánál fogva lenyomod a földre,ha harap a körmödet picit nyomd bele a szájpadlásába,illetve még tiltás után hátat fordíthatsz neki.
2014. jún. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Németjuhászunk 65 kilos volt én nö vagyok és 62 kilo, sosem volt vele bajom nem huzott, szotfogadott,rajongott értem. Ellenben a férjemre rá morgot többször, huzta amikor sétálni mentünk,elé tolakodott az ajtóban,hiába volt minden. Velem soha nem tett ilyet, én tanitottam kiskorátol,de a férjem etette. Elém sosem mehetett az ajtoban,én rászoltam határozottan nem!és visszahuztam ez gyakorlatias a vezényszot mondd, feküdj,ül,nem,hopp,fordulj,stb kezeddel gyakorolj nyomást rá, ha morog emeld fel a kezed és mond nem.megtanulja egy idö után,de a mi kutánk egy gazdás volt.
2014. júl. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!