Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bolognese kutyának hám vagy...

Bolognese kutyának hám vagy nyakörv?

Figyelt kérdés
10 éve mindenki azt mondta,hogy hám kell minden kistestű kutyának,mert a nyakörv tönkreteszi a légcsövét,így előző kutyusunk mindig hámot kapott. Most lett egy kölyök, de nem tudom maradjunk-e a hámnál,vagy mehet a nyakörv,amíg megtanul szépen pórázon menni?
2014. jún. 1. 08:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem törpe uszkárom van, csak akkor rakok rá hámot ha futunk, vagy ha hegyekbe megyünk. Amúgy mindig nyakörv van rajta, de én csak addig kötöm meg míg elérünk a parkban azután mindig szabadon van. Én szeretném hozzászoktatni őt, hogy szabadon is mindig kövessen, és ne keljen őt mindig megkötni, csak ha út mentén megyünk. Ehhez sokat kell gyakorolni a behívást: finom falatot vigyél magaddal a sétákra, és időnként hívd magadhoz kedvesen, nyugodt hangon, ha nem jön oda hozzád vagy csak sokára akkor sem szabad megütni, megbüntetni!!! ha nem jön kezdj el futni a másik irányba és közben szólítsd a nevén, addig fuss míg el nem kezd futni utánad, ha ez megtörtént fordulj meg guggolj le hozzá és nagyon nagyon dicsérd meg, tényleg örülj neki. A legfontosabb, hogy nagyon örülj neki mikor odajön, adj neki jutalom falatot, simogasd dicsérd. A lényege, hogy megértesd vele, hogy ha oda jön hozzád semmi rossz nem érheti, sőt csak jót kap. Időnként séta közben bújj el előle, ha sokáig nem tűnik fel neki, hogy eltüntél, akkor pisszegj, szólítsd 1x a nevén, ha megtalál megint nagy dicséret. Ha nem nagyon akar jönni hozzád, akkor vagy fuss másik irányba, vagy guggolj le, vagy bújj el, vagy cuppogó, nyívós, érdekes hangon próbáld meg felhívni magadra a figyelmet. De a leghatásosabb a futás. Ha semmi nem válik be akkor menj hozzá közelebb, ahol érzi a falatot, és azzal csábítsd. Mindig alaposan dicsérd meg! Mikor már egész jól megy, lassan hagyd el a falatot, és csak dicsérd. Eleinte csak ritkábban adj jutalomfalatot, majd hagyd el teljesen. Időnkét jót tesz ha újra visszahozod egy-egy sétára a jutalomfalatot.
2014. jún. 1. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Előző vagyok

A hámot a mopszoknak, bulldogoknak, boston terriernek ajánlom, mert előfordulhat, hogy a nagy nyomástól kibuggyan a szemgolyó. Ha futtatod a kutyát pórázon vagy húzatsz vele valamit akkor kell a hám. A nyakörvekből már gyártanak vastagabbakat, ami eloszlatja a nyomást. De ha megtanítod laza pórázon sétálni, akkor nincs mitől félni, hiszen akkor nem nehezedik rá nyomás :)

Laza pórázas séta: ha megindul előre és húz, azonnal fordulj meg és indulj a másik irányba. Vagy amint elkezd húzni ültesd le, majd ha leült induljatok újra. Vagy egy bot vagy esernyő segítségével tereld vissza a helyes irányba. Ezeket addig kell ismételni míg szépen láb mellett nem jön laza pórázon. Kicsit időigényes, kutyától függ, de megéri.

2014. jún. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A hámot sporthoz, súlyhúzáshoz, örző-védő feladatokhoz találták ki. Döntsd el ezek közül melyiket csináljátok egy átlagos séta alkalmával, aztán mérlegelj és dönts. :)
2014. jún. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a hám a jó ötlet, mert a kutyának is sokkal kényelmesebb, és ahogy írtad is tönkreteszi a légcsövét.
2014. jún. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!