Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon vakarózik a kutyám,...

Nagyon vakarózik a kutyám, frontline-on gondolkodok, megvegyem?

Figyelt kérdés

10 percenként vakarózik vagy rágcsál magán valamit, hol a lábát, hol a hasát, hol a fülét, szóval mindenhol viszket szerintem. Lehet, hogy rosszul láttam, de mintha láttam volna 1 db valami alig láthatót mászni a szőrén, kiszedtem gyorsan és szétnyomtam. Az előbb jó alaposan megfésültem, hogy látok-e még ilyet, de semmi. Lehet hogy bolhás? Tud úgy bolhás lenni egy kutya, hogy csak 1 db volt benne? Vagy akkor van benne több is? Fehér szőrű úgyhogy megláttam volna ha van.

Na de, a fő kérdés, hogy gondolkozom a frontline spot on-on, mivel szerintem az a legkényelmesebb egy kutyának. A nyakörvről nagyon sok rémtörténetet hallok, és abban nehezebb is megtalálni a jót ami beválik. Mellékhatásai is durvábbak, sokkal nagyobb esélyben hullik ki pl a szőrük a helyén, kutyás szomszédok elmondása alapján. Az se szimpatikus, hogy egy fél évig egy átvegyszerezett valami legyen a kutya nyakán, bőrén. Szóval a spot-on jutott eszembe mint legjobb megoldás, és ahogy hallottam a kullancs ellen is véd, bár nem szoktunk olyan helyeken sétálni, de ki tudja mik laknak így nyáron az utcákon is. Szóval, szerintetek bolha volt amit láttam? Ez ellen ti hogy védekeznétek? Vigyem el orvoshoz, hogy csepegtesse rá inkább ő, vagy vegyek kutyás webshopból?


[link]

Itt láttam egy ilyet, de ez se világos. Nekünk S-es kiszerelés kellene, de ha az XL-es is ugyanannyiba kerül, ne vegyek inkább olyat? El tudom rakni a maradékot a köv alkalomra? Ebben a csomagban jól értem hogy csak 1 alkalomra elég cucc van?

Ne haragudjatok hogy ennyit kérdeztem meg h ilyen hosszú lett, de eléggé megijedtem, hogy most bolhás-e a kutyus, és gondoltam ami van a fejemben, mind megkérdezem:D Köszi aki elolvasta!!



2014. máj. 30. 06:47
 1/7 anonim ***** válasza:
.............................( az a rész a te szidásodat jelöli,csak túl kevés a hely. ) mivel a tudatlanságod már a csigákéval vetekszik ,nem ér annyit ,hogy egy átfogó és érthető leírást kapjál a kutyákon élősködő állatok káros és kártékony hatásairól PL: bolhapete allergia . húőzz el egy dokihoz vegyél valamilyen spot-ont ,van vagy 1000 féla , vagy egy normális bolhanyakörvet . de könyörgöm,tegyél már valamit és ne gondolkozz !!!! ha fogalmad lenne róla ,hogy mekkora hü...séget írtál ,megrémülnél! "" Az se szimpatikus, hogy egy fél évig egy átvegyszerezett valami legyen a kutya nyakán, bőrén. ""
2014. máj. 30. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

[link]

Itt is nézz körül, elég nagy a választék és szerintem olcsóbb is.

2014. máj. 30. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Advantixet vegyél olcsóbb és ugyanolyan jó. Kullancs még az udvarban is lehet szal érdemes beletenni.
2014. máj. 30. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Első, mi van?????

Melyik lábaddal keltél így kora reggel, h nekiállsz veszekedni meg sértegetni?

"tegyél már valamit és ne gondolkozz !!!!" jah, ha te nem gondolkozol el, hogy mi a legjobb megoldás, még mielőtt lerovarirtózod a kutyád, akkor gratulálok... Az ember amiről nem tud annyit, arról kérdezni szokott, nála tapasztaltabb emberektől, nem gondolkodás nélkül megvenni valami sz..rt. Pff jól felhúztál így reggel.


2. és 3.: Köszi!:) Az advantix tényleg jobban megéri, csak mivel nincs tapasztalatom bolhairtókkal, nem mertem mást nézni a frontline-on kívül. Ez nem fogja kikezdeni a bőrét? Elég kényes és szárazabb típusú a bőre, könnyen bepirosodik, kisebesedik, pl noname kutyasamponoktól azonnal, sőt egyik pulcsijától is (azóta nyilván nem használjuk, még mielőtt betalál vki:S), szóval ezért járom körbe a témát, a legbarátibb megoldásért. Szóval bárki, akinek okozott mellékhatást bármelyik márka, az írja le amit tapasztalt, köszi!!!

2014. máj. 30. 07:43
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekünk így kezdődött a kutya pollen allergiája, úgyhogy fordulj orvoshoz.
2014. máj. 30. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Elég nagy kavar van a fejedben, de megpróbálok segíteni:

1.Az hogy a nyakába lógatsz valamit, vagy, hogy a bőrére nyomkodod édes mindegy, az egyiknèl még a szőr közte van, hogy a szervezetbe jusson a (szerinted) méreg.

2.Kutyák számára van kifejlesztve, ergo a kutyákra valószínűleg nem ártalmas, az hogy a te kutyád melyik

2014. máj. 30. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Bocsi, elyomtam, szò al a teljes válasz:Elég nagy kavar van a fejedben, de megpróbálok segíteni:

1.Az hogy a nyakába lógatsz valamit, vagy, hogy a bőrére nyomkodod édes mindegy, az egyiknèl még a szőr közte van, hogy a szervezetbe jusson a (szerinted) méreg.

2.Kutyák számára van kifejlesztve, ergo a kutyákra valószínűleg nem ártalmas, az hogy a te kutyád melyikre allergiás előre nem tudod.

3.A legtöbb spot és nyakörv is 3 hónapig véd.

4 A kutya valòszìnűleg csirke allergiás.

5. Védekezni viszont, ennek ellenére is érdemes!!

6. Én a foresto nyakörvet ajánlom, havanesem van, nem kopik a szőre tőle, viszont semelyik nem véd 100%-ig.

7. Az, hogy valami drága nem biztos, hogy jò. Van ismerősöm, aki hiper szuper terméket használ, mégis 11 kullancs volt benne, az enyémbe meg 3.

2014. máj. 30. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!