Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi a reális ára egy...

Mennyi a reális ára egy fajtatiszta bolognese kiskutyának tenyésztőtől?

Figyelt kérdés
23 ezerért is volt oltva, de 45 ezerért is. Bács kiskunban megbízható tenyésztő?
2014. máj. 31. 08:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%

100-120 ezer felett. 23-45 ezerért csak szaporító ad kutyát.

A szaporítós kutyánál nincsenek szűrések, törzskönyv, nagy eséllyel lesz beteg, ideggyenge. Vehetsz 23 ezerért kutyát, de ne csodálkozz, ha 2-3 év múlva horror áron viheted állatorvoshoz diszplázia műtétre vagy más beavatkozásra.

2014. máj. 31. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
100 ezres kutyus? Te jó ég! O:)
2014. máj. 31. 08:51
 3/11 anonim ***** válasza:

2-3 év? Volt, akinek pár nap alatt kellett elaltatni a kutyát, mert nem megfelelő helyről hozták. Nézd meg ezt a videót:

[link]


Ha egészséges, fajtatiszta kutya kell, spórolj, gyűjt, és készülj fel rá!

2014. máj. 31. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Barátkozz meg a gondolattal, mert ez alatt nem igen fogsz találni, garantáltan fajtatiszta, törzskönyves kiskutyát. 30-ért max fajtajellegű keverék, ki tudja milyen rejtett hibával.

Pl itt van két bolognese tenyésztő, ha nem hiszed kérdezd meg tőlük mennyi az annyi: [link]

[link]

2014. máj. 31. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én is csak a többieket ismétlem, 100 alatt nem fogsz kapni fajtatiszta kutyát. Aki adok-veszek oldalakon hirdet, az egyik sem igazi tenyésztő, hanem szaporító. Ajánlom, nézz utána, hogy néha milyen körülmények között szaporítják az állatokat. Gondolok itt arra, hogy pl kikötik a szukát, ráküldik a kant, és nesze, mit számít ha esetleg eltörik egy vagy két láb..

Arról nem beszélve, hogy valószínűleg nem fogja megkapni az oltását, és ebből bajok lesznek.

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__egyeb-kerdesek__56319..

Én a 4. hozzászóló vagyok a belinkelt kérdésben, és azt a saját szememmel láttam. Szóval jól gondold meg, hogy mit teszel, mert azzal, hogy szaporítótól vásárolsz, nem hogy megmentesz egy állatot, hanem arra ösztönzöd a "tenyésztőt", hogy mégmégmég csináljon kiskutyát.

A szaporító szemei előtt a dollárjel csillog, a tenyésztő szemei előtt pedig egy boldog család boldog és egészséges kutyával.

Esetleg nézz körül az allatok.info oldalon, ott is találhatsz fajtatisztát, és így tényleg megmentesz egy állatot. De a keverékek is vannak olyan szépek (számomra biztosan legalábbis).

2014. máj. 31. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Elviekben tökéletesen igazatok van, és a szaporításnál gusztustalanabb dolog nincs. DE!! Anyu 160.000 Ft-ért (nyugdíjából spórolta)egy bologneset, neves tenyésztőtől.A kutya idegbeteg, elmegyenge, nem szobatiszta, epilepsziás. A tenyésztő azt mondja, hogy mindez nem igaz, és és biztosan anyu bánik vele rosszul. Iszonyúan felháborodtam ezen, de mi a délalföldön élünk, ezért nem fogok felmenni hozzá balhézni, főleg, hogy szerződés nincs. Csak a törzskönyv, ami egyébként nagyon szép. Már fel sem veszi a telefont az aranykoszorús mestertenyésztő...Anyu sajnálja a kutyát, ápolgatja, viszi orvoshoz, de normális kutya soha nem lesz belőle. Ne vegyen senki szaporított kutyát, de tenyésztő és tenyésztő között is van különbség!! Ezt a budapesti nőt senkinek sem ajánlom. Meg azt sem, hogy olyan naiv legyen valaki, mint mi voltunk, és szerződés, garancia nélkül vegyen ennyi pénzért kutyát.
2014. jún. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ezért kell szerződést kötni. A törzskönyv is lehet hamisítvány. Titeket, kedves utolsó, frankón átvertek.
2014. jún. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én nem ragaszkodtam a fajtisztasághoz, nem is értem, hogy átlag kutyatartónak miért előny. A menhely miért nem játszik? Mindenféle baja egy 100.000-es kutyusnak is lehet, nem 1-2 ilyen esetet ismerek.
2014. jún. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Hát nagyon utána kell járni a tenyésztőknek. Mindent megnézni, az őseit, őseiről dokumentumot, stb.

Az én párom, mikor vett egy törzskönyves kutyát magának, több hónapon át keresgélte a megfelelő kennelt, mire megtalálta. Aztán hosszas(!!) beszélgetés után találkozott a tenyésztővel, addig a tenyésztő rengeteg dolgot megérdeklődött (mivel foglalkozik, milyen helyen lakik, stb stb tényleg mindent, már csak az hiányzott hogy az étrendjét írja le kb:D), képet kellett küldenie mindenről, hogy hol fog lakni, milyen ólja lesz (előre!, stb., na és utána is hosszas választásra sikerült kiválasztani a megfelelő egyedet. Aztán pedig (azóta is) folyamatosan érdeklődik, kéri, már-már követeli a képeket, hogy minden oké-e.

Természetesen szerződés, és garancia is volt. És a szerződésben ki van kötve, hogy ha nem olyan a kutya, amilyet elvileg adnia kéne (itt pont az ilyen epilepsziás egyedekre gondol), pénzvisszafizetési garanciát vállal, és persze ha a körülmények megváltoznak, vagy rosszul tartják a kutyát, azonnal visszaveheti a kutyát...

És eme tökéletes tenyésztő (mert hát csak azt lehet mondani) nem sok létezik. Én mióta ismerem ezt a kutyát, hát le vagyok döbbenve, hogy milyen. Külsőre és természetre is. Jó, nyilván rossz is tud lenni, ha olyanja van, de na. Esze az nem semmi! És amióta ismerem, és kijártam több kutyakiállításra, alig-alig látok hasonlóan szép egyedet. Sokkal kisebbek, nem olyan pontos felépítésű, a feje is csúnyább a többinek.

Nem mondanék tenyésztőt és fajtát, mert nem reklámozni akarok és mást se akarok fikázni nyíltan, de szerintem sem igazi tenyésztő volt a bolognese tenyésztője.

Sajnos manapság az is "tenyésztő", aki vesz két fajtatiszta törzskönyves kutyát és agyba főbe szaporítja őket...

2014. jún. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Igen,persze, átvertek, de a nő aranykoszorús mestertenyésző. Ismert a neve, a kennelneve, privátban szívesen megírom, tele van minden a kiállítási kupákkal. Honnan veszel olyan sületlenséget, hogy hamisított a törzskönyv?:)) Sokan ragaszkodnak a sztereotípiához, hogy tenyésztő=angyal. Csak ezt a képet szerettem volna árnyalni.
2014. jún. 2. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!