Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámat megcsípte a kullanc...

A kutyámat megcsípte a kullancs. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Orvoshoz, már elvittem adott neki 2 injekció-t de másnapra sem javult az állapota, sőt még az injekció után hányt is előtte nem nagyon. Aki járt már így, az tudna segíteni, hogy mit adjak a kutyának? Enni nem akar semmit, csak vizet iszik. 1éves német juhászról van szó.

2014. jún. 2. 10:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Gondolom imizol injekciót adott neki a doki. Ettől javulnia kellene, de nem tudom, hogy másnap már látványos-e a javulás. Hányni valószínűleg az imizoltól hányt, van ilyen mellékhatása.


Mikor történt a kullancscsípés, mikor kapta meg utána az imizolt, mióta nem eszik, bágyadt?


Mert mikor az én egyik kutyám babéziás lett, akkor utána jobban volt az injekciótól és az infúziótól (azt is kellett volna kapnia a kutyádnak), majd rá 2 hétre lett szövődménye a babéziának.

2014. jún. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Imizol után előfordul a hányás. Mikor kell vissza vinned a kutyát az orvoshoz? Beteg kutya nem eszik. Ha iszik, az jó.

Sajnos van a babéziának olyan szövődménye, hogy a kutya immunrendszere maga ellen fordul. Ezt vérből lehet megállapítani.Várj egy kis ideig, hátha javul. Ha nem, akkor vissza az orvoshoz.

2014. jún. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Csütörtökön este körül csípte meg valószínűleg, pénteken még keveset evett is de szombaton már semmit, vasárnap vittük el az orvoshoz vagyis tegnap, és akkor kapta meg az injekciót. Azóta nem evett semmit, csak a vizet issza.
2014. jún. 2. 11:25
 4/17 anonim ***** válasza:

Ez meg mi?

A kullancs állatokra is ilyen veszélyes?

Gondoltam lehet benne emberre veszélyes kórokozó, de a kutya is ilyen beteg lesz?

És mi van a cicákkal!

Én minden nyáron keveszek belőle 5-6 a kullancsot és virul?

2014. jún. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Cicákkal nem tudom, de nekünk több ismerősnek is elpusztult tőle a kutya egy nap alatt. Ők sem tudták mi baja.. Kérdező, várj, ha nem javul állatorvos mégegyszer. Ha iszik legalább az jó jel.
2014. jún. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Nem a csütörtöki kullancstól lett beteg a kutyád. Volt benne előtte is, tuti.

Nem válaszoltál...mikor kell vissza vinni a kutyát?

2014. jún. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

ma 11:31

Macskákra kevésbé veszélyes a kullancs. Nagyon ritka a fertőzés. Genetikailag mások, mint a kutya.

2014. jún. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Az orvos nem mondta, hogy menjünk vissza, de ha nem javul az állapota akkor visszaviszem egy másik orvoshoz. A kezemből elveszi a kaját de csak bekapja a szájába és egyből ki is köpi. Tálból és földről el sem veszi.
2014. jún. 2. 14:13
 9/17 anonim ***** válasza:
Nekünk az imizoltól rögtön jól lett, infúziót sem adtak neki, de nekünk nem volt rá szükség. Viszont inkább adjanak mint nem. Van aki többször visszamegy infúzióra. Biztos,hogy adtak neki imizolt? De ha már iszik és eddig nem tette az már pici javulásnak számít, van aki lassan javul van akinek károsodás éri van akinek a segítség ellenére sem éli túl.
2014. jún. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Nem tudom pontosan mit adott neki, eddig is ivott kicsit az orra is ki van száradva. Egy kicsit mintha már jobban lenne mint tegnap volt.
2014. jún. 2. 14:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!