Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1 éves lakásban tartott...

1 éves lakásban tartott border collié mennyi mozgást igényel naponta?

Figyelt kérdés

Először is szögezzük le nemérdekelnek a kommentárok hogy :"a b.collie alapbol nemvaló lakásba"

Mások már kérdeztek hasonlót de azok kertesházban éltek ahol alapbol más az életvitel.Az érdekelne hogy igényel e napi összesen egy óranál több poráz nélküli futkosást . illetve igényel e a +1-2 óránál több foglalkozást naponta ez alatt értem a játszást komunikációt simogatást,tanitást. Nem destruktiv nemrág szét dolgokat akkorsem ha nincs vele foglalkozva egész nap . Csak érdekelne hogy van e értelme napi háromszor kivinni 30-40-60 perces póráz nélküli futkosásokra vagy beérné e a napi egy alkalommal?



2014. jún. 2. 18:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Most ezt mi honnan tudnánk? Lehet teljesen selejtes a kutya, és akkor elég neki fél óra is, de lehet 3 óra sem elég.
2014. jún. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát egy laikus nem is fogja megmondani. ezt nem is vártam
2014. jún. 2. 18:19
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem van értelme annak hogy levidd napi 3x is de egy kutyát nem csak testileg hanem szellemileg is le kell fárasztani
2014. jún. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Reggel 5-6-ig futás és agyi torna. Ha hazaért a munkából/iskolából akkor kb 2-3 óra folyamatos futás és agyi torna(feladatok, gyakorlatok). De mivel nem tudjuk mikor vagy otthon ezért pontosan én se tudok írni semmit. Ez a MINIMUM foglalkozás vele. Többet érdemel.
2014. jún. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Szilvi & Argos ***** válasza:

Kutyától, gazdától, körülményektől függ.

Egyik ismerősöm ugyan kertesben lakik, de a kutya a házban van. Hétköznap 3-4 nap nincs séta, csak a kertben kis labdázás, a többi napon séta, hétvégén edzések, túrák, stb.

Másik ismerősöm panelban tartja, legtöbbször póráz nélkül sétálnak, ebből 2 séta egészségügyi, 30-40-perc, erős kontrollal a forgalmas telep miatt, és egy kimozgató-tanító séta van, 1,5-2 óra.

Ha a kutya kiegyensúlyozott és normális idegrendszerű, akkor felfogja, hogy mikor kell pörögnie és mikor nem

2014. jún. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!