Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idős kutyának lehet...

Mennyi idős kutyának lehet már adni virslit, sajtot, kenyeret, a tápra leves levét, répát, stb?

Figyelt kérdés
Nem ezekkel akarom etetni, hanem jutifalatnak, vagy csak úgy. :)
2014. jún. 2. 18:49
1 2
 1/14 anonim válasza:
19%
ha már kinőtt a foga (rágcsál mindent össze-vissza) akkor nyugodtan adhatsz neki virslit, de a répát kerüld mivel a kutya is ragadozó mint pl a macska
2014. jún. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém 12 hetesen ellopott egy egész virslit a tálcáról, és mire utolértem, megette. :D Amstaff, ami ugye nem olyan hatalmas ennyi idősen, de az égvilágon semmi baja nem lett tőle.

Azért ne tömd vele, a lényeg a korának megfelelő táplálás. Leves nyugodtan mehet, ha nem túl zsíros, répa is. Én összenyomkodtam neki kézzel a főtt répát. Kenyeret ne nagyon, teljesen felesleges a kutyának.

2014. jún. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Azért, mert ragadozó miért nem ehet répát?

Te nem adsz a kutyádnak zöldséget, gyümölcsöt?

2014. jún. 2. 19:09
 4/14 A kérdező kommentje:

Nekem is amstaffom van, kemény 9 hetes :)

Nem ezekkel akarom etetni, hanem ilyenekre gondoltam:

-megmarad a gyerekektől egy fél kifli, elosztom a két kutya között

-marad egy kis húsleves répával, ráöntöm a tápjukra csemegének

-sajt és virsli jutifalatnak (de nem 1 tonna)

2014. jún. 2. 19:11
 5/14 anonim ***** válasza:
90%

Répa jó nekik, az enyéim imádják a répapürét a levesben.

Ha a kiflicsücsköt belecsipkeded a levesbe, az még jó, de ne ess túlzásba, magas minőségű kölyöktápot vegyél neki.

Virsli, sajt mehet, de szerintem még nagyon nem érti a jutifali jelentését. :)

2014. jún. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Az én masztiffom egyszer nagyon csendben volt. Benéztem a konyhába, és éppen akkor próbált meg kiosonni egy fél guriga Trappista sajttal a szájában :D

Ha már az összes foga kinőtt, akkor bármit megehet. Ragadozó, de időnként zöldségre is szüksége van, tehát néha adhatsz répát is. Ha megeszi :D Bár az én kutyáim egymás elől a vöröshagymát is felfalják, csak nehogy a másiknak több jusson :D

2014. jún. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
73%

"-megmarad a gyerekektől egy fél kifli, elosztom a két kutya között

-marad egy kis húsleves répával, ráöntöm a tápjukra csemegének

-sajt és virsli jutifalatnak (de nem 1 tonna)"


Nyugodtan adhatsz! Mi is szoktunk a kutyatápra levest önteni, vagy szószt, szaftot. Pár napja egy kis lecsószaftot csaptunk a száraztápra :) Sőt ha csak száraztápot adunk egy nap, akkor egy kis húsleves mindig megy rá.

2014. jún. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Josera Kids-et kap.

Ezek csak nagyon elvétve lennének, nem ezzel akarom etetni, csak azt nem tudtam, hogy van-e olyan határidő, amíg nem kaphat tejterméket, vagy ilyesmi.

Fél guriga sajt? Kemény :)

2014. jún. 2. 19:22
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Sőt, a levessel még könnyebb is megennie a tápot, én is tettem rá, mert az enyém elég szerencsétlenül evett, kereste a táp alatt a finomabb falatokat. :D Raktam rá kevéske levet, rögtön megette.

Meg hát, én sem ennék mindennap száraz kétszersültet.

2014. jún. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
43%
Az a lényeg, hogy változatosan egyen a kutya. Ha száraztápot veszel, azt mindig lehet feljavítani levessel, maradék főzelékkel, stb.
2014. jún. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!