Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idős kutyának lehet...

Mennyi idős kutyának lehet már adni virslit, sajtot, kenyeret, a tápra leves levét, répát, stb?

Figyelt kérdés
Nem ezekkel akarom etetni, hanem jutifalatnak, vagy csak úgy. :)
2014. jún. 2. 18:49
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Utolsó előtti, ha mindig puha a kutya étele, attól csak tönkremennek a fogai.

Utolsó, a kutyának pont hogy nem kell a változatosság. Az vadonban sem evett egyik nap palacsintát, másik nap töltöt káposztát, hanem húst aztán ennyi. Nem véletlenül van hasmenése, ha váltogatják neki.

Kérdező, ezeket ilyen formában bármikor eheti ha már el van választva. Én például sosem adok zöldséget meg gyümölcsöt a kutyáimnak. Te úgy mondod mintha mindenki folyton adna. Nem mondom, hogy sosem ettek véletlenül, de szándékosan nem adok nekik rendszeresen semmit a tréningezésre kapott jutalomfalaton kívül. Van egy jó minőségű táp, az bőven elég. 13 éves a legidősebb, köszöni szépen ugyanúgy zabálja mint 1 éves korában...

2014. jún. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

"Én például sosem adok zöldséget meg gyümölcsöt a kutyáimnak. Te úgy mondod mintha mindenki folyton adna"

Nem. Tedd máshova a hangsúlyt, rögtön máshogy hangzik.

"Te nem adsz a kutyádnak zöldséget, gyümölcsöt?"

ÉRDEKLŐDTEM. Nem kell belemagyarázni semmit. Ha beszélgetnénk, akkor fel ez sem merült volna benned.

2014. jún. 2. 21:02
 13/14 anonim ***** válasza:

Egy a kutya nem konyhamalac. Ha sajnálod kidobni az ételt, főzz kisebb adagot, de konyhai maradékot nem adunk a kutyáknak, mert túl fűszeres, és zsíros nekik.

Kettő a jutalomfalat (ahogyan a nevében is benne van) valamiért jár. Nem azért, mert de szeretlek nesze egy virsli, így lesznek a cukor beteg labik, a virsli tacskók és a többi. Egy staffi akkor szép, ha karcsú és izmos. Új trükknél én is használok sajtot/virslit/sonkát vagy amit találok, de csak azért sosem adnám oda, mert megmaradt. Répa egyébként inkább nyersen (főzve semmilyen tápanyag nincs benne) turmixolva vagy reszelve, mert csak úgy tudják hasznosítani. A tápot meg ne áztasd el neki, mert olyan fogköve lesz, hogy nem győzöd orvoshoz hordani. Meg amúgy is hetente legalább egy csont nem árt.

2014. jún. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Egy: tisztában vagyok vele, hogy a kutya nem konyhamalac.

Kettő: ismerem a jutalomfalat fogalmát.

Répát nyersen adok neki, köszönöm.

A táp áztatása fel sem merült bennem.

Már sikerült felnevelnem 2 gyünyörű, karcsú, izmos molosszert.

Na, mindenesetre köszönöm azoknak, akik értették a kérdésem.

2014. jún. 3. 13:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!