Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fajtiszta amerikai stafford...

Gerasz88 kérdése:

Fajtiszta amerikai stafford terrier?

Figyelt kérdés
Van egy 6 hónapos amerikai stafim hona tudhatnám meg hogy fajtiszta e a kutya ??
2014. jún. 2. 22:02
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

Fajtisztának fajtiszta, mivel kutya...

Ha van törzskönyve, akkor fajtatiszta. Ha nincs, maximum fajtajellegű keverék.

2014. jún. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha van törzskönyve akkor 100% hogy fajtatiszta, ha nincs akkor is lehet fajtatiszta, pl. ha megszökött az eredeti gazdájától, új gazdához került...Ilyenkor is lehet fajtatiszta de ezt hagyjuk. :)

Sehonnan sem tudhatod meg ha nincs törzskönyv.Ha nincs törzskönyv akkor fajta jellegű keverék.De szerintem mindegy hogy fajtatiszta-e, vagy nem. :)

Na jó, ez a válasz egy kicsit zavaros. :)

2014. jún. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%
Törzskönyv nélkül Isten se mondja meg fajtatiszta-e. Ahogy elöttem is írták ha nincs tk akkor csak fajtajellegű keverék. Ha van akkor fajtatiszta. Ennyire egyszerű az egész. Na meg persze, ha nem tenyésztőtől vetted, hanem szaporítótól, akkor szinte biztos, hogy egy fajtajellegű példány...
2014. jún. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%
A törzskönyvből. Máshonnan nem. Akkor se, ha a szomszéd bácsi azt mondta, hogy tökre úgy néz ki.
2014. jún. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
18%

Teljesen be vagytok már zazulva ettől a fajtatiszta, vagy nem fajtatiszta minősítéstől.

Egyetlen fajta megnevezésében sem szerepel, hogy fajtatiszta. Nem fajtatiszta stafi, nem fajtatiszta puli, stb.

Mi van akkor, ha B törzskönyvet kap a kutya? Ránézésre adják. Megfelel-e a fajta leírásának, vagy sem? Ha megkapja a B törzskönyvet , mindjárt fajtatiszta lesz? Mert van törzskönyve?

Ha a kutyád olyan, amilyennek a stafikat leírják a fajtaismertetőben, akkor stafid van. Simán stafid. Nem fajtatiszta, nem fajta jellegű keverék.

Mi miatt szükséges neked megállapítani, fajtatiszta-e a kutyád? Több ennivalót adsz neki akkor? Vagy drágább nyakörvet teszel rá?

2014. jún. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5-ös azért szükséges, hogy verhesse magát rá, hogy 10 ezerét/ingyen vett egy valódi staffordot és milyen menő eredeti kutyája van.
2014. jún. 3. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
69%

Mintha B törzskönyvet csak úgy utána dobnák minden olyan kutyának, amiben van valami jelleg...Ha jól tudom, csak olyan fajtáknál adják ki, amelyek egyedszáma olyan alacsony, hogy úgy kell összevadászni a őket. Attól sem lesz egyébként egyenértékű a kutya a törzskönyves kutyákkal, ezért is nevezik B-nek, hiszen a származása nem igazolt, találomra örökíthet bármit.


Én nem tudom, miért próbálják egyesek körmükszakadtáig bizonyítani, hogy ami hasonlít egy fajtára, az fajtatiszta. Ennyi erővel a szaporítós kuták fele mind fajtatiszta, tenyésztésbe vehető példány? Olyan gyakran szöknek meg tk-s kutyák, hogy nagy az esély rá, hogy legyen neki, de soha senki ne olvassa le a chipet, és ézne utána, hogy erre rájöjjön?


Kérdező: onnan tudod meg, hogy ha kölyökként vetted a kutyát és nem adtak hozzá törzskönyvet, akkor nem fajtatiszta. Ha esetleg találtad az utcán és volt benne chip, annak utánajársz és megtudod, hogy az-e.

2014. jún. 3. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
72%

Hol vetted?

Van törzskönyve?

2014. jún. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
51%
Amstaff tuti nem fajtiszta. Nekem is az van, egyértelműen látszik rajta, hogy a genetikájába nem túl régen bekerült némi sertés, macska, tyúk, és még néhány hasonló állat.
2014. jún. 12. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!