Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol vágják és hogyan a pitbull...

Hol vágják és hogyan a pitbullok fülét? Bárki levághatja a saját kutyájának?

Figyelt kérdés
A napokban gondolkodtam egy pitbull kölykön és néztem a hirdetéseket, és szinte mindegyiknél a szülőknek vágott volt a füle, ami törvénytelen. Farok vágás ugyebár 7 napos korig orvosnál lehetséges. Akkor ezek az emberek mind hol vágatják le? Lehetséges, hogy otthon megcsinálják, mint pl. vidéken a disznóherélést? Nem véreznek el a kutyák, hiszen nyilván nem minden pitbull tulajdonos orvos???!! És ezeket az embereket miért nem vonja felelősségre az ország??? Hiszen nem mondhatja mindenki hogy külföldről szerzett, ezért ott lett levágva... Még ha valami orvos sutyiban csinálná, akkor legalább beérzésteleníti vagy kábítja a kutyát gondolom, de mások?? Ezt hol csinálják?? Nem értem ezt az egészet.. nameg ha valaki álló füleket akar, miért nem ragasztja sebtapasszal fel kiskorban?

2014. ápr. 20. 00:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
42%
Egy felallo fulu pitbull kb ugy nez ki mint egy francia bulldog..mar ami a fuleit illeti :D nyilvan nem ez a cel. Plusz nem is lehetne elerni ragasztassal. A rozsaful a standard szerinti, max olyanra ragasztjak nekik. Sok orvos elvallalja es sokan meg tenyleg kulfoldre viszik vagatni.. Azert "kulfold" nincs olyan baromi messze h ez ne tortenhessen meg. Ketlem h maguknak vagjak .. :D eleg morbid lenne.
2014. ápr. 20. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
létezik, hogy én jól láttam az újpest vet honlapján az ár listában, hogy kutya fül kozmetikai műtéte?? jól értelmeztem, hogy ez azt jelenti, hogy ők nyilvánosan levágják bárki kutyája fülét? nekik ebből nem lehet bajuk?
2014. ápr. 20. 00:37
 3/13 anonim ***** válasza:
48%
Egyébként ha elkapnak azzal ,hogy te vágattad, vagy vágtad a pitbullod fülét olyan büntetést kapsz, hogy legközelebb inkább a sajátodat vagdosod... tilos!
2014. ápr. 20. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
34%
Jelentsd be, hívd fel a 107-et, és egyúttal kérdezd is meg őket!
2014. ápr. 20. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Sajnos mindenhol találni olyan orvost, aki vállalja.
2014. ápr. 20. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha sérül a kutya füle nem maradhat úgy le fogják vágni. Nyilván ezért van kiírva hogy kozmetikai műtét. Mert most nézne már ki egy pit vagy ehez hasonló fajta kufya hogy egyik füle ilyen a másik olyan. De lehet az is hogy, hogy régen lett frissítve a honlap, és úgy maradt a kiírás.....
2014. ápr. 20. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
24%

Ne vágasd, mert büntetést kapsz érte.

Csak egy kérdés: hol láttad ezeket a hirdetéseket? Csak mert Magyarországon pitbull tenyészetek nincsenek, csak amstaff, ami a pitbull "kistestvére".

2014. ápr. 20. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
14%

erdekes a doberman nak is vagva a standard, nem?

sztem minosegi munkaval nincs baj, ennek ellenere 1ik kutyame sincs, es nem is lessz.

2014. ápr. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem, a dobermannak eredetileg nincs vágva, szerencsére egyre többen jönnek rá, hogy ez hülyeség, sokan egyenesen állatkínzásnak tartják. Meg a farokvágást is.

Egy normális dobermann így néz ki:


[link]


[link]


[link]

2014. ápr. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
84%
DE van pitbull tenyészet, ugyanis a pitbull már nem tiltott Magyarországon... a fül vágás viszont igen.
2014. ápr. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!