Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a legeredetibb, az ősi...

Melyik a legeredetibb, az ősi mivoltát legjobban magában hordozó pásztorkutyafajta, amelyik legjobban megőrizte eredeti fajtaképét?

Figyelt kérdés
2009. dec. 31. 21:03
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
Én írtam a mioritict. Szerintem a komondort már nagyon régóta csak küllemre tenyésztik. Ettől persze még lehet jó kutya, nekem is nagyon tetszik, de szerintem az a kutya, amelyik még ma is farkasok, medvék ellen őrzi a nyájat keményebb.
2010. jan. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
Talán igazad van, de a Komondor ma is nagyon kemény és nem csak küllemre tenyésztik.
2010. jan. 17. 15:14
 13/27 anonim ***** válasza:
Te tudsz olyan tesztet, ami rendesen méri egy pásztorkutya őrző-védő képességeit? Mert én nem.
2010. jan. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
0%
Berni pásztor
2010. jan. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
90%
Ugye ez a berni pásztoros beírás vicc akart lenni?
2010. jan. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
A berni pásztor nemhogy pásztorkutya, de még házőrzésre is alkalmatlan, ne viccelj velem xD Van egy ilyen kutya az utcánkban, egyszer megkergette a szomszédom 2 éves kisgyereke:) És a kutya nem játékból menekült, hanem be volt sz@rva, bocs a kifejezésért.
2010. jan. 17. 16:18
 17/27 anonim ***** válasza:

Egy jó alomból való német juhászkutya A Kutya.


Én rövidszőrű m.vizsla párti vagyok (de mivel nem tudnám benn tartani télen, így sajnos nem lehet vizslám:( ), feleségem labrador retriever mániás, így másfél éve kellett egy, de mivel őrzés-védésre tökéletesen alkalmatlan, kellett egy komoly eb is a házhoz. Így lett német juhász és ő egy hős! Okos, szép és lesi, hol szolgálhat.

Labikánkat is imádjuk, mert okos és szép és csupaszív, és ha a német juhász beteg, átvállalja a jelzést tőle, de egy kiflicsücsökkel megvesztegethető:D


Szal én azt mondom, német juhászkutya!

De nem a csapottfarú csúfság, amihez papír kell, hogy bárki elhiggye róla, hogy kutya, nem hogy n.j. :D

2010. jan. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
A németjuhász régen juhászkutya volt, de ma már az őrző-védő fajták csoportjába tartozik, erre jó, meg még sok másra is, igen sokoldalú fajta, de nincsnek meg a pásztorkutya-ösztönök benne.
2010. jan. 17. 18:22
 19/27 anonim ***** válasza:
0%
border collie. lehet hogy nem olyan erős de nagyon jó juhászkutya
2010. jan. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
0%
Akkor pumi?:)
2010. jan. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!