Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a legeredetibb, az ősi...

Melyik a legeredetibb, az ősi mivoltát legjobban magában hordozó pásztorkutyafajta, amelyik legjobban megőrizte eredeti fajtaképét?

Figyelt kérdés
2009. dec. 31. 21:03
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:

PÁSZTORKUTYÁT KERESEK!

Olyat, ami őrzi a gúlyát, nem olyat, amelyik terel. Az a juhászkutya.

2010. jan. 18. 13:39
 22/27 anonim ***** válasza:
100%
A Berni pásztoros vagyok.Ne általánosíts! akkor az egy gyenge idegrendszerű kutya volt az én kutyáim almai közül volt aki terelőversenyen is indult vele és többen örzővédőznek is a fajtával az enyémektől sem igen jönne be senki az udvarba és személyvédő ösztönük is kiváló
2010. jan. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:
Köszi.
2010. jan. 18. 15:10
 24/27 anonim ***** válasza:
2010. jan. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%

Hát, azért én nem mondanám a mioriticre, hogy megőrizte ősi mivoltát, figyelembe véve, hogy nem is nagyon ősi kutya. Egy komondorhoz képest azért eléggé fiatal.

A komondor viszont szerintem megőrizte. Küllemben szinte ugyanaz, annyi eltéréssel, hogy a tenyésztők nagyon ráálltak a szőrre. Tehát az minél hosszabb, filcesebb, drótosabb, csomósabb és mindenfélébb lett.

A kuvasz is megfelel nagyjából az eredeti kinézetnek, sőt, őt a kemény és makacs magatartása megóvta attól is, hogy divatkutya legyen, így a fajtát nem tudták gyökeresen megváltoztatni.


Ha mindenféleképpen kevésbé megváltozott kutyákat keresel, akkor érdemes keleten keresgetni, ahol a divat még nem hódított teret a kutyákkal kapcsolatban. Ilyen, ősi kutya például a

- kangal

- talán az anatóliai juhászkutya,

- aidi [(atlaszi hegyikutya)Ő Afrikához köthető, nem Kelethez]szerintem

- szerintem még a Cao da serra da Estrela, vagyis az Estrela-i hegyikutya is idesorolható, attól függetlenül, hogy portugál. Azért itt is vannak kevésbé felfedezett fajták, amelyek megőrizték ősi jellegüket. :)

- Közép-Ázsiai juhászkutya



Képek:

Kangal: - [link]


- [link] (képek lent)


- [link]


- [link]


- [link]


Anatóliai juhászkutya:

- [link]


- [link]


Aidi:

- [link]


- [link]


- [link]


- [link]


Cao da serra da Estrela:

- [link]


- [link]


Közép-Ázsiai juhászkutya:

- [link]


- [link]



A komondort és a kuvaszt pedig remélhetően mindenki ismeri. :)

2010. máj. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és az előzőekből kihagytam a kalibakutyát.

Ősi magyar kutyafajta. FCI által még nem elismert, megmentésével most próbálkoznak, reméljük sikeresen. Soha nem tartották divatból, még ma is ősi feladatkörét folytatja, így pásztorkodik, illetve a nyájat őriz. Ősi mivoltát ezáltal ízig-vérig sikerült megőriznie.

Íme:

[link] (Szép székelykapus kép *.* )


[link]


[link]


[link]


Itt találhatsz róla további leírásokat: [link]



Előző voltam.

2010. máj. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen kedves utolsó! :)
2010. máj. 22. 22:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!