Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kell tudni ezekről a...

Mit kell tudni ezekről a kullancs elleni nyakörvekről?

Figyelt kérdés

Főként a Kiltix, a Frontline és a Scalibor érdekelne, mert ezeket ismerem, de ha van más írhattok arról is. Ez a három közül melyik mennyibe kerül? A Scalibor vagy a Frontline az olcsóbb? És mennyi ideig hatásosak?

Nincs véletlenül valami táblázat ezekről?:D


2014. jún. 3. 16:52
 1/5 anonim ***** válasza:

A frontline az nem nyakörv, hanem csepp. Azt hiszem 1 vagy 2 hónapig véd, de annyira nem ismerem. Egyszer használtam, nem vált be. Árát nem tudom.


A kiltix úgy tudom 5 hónapig véd, de nem vízálló, szóval nem úszhat benne a kutya. Nekünk szintén nem vált be. Ennek sem tudom az árát.


Scalibor 4-5 hónapig véd, de én olyan 3,5 havonta cserélni szoktam. Boltban (fressnapf) 6000 ft körül van, de én rendelni szoktam 3000-3500 ft-ért. Ez bevált. Kullancsosabb időszakban (tavasszal, ősszel) a biztonság kedvéért szoktunk rájuk még advantix cseppet is tenni (ez egy hónapig védi őket), ez kb. 3000 ft, de attól függ, hogy hány kilós kutyára kell.


Neten biztos fent van mindenről minden infó, nézz utána!

2014. jún. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hosszú szőrű kutyánál úgy kell az állatra feltenni, hogy a bőréhez érjen
2014. jún. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Imola Ágnes ***** válasza:

Kiltix: Hivatalosan 7, gyakorlatilag 6 hónapig véd. Nem vízálló, és van egy jellegzetes szaga is.


Scalibor: Hivatalosan 6 hónapig véd, gyakorlatilag 5. Vízálló, szagtalan.


Frontline - az csepp, szerintem sokkal jobbak is vannak a piacon.


Amit nem említettél, de szintén minőségi nyakörv a Foresto. Elméletileg 8, gyakorlatilag 7 hónapig véd. Az egyetlen, a felsoroltak közüül, amelyiknek repellens hatása is van, azaz nem csak befúródáskor hat, hanem távol is tartja azokat. Ez is vízálló.

Minden nyakörv esetében közvetlen kontaktusban kell legyen a bőrrel.

2014. jún. 4. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Nádszálkisasszony ***** válasza:

Nekünk Foresto van és bevált. 9 hónapig jó kullancs és bolha ellen is és teljesen vízálló. Állatpatikákban lehet kapni!


[link]

2014. jún. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A Frontline helyett Forestot akartam írni, csak összekevertem őket.:)
2014. jún. 4. 15:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!