Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan csinaljam? Tapnal...

Hogyan csinaljam? Tapnal illetve riszes leveses kajanal siman turkalhatok a kajas taljaban viszont amikor a csirkefarhat ette es a szajahoz nyultam megmorgott?

Figyelt kérdés
Nagyon rossz helyrol jott 2 eves kutyus. Csontsovanyan jott hozzank. Mar elegge osszeszedte magat. Tanul ugyesen jutalomfalatra.Csak akkor eszik ha mondom h a Tied bar nagyon nehezen birja kivarni.A multja miatt gondolom. A seta tragikusan megy meg. Szerintem elotte sosem volt setaltatva. Viszont szaadon szepen jon a toltesen nem kobool el es jon ha szolok neki. Az ajtonal meg kuzdunk mert olyan izgatott hogy setalni megyunk hogy nagyon.Imad labdazni. A hazba nem jon be pedig csak egyszer szoltam ra. Ha ugat es kiszolok abbahagyja.Ha valamit rosszul csinaal eleg csak felemelnem a hangom mar a foldon lapul. Hogy oldjam meg ezt a kajas dolgot?

2014. jún. 3. 22:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Ne nyúlj a szájához. Ha folyton cseszteted, kvázi fenyegeted, hogy elveszed a kajáját, naná hogy félteni fogja, főleg ha előtte éhezett. Azt erősítsd benne, hogy nem pályázol a kajájára, hogy megbízhat benned, ne izomkodj vele ezen, tök felesleges. Amit egyszer odaadtál neki, azt egyébként is elég következetlen dolog visszakérni tőle. Hagyd békében enni.
2014. jún. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
37%
Nem ertem miert turkalsz a taljaban/szajjanal amikor eszik? Nekem nagyon okosnak tunik a kutyus.
2014. jún. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Mert nem szeretnem ha kesobb gond lenne ebbol. igen nagyon okos es alkalmazkodo de azt szeretnem ha nem feltene a kajat elolem.
2014. jún. 3. 22:50
 4/19 anonim ***** válasza:
Tudnál rá valami épeszű magyarázatot adni, hogy miért nyúlsz az evő kutya szájához? Gondolom te is elismered a szüleidet "főnöknek, falkavezérnek" de ha apád ki akarná venni a szádból a falatot, hát ráazólnál, hogy "fater, hülye vagy, mit csinálsz?"
2014. jún. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Mi gond lenne? Véletlenül megmérgezed a vacsoráját, és el kell venned tőle? Nem túl valószínű. De ha mégis, mondom, kevésbé fogja félteni, ha nem cseszegeted folyton azzal, hogy elveszed. Így végig azt fogja lesni, hogy mikor akarsz rá lecsapni te is, nem tud nyugodtan enni, és veszélyforrást fog benned látni. Ne csináld, komolyan.

Ha meg a talált élelem elvételével gondoltad ezt összefüggésbe hozni, akkor is hagyd, a kutya különbséget tesz aközött, amit ő szed össze, meg aközött, amiről te lemondtál és neki adtad. Úgyhogy ha ilyesmit akarsz gyakorolni, akkor hagyj el csontokat a sétaútvonalon, ott van értelme, de amikor megengedted neki, hogy egyen, akkor már ne gondold meg magad.

2014. jún. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Akumi.... a legnagyobb tisztelőd vagyok, de most az egyszer nem értek veled egyet. Szerintem nem normális, hogy a kutya rámorrog a gazdájára, és az sem megoldás, hogy ezentúl kerüljük ezt a konfliktust. Nem kell nyilván minden nap csesz*g*tni ezzel, de számomra a gazdára morgás soha nem megengedett (kivéve játéknál,a játékos morgást). Én az első morgásnál helyreraknám / helyreraktam a kutyám. Utánna próbálkoztam még párszor, talán 1 alkalommal még morrgot, utánna soha. Azóta max félévente tesztelem őket, amúgy nyugodtan ehetnek, viszont én adom az ételt, és én szabom meg, hogy ki ehet ki nem. Mi van akkor ha a kérdezőnek gyereke lesz, és belenyúl a tálba? OK, felügyeljük a gyereket, és az ne nyulkáljon a tálba, de akkor sem normális, hogy a kutya lemorrogja. Mi van akkor ha a gyerek eszik, kiejti a kaját, a kutya felkapja és sajátjának tekinti. Értem én, hogy ezek ritka esetek, és nem is lenne szabad megtörténjenek...de akkor is, én ezt most orvosolnám.
2014. jún. 4. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Ezzel sokmindenki nem ért egyet :)

Szerintem is fontos, hogy az ember el tudja venni a kaját, de ezt nem úgy kell elérni, hogy ha kell, ha nem, nyúkálok meg piszkálom meg próbálkozok, hanem úgy, hogy békén hagyom, minden más téren helyrerakom a falkasorrendet, és ezért ha egyszer mégis oda fogok menni, hogy na most elveszem (nem beletúrok meg mittudomén, hanem _elveszem_), akkor el fogom venni és nem lesz gond. De egy éheztetett kutyát már az elejétől ezzel cseszegetni... Nagyon nem tartom szerencsésnek.

A gyerekkel kapcsolatban meg azt tudom mondani, hogy a gyerek tanulja meg, hogy evés közben nem piszáljuk a kutyát, mint ahogy a kutya is meg fogja tanulni, hogy ne kunyeráljon a gyerektől. Amit a gyerek leejt, az meg mondom, talált élelem, más kategória. Ha meg véletlenül odamegy és belenyúl a táljába... Ne menjen oda, na. A konnektorba se nyúkáljon véletlenül, meg ne rántsa magáta a tévét se véletlenül. Ezer baleset érhet egy gyereket, de általában nem szokott, valamennyi életösztönük nekik is van, meg a szüleik odafigyelnek veszélyes helyzetekben. Nehogymár pont a kutyát kelljen halálra szívatni amiatt, hogy hátha majd egyszer mindenki hülye lesz a családban, és odamászkál a gyerek, ahova nem kéne.

Meg egyébként sok kutya nagyon toleráns a kisgyerekekkel, sokkal inkább eltűrnek tőlük dolgokat, amit a felnőttektől, vagy a nagyobb gyerekektől már nem. Jól kell nevelni a kutyát minden téren, és nem lesz gond a kajával sem, nekem inkább ez az elvem, nem az, hogy addig nyomasztjuk a kutyát, amíg végül túlnyomjuk és elfogadja, hogy ő nem nyilváníthat véleményt semmiről. Évekig csináltam, tudom, hogy nem jó.

2014. jún. 4. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Ja, és félreértés ne essék, ha rám morogna egy kutyám, ha a kajáját piszkálom, én is helyretenném. Rápróbáltam a pitre is, hogy mit csinál, de csak akkor, amikor már nem úgy zabált, mint aki éhen akar halni, és nem azt leste folyton, hogy ki akarhatja elvenni a vacsiját (meg hogy ő kiére tudna még rárepülni). Ez egy rehabilitációs folyamat, a túlzott fegyelemtől sérülhet a bizalom, úgyhogy előbb rehab, utána fegyelem. Egyelőre békén kell hagyni a kutyát, és amikor már megbízik benne, hogy senkitől nem kell féltenie a kajáját, akkor lehet megmutatni azt is, hogy ha el is veszem, visszaadom, szóval akkor se féltsd, ha hozzányúlok. Ha mégis okoskodik, flakon, enyém a kaja, ezt játszuk egyszer, ameddig kell, aztán legközelebb 1-2 hét múlva, hogy ne csináljunk háborús helyzetet az etetésből. Ha egyszer megtanulta, elég félévente-évente rápróbálni, és kész, nem kell ezzel folyamatosan cseszegetni a kutyát, nem tesz jót se neki, se a kutya-gazda kapcsolatnak.
2014. jún. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Imola Ágnes ***** válasza:
100%

Hmmm...de szeretem mikor ilyen normális hangnemben tudunk vitatkozni:) Amúgy valahol olvastam egy olyat, hogy "két kiképző csak egyetlen dolgoban tud egyetérteni, mégpedig abban, hogy miben hibázik a harmadik" És szerintem ez így van jól:) Amúgy messze nem arról beszéltem, hogy szivassuk halálra szerencsétlen kutyát, hanem arról, hogy egyszer tegyük pontra, és akkor nem lesz gond. HA jól olvastam a sorok között a csirkés dolgot már akkor kapta, mikor egy jó ideje a gazdánál volt, ergó nem kiéheztetett kutya.

Nálam a gazdira morrgás alapból tilos, minden körülmények között. És messze nem azt jelenti, hogy napjában tesztelem, és ha megmorrog, akkor megölöm, inkább arról, hogy az első morrgásnál megmutatom, hogy ez tilos, és utánna soha nincs gond. Minden kutyámmal így csináltam, mégis mindegyiknek volt személyisége, ha akart valamit azt jelzete, nem volt agyonterrorizálva. A gyereket meg persze, megtanítjuk, hogy a konnektorba ne nyúlkálon, de azért biztos, ami biztos, beleteszünk egy olyan "izét" (azt a gyerekbiztos cuccot), vagy azt is megtanítjuk, hogy a kés nem játék, mégsem tesszük olyan helyre, ahol elérheti.

Nah, mind egy, ez a beszélgetés a kérdezőt nem biztos, hogy segíti, majd esetleg lemeccsezzük privátban:P

Én azt mondanám, hogy ha meg akarod ezt oldani, akkor a legelső morrgásnál rakd helyre, azzal a koriigálási móddal, amelyikre a legjobban reagál. Utánna ha megvolt, teszteld még néha, de tényleg ne stresszeld halálra, mert majd Akumi rámfogja, h én öltem meg :p :)))

2014. jún. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Morgás és morgás között is van azért különbség :) Ha nem fegyelmezni akar vele a kutya, hanem jelezni, akkor szerintem tökre belefér. De ez azért baromi ritka :D


Amúgy a kiéhezett meg az éheztetett kutya között van különbség. Amelyik egyszer éhezett, annak a kaja élete végéig mást fog jelenteni, mint annak, amelyiknek kiskorától mindig megvolt a napi adagja. Neki a kaja az élet, és ha fenyegeted, akkor az életét fenyegeted. Ezt figyelembe kell venni, és finomabban hozzáállni; nem ugyanaz a helyzet, mintha nyolc hetes korától nevelsz egy kutyát, és egyszer elkezd fickóskodni, hogy majd ő rád morog a kajáért. Akkor azt persze, ott egyszer lemeccseled és viszlát, de egy éheztetett kutya fejében egész más zajlik le. Ott nem az van, hogy elveszed tőlem a kajámat, hanem hogy el akarod venni az életemet. Ezt nem árt nagy körültekintéssel meg némi hozzáértéssel csinálni.

Arról nem is beszélve, hogy sok gazda azt se tudja, hogy egyáltalán lehet tiltani a kutyát, nemhogy még megtalálja a legmegfelelőbb módszert. Én se mondanám senkinek látatlanban, hogy most mit csináljon, álljon a kaja fölé, és úgy tolja el onnan a kutyát, vagy menjen neki flakonnal, vagy akármi, mert minden kutyát másképp kell megközelíteni úgy, hogy biztonságos és hatásos is legyen a dolog. A kajaagresszió nem játék, ezért mondtam inkább azt, hogy nem kell vele foglalkozni, magától csillapodik, ha nem lesz központi téma, talán ez a legbiztonságosabb megoldás, amit így távgyógyításban eszközölni lehet.

2014. jún. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!