Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meg tudják csípni a kutyákat...

Meg tudják csípni a kutyákat a szúnyogok?

Figyelt kérdés
1 éves labi keverékem van, kell ilyenkor nyáron valami extra védelem neki a szúnyogok ellen? A kullancsok ellen cseppeket használunk, ez eddig hatékonynak bizonyult, mert még nem találtunk benne szerencsére kullancsot, de ma észrevettem, hogy estefelé elég sok szúnyog volt körülötte, őt különösebben nem zavarta, de azért érdekelne a dolog. Köszi, ha valaki válaszol!

2014. jún. 3. 23:28
 1/4 anonim ***** válasza:
A szúnyogok a melegvérű állatokra mennek, tehát a válasz igen. Például nyulaknál ez komoly gondot is szokott okozni. Szerintem a kutyának nem lesz baja tőlük akkor sem, ha nem védekeztek. Sokkal jobban félteném a legyektől.
2014. jún. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

ez a cikk 2010-es. Azóta lényegesen nőtt a fertőzőtt kutyák száma sajnos.

[link]

2014. jún. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Sajnos igen, és fontos a védekezés, mert egyre több az olyan szúnyog ami bőr vagy szivférget terjeszt...:S
2014. jún. 4. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Meg tudják csípni, és sajnos már nálunk is egyre gyakoribb a szúnyogok által terjesztett szívférgesség, ami 99,9%-ban halálos kimenetelű. Az én kutyám 2 éve bőrférgességet kapott a szúnyogoktól, ami ennek a parazitafertőzésnek a kevésbé veszélyes változata.

Én már sétálni is csak úgy viszem ki este, hogy befújom szúnyogriasztóval, a lakásban pedig mindenhol szúnyogháló van.

2014. jún. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!