Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nevelési probléma?

Nevelési probléma?

Figyelt kérdés

Van egy csodálatos, bájos kis tacsi kutyusom. Igazán jóindulatú, kedves: így jellemezték a kutyaiskolában is.

Igen ám, csak azóta hiába próbálom nevelni, a szüleim gyakorlatilag minden lehetséges fegyelmezési módot betiltottak.

Én már mióta következetesen neveltem, fegyelmeztem, tanítottam. A viselkedése mind engedelmesség, mind parancsok terén lényegesen javult, csakhogy - az általam felállított szabályokat a szüleim megszegik, teljesen emberként kezelik, semmi fegyelem, és gyakorlatilag tönkreteszik az én munkám. Egy idő után aztán elegem lett, és feladtam a nevelési-kísérletet.

Persze, azóta romlott a viselkedése. Morog az ételért, játékért, helyért... Múltkor apám elé dobta a rágócsontját, és mikor hozzá akart érni, hörögve-morogva odakapott a kezéhez. Akkor teljesen bepipult, és elkezdte, hogy ő bizony felrúgja, ha megharapja. Pár óra múlva persze elfelejtette.

Szóval, a kutya teljes mértékben ural minket. Anyám nem hogy belátná, hogy nem mehet így tovább, hanem egyenesen el van ájulva, hogy ez a kutyus milyen kis aranyos, hogy nem harap, csak morog. Szerinte ilyenkor engedelmeskedni kell neki, és ő ezt is teszi. Folyton megerősíti, hogy neki van igaza.

És a legjobb: én vagyok a szemét, ha rácsapok, mikor morog, vagy elveszem az ételét, játékát stb. Szóval gyakorlatilag nem engedik, hogy neveljem... Azóta pedig a többi kutyával is romlott a kapcsolata, és pórázon emberekre, kutyákra kitámad, ha nem tetszenek neki.

De nem lehet fegyelmezni. Mert hát ez is milyen cuki már, hogy így kinyilvánítja a véleményét.



2014. jún. 4. 21:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Ugyanez volt a helyzet velem is, amíg a szüleimmel éltem, nekem is egy elég önfejű, és határozott nevelést igénylő kutyám van. Anyummal nem volt gond, ő teljesen rám bízta a nevelését, néha-néha ő is belehibázott (de nem direkt, pl. nem tudta, hogy akkor amikor a kutyára "rájön az 5 perc", nem a simogatással kell megnyugtatni, azzal csak megerősíti a negatív viselkedést), de neki elmagyaráztam mindent, megértette, és tiszteletben tartotta. Apum miatt viszont nem tudtam leszoktatni a kunyerálásról, mert hiába szóltam rá ezerszer, ugyanúgy etette a saját kajájából (főleg a hátam mögött, amikor nem láttam, vagy nem voltam otthon...), a felugrálásról is alig tudtam miatta leszoktatni. Meg persze nem is hallgatott rá, akármilyen vezényszót mondott neki, a kutyám sosem teljesítette, ő pedig ezért is megsimogatta.

Nálunk olyan nem volt, hogy a morgást aranyosnak találták volna, nálam egy nagyobb termetű kutyáról van szó, szóval szerencsére azt mindig komolyan vették. De az tény, hogy apumat teljesen maga mögé sorolta a rangsorban.

Én így utólag visszagondolva apumra sem haragszom, nem igazán volt saját kutyája (mikor gyerek volt, akkor volt családi kutyájuk, meg az öccsének volt leginkább, ő sosem volt annyira kutyás), nem értett a nevelésükhöz. Persze, ilyenkor bosszantó, hogy "lerombolják" a munkádat, amivel te nem keveset vesződsz. Meg kell próbálni velük szépen leülni beszélgetni, és elmagyarázni, hogy a kutyáknál hogy működik ez a falkasorrend, a nevelés, mit jelent a morgás, a testbeszéd stb. Elmagyarázod szépen, hogy a kutyának kell lenni a falka legaljának, de ilyen viselkedéssel nem fogja elfogadni őket feljebbvalónak. És azt is, hogy a játék, étel elvétele része a kutya nevelésének, ezért nem kell sajnálni, így tanulja meg. Hidd el, ha szépen, nyugodtan elmagyarázod nekik, meg fogják érteni.

2014. jún. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Kicsit olyan,mintha a gyerekük lenne.Nem lehet,hogy tesó pótlék?
2014. jún. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!