Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szoktátok becézni a kutyá (i)...

Szoktátok becézni a kutyá (i) tokat? Milyen becenevekkel illetitek őket, ha igen?

Figyelt kérdés
Én sokszor,puszta szeretetből még negatív jelzőket is aggatok rájuk,de persze mindenféle hülye nevek,megszólítások kerekednek néha,míg pl nagyapám konkrétan a kutyáim nevét szokta tovább cifrázni,ragozni. Kíváncsi vagyok,másoknál hogy megy ez,függetlenül a tetszésemtől a kérdésre adott válaszokat felpontozom!
2014. jún. 4. 23:01
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

Én hozzáteszem a nevükhöz a -ke kicsinyítő képzőt.

Más szavakkal is szoktam becézni őket, két kutyám van.

Egyik: Nyuszikutya, Nyuszimudi, Cukimudi, Cuki, Nyuszika, Dagimudi (mert kicsinek duci volt)

Másik: Cicakutya, Cicamudi, Vérmudi, Büdi, Cukimudi, Tekiskuurva (csupa szeretetből), Csigusz

2014. jún. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

Lolita a kutyusom neve, és egy havanese

Baba, Husi, Hülyegyerek, Loli, Cuki, Bubu

Szóóóóóóval...igen :DD

2014. jún. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 3 van, a nevükből eredően elég jól lehet őket becézni. De azon felül, mikor mi jut épp az eszembe, de általában ezeket használom:

-mackósajt, cucukám, cucumalac, baba, kislány, öreglány, macikám, gyógyegér, kiskutyám, ebek, skacok... :)

40 kg-os "ölebek", szóval néha néznek furcsán az emberek, mikor ezeket meghallják... :)

2014. jún. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
36%
Én úgy látszik ilyen rideg szívű ember vagyok, nem szoktam becézni őket. Már attól is felfordul a gyomrom, ha valaki azt mondja rájuk, hogy "kutyus", meg az ilyen becenevektől is. Agyam eldobom, mikor bemutatom egy idegennek az egyik kutyámat, hogy ő itt például Bogár, erre jaj szijaaa Bogi, Bogárkaaaa ügyülübügyülü. Mondom: nem, valakivel összetéveszti, ez itt még mindig Bogár. Csúnyákat meg főleg nem bírnék mondani rájuk becézés címén. Egyedül lerövidíteni szoktam a nevüket, pl Démon - Dém.
2014. jún. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%
Azt kifelejtettem, hogy a kant még szoktam Gülünek meg Gülübabának is hívni, mert nagy bogárszemei vannak.
2014. jún. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%

Kettő van, én is szoktam a nevüket tovább cifrázni de ezeken felül: szuka: cuni, manci, cilamila

kan: p*csi, csóvi (még kis csöpp és olyan vékony a farka mint egy spagetti de az folyton mozgásban van:) )

mindkettő: cucóka, cuci ezekről még én sem tudom mit jelenthetnek :D

Szóval jah, nálunk is van otthon gügyögés de szigorúan csak ha egyedül vagyunk :D

2014. jún. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%
Cica, Dög, Valami, (e)Bekke, Hé te ott, Izé, Dolog/Dolgocska
2014. jún. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!