Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megmérgezték a kutyusom :' (...

Megmérgezték a kutyusom :' ( Vajon mivel? Mi okozhatta ezt nála?

Figyelt kérdés
Már elég régen történt. de azóta sem hagy nyugodni hogy tették ezt.. megmérgezték a németjuhász kutyámat. szerencsére időben észrevettük és kihivtuk az orvost... 6éves volt ekkor a kutyusom... kapott gyogyszereket és tejjel itattuk ....ugy látszott meg is gyogyult.. de pár hétre rá észrevettük hogy néha bekattan a kutya... egyik pillanatról a másikra nem ismert meg minket. morgot.. és ha nem lett volna épp a kenelbe meg is támadott volna... anyukámat mikor enni vitt neki meg is harapta... ez kb 2-3 percig tartott nála..és utána mintha semmi sem történt volna..ugyanaz a játékos bujos aranyos kutyus volt..még az első esetnél ugy voltunk várunk..de mivel előfordult máskor is igy el kellett vitetni..sajos.. az 2-3 perc pont elég lett volna ahhoz hogy nagyob baj legyen belőle ha épp kinn vagyunk... nagyon sajnáltam mert mikor vitték el.. szegénykém elbujt nem is vakkantott látszott a szemém a szomoruság.. de nem tehettünk mást.. veszélyes volt a családra és nagyszüleimre nézve... már sokhelyen néztem vajon milyen méreg okozhat ilyen agykárosodást.. mert az orvos mondta hogy ez a mérgezés következménye miatt van... ha valaki tudna segiteni nekem.. mivel mérgezhették meg az én aranyos szemem fényét:( nem hagy nyugodni ez a kérdés.. nagyon hiányzik.... előre is köszönöm a válaszokat...
2010. jan. 1. 18:57
 1/2 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom a kutyádat!Ez valami nagyon durva méreg lehet ha ilyen maradandó és ilyen súlyos dolgok történtek!Nem tudom mi okozhatta csak ennyit szerettem volna leírni!Az biztos ha az én kutyámmal ilyet tennének akkor megölném a gyilkosát!
2010. jan. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Az epilepsziának van egy ilyen fajtája, ami azokat a tüneteket produkálja, amit leírtál. A kutya nem ismeri meg a gazdáját pár percig, morog, esetleg támad, harap is.

Lehet, hogy a méreg váltotta ki, akár csak a tüneteket, akár ezt a típusú epilepsziát, de az is lehet, hogy a mérgezés és az epilepszia két egymástól független dolog volt. (Csak egy feltételezés.)

Egy biológussal vagy kémikussal kéne beszélned erről, ha még iskolába jársz esetleg, kérdezd meg a kémia vagy biológia tanárod.

2010. jan. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!