Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretném a kutyámat magammal...

Szeretném a kutyámat magammal vinni nyaralni de ebbe beleszól néhány elcseszett tanításom?

Figyelt kérdés

Van egy gyönyörű hely, nyaraló, tökéletesen kutyabarát a gazdi együtt úszhat a kutyusával! Igen de ha a kutyámat elengedem egy idegen helyen akkor félek hogy többé nem látom. Amíg ismerős környéken sétálunk vele addig (néha) visszajön de ha egy idegen helyen elengedem, megy az orra után, hátra se néz csak megy előre. Ez nagyon idegesítő. Itthon is néha ezt csinálja. Pl. ha sétálok vele a kertben (nem elkerített rész) előrefut, szagolgat, hívom hogy "Gyere ide!" boldog hangon, térdemet csapkodva. Ilyenkor szokott az lenni hogy vagy fogja magát, rám néz és megy tovább vagy a másik hogy rám se hederít, mint ha süket lenne és szintén faképnél hagy. Tudom tilos lenne elvileg a kutya után menni ha nem jön vissza de én ilyenkor nem tehetek mást! Ha nem megyek érte akkor elkóborol és azt nagyon nem akarom. De ha hívásra vissza jön hozzám azt jutifalattal jutalmazom. Mit kezdjek vele? Vigyem el nyaralni és ne is engedjem el a pórázról?


Mellesleg a kutya egy ivartalanított (hím), 3 éves labrador. Kérlek titeket ne cseszettek le, tudom milyen béna vagyok hogy nem rendesen tanítottam ezt meg neki.


2014. jún. 6. 19:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát, amit 3 év alatt elrontottál, azt nem fogod pár hét alatt rendberakni, főleg nem egyedül. Mérlegeld, hogy tudnál-e pórázas kutyával nyaralni és neki ez mennyire lenne élmény és mennyire stressz, és ha úgy ítéled, hogy mindkettőtöknek jó lenne, akkor vidd magaddal! Ezen felül legyen ez egy motiváció a jövőre nézve, hogy ne így kelljen szegény kutyának leélnie az egész életét, és hosszú távon tedd rendbe a kettőtök kapcsolatát!
2014. jún. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Idegen helyen csakis pórázzal szabad sétáltatni, különben ne csodálkozz, ha elviszik a kutyádat és/vagy téged meg jól megbüntetnek.
2014. jún. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Második: Itt falun lehet póráz nélkül sétáltatni a kutyát. Pláne földutakon és mezőkön. Néha leviszem a tópartra is úszni.

2014. jún. 6. 19:41
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem írtad, hogy milyen környezetbe mennél nyaralni. Ha kertes házas övezet, minimális autóforgalommal, akkor néhány séta után meg fogja tanulni az útvonalat és ha véletlenül elmegy, vissza fog találni. Mi másfél éves kutyát hoztunk állatvédőktől. Erőteljesen felhívták a figyelmünket, hogy egy szabadulóművész, csak akkor vigyük el, ha nagyon tudunk rá vigyázni. 4 éve van nálunk, többször elutaztunk vele. Pórázzal indultunk sétálni és a 3-4. sétánál kezdtük rászoktatni arra, hogy hazataláljon, ne menjen el. Először a bejárat közelébe tettük le a juti falatját, majd minden 2-3. sétánál a házhoz közeledve egyre több juti falatot "talált". A végén már ő húzott bennünket hazafelé és kereste a jutifalatokat. Ha egy megszokott helyen nem talált, ment a következőhöz. Így már el mertük engedni. Csak ezt a szoktatást minden egyes új helyen meg kell vele csinálni, mert azért féltjük. Ha úgy érzed, hogy a nyaralás alatt lesz türelmed és időt sokat foglalkozni vele, nyugodtan vidd magaddal. Nagyon fogja élvezni.
2014. jún. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Nyaralásig még van vagy 2 hónapom. Addig sokat foglalkozok vele de egyenlőre nem tudom merre induljak el a tanításban. Az a módszer amit én használtam az látszólag sehova nem vezet ezért kéne pár tanács, tipp hogy e parancs megtanításához mi szükséges.

2014. jún. 6. 20:02
 6/6 Schrancdorka ***** válasza:
a fiú kutya nem hím hanem kan.amúgy szerintem ha elcseszted akkor ne vidd magaddal.és a labik nagyon könnyen taníhatók.lehet hogy még nem csusztál le róla.
2014. jún. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!