Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy hagyjam itthon egyedül?

Hogy hagyjam itthon egyedül?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Munkanélküli voltam az elmúlt hónapokban, ekkor fogadtunk örökbe párommal egy kiskutyát, akivel így tulajdonképpen mindig itthon voltam. Előfordultak alkalmak, amikor itthon hagytuk, de csak rövid időre, és akkor hiszti volt. Hallottunk módszert, ahogyan lehet szoktatni az egyedüllétre (előtte nagy séta, lemozgatni, nem nagy elköszönés, hanem csak úgy elmegyünk, egyre hosszabb időre), de még csak pár alkalommal csináltuk. Most hirtelen kaptam állást, kevesebb mint egy hét múlva kezdek, és félek, mi lesz. Addig is a fenti módszert csináljam vele minden nap, naponta többször? Ha hallom kintről, hogy nyafog, szóljak rá, vagy hagyjam szó nélkül?

Van valami tipp még, hogy mit tehetnék, amivel könnyíthetem a helyzetet?

10 hónapos, teljesen szobatiszta, ivartalanított keverék hím, örökbefogadott.


2014. jún. 6. 22:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kezd el a fenti módszert. Ha hisztizik, ne szólj rá, abbahagyja majd a nyafogást egy idő után. Gratulálok az álláshoz! :)
2014. jún. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi! :) Csak azért, mert az egyik ismerősöm azt mondta, szoktatásnál szóljak rá, ha hisztizik. Milyen gyakorisággal, milyen hosszú időre hagyjam itt? Pár napom van csak. :/

Köszi a segítséget!

2014. jún. 6. 23:16
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Elmondom, mi hogy csináltunk.

Először csak az ajtó elé mentünk ki. Utána lesétáltunk a ház elé, aztán vissza. Utána elmentünk egy kicsit sétálni, majd vissza. Utána már fél 1 órás vásárlásra is el tudtunk menni, majd hosszabb időre is, 4-5 órára, megszokta a helyzetet, és nem hisztizik már.

2014. jún. 7. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ezt egy napon csináltátok? :O Vagy most én csináljam egy napon? :D Most elmentem könyvtárba, és itthon hagytam, előtte voltunk sétálni nagyot, de az utcáról hallottam, hogy nyafogott. :S Remélem, működik a módszer tényleg, és leszokik róla. :D
2014. jún. 7. 12:31
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi ezt több napon át csináltuk így, emelve az időt, kb 4-5 nap alatt szokott hozzá.
2014. jún. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat, és hogy ilyen türelmes voltál, annak ellenére, hogy mennyit kérdeztem vissza. :)
2014. jún. 7. 13:47
 7/9 anonim ***** válasza:
Nincs mit, remélem, sikerrel fogsz járni! :)
2014. jún. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
hogy viselkedik?
2014. júl. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az érdeklődést, sokkal jobb a helyzet. Az első 10-20 percben még tud azért balhézni, de aztán megnyugszik, kupit sem csinál. (Azért tudjuk, mennyi ideig, mert felvételt készítettünk róla párszor, beállítottunk egy kiskamerát. :D)
2014. júl. 19. 21:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!