Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az, hogy a kiskutyám...

Miért van az, hogy a kiskutyám szereti harapdálni a kezem? Netalán hullanak a fogai? És hogy lehetne leszoktatni?

Figyelt kérdés
Egy 4 hónapos arany retriverem van,aki szereti harapdálni a kezemet.Mikor harapdálja általában odaadom neki a játékát,hogy azt harapja,de még akkor is visszatér,hogy a kezemet harapdálja.Azt olvastam,hogy a kutyák 4-7 hónapos korig hullasztják a fogaikat. Észrevettem azt is,hogy nem olyan sokat eszik. Ez a foghullásnak a jele?
2010. jan. 2. 09:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Mivel még kölyökkutya ezért játékos. Az én kiskutyám is harapdálta a kezemet, neki még minden játék. Hullasztják a fogukat? Nem inkább ebben a korban nől a foguk?
2010. jan. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én szerintem igen!Ryépként a játék nem olyan puha mint a te kezed!az én kutyám most 3 éves és még mindig az én kezemet harapdálja ,úgyhogy ne ess kétségbe!

paplucka@citromail.hu

2010. jan. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A fogváltás (tejfogról maradandóra) 4-7 hónapos korban történik. Ilyenkor szeretnek rágcsálni, de szerintem ne engedd, hogy a kezdet rágja...

Hogy ezért eszik-e kevesebbet nem tudom, nem minden kutya zabagép.

Ha nem fogy le, jó a kondija, akkor szerintem nem probléma, ha kevesebbet eszik.

2010. jan. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos tanácsokat.
2010. jan. 2. 13:15
 5/5 anonim ***** válasza:

Minden kiskutya szeret harapdálni mindent. A kezed mozog, hozzád tartozik, ezért különösen izgi. Nem szabad engedni, hogy durván csinálja, mert ha felnőtt korára nem tanulja meg, mi fáj és mi nem neked, akkor csak egy "játszásiból" harapással is nagy bajt tud okozni.

Ha durva, mindig szólj rá, hogy nem szabad, és hagyd abba vele a játékot egy 10 percre.

2010. jan. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!