Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akkor most már mehet a feljele...

Akkor most már mehet a feljelentés?

Figyelt kérdés

A szomszéd láncon tartja a kutyáit, sétálni kb 3x láttam elvinni 2 év alatt!

És már nagyon elegem van belőle! Idegbeteg, hörög, morog, fulladozik, pörög a láncon, a legyet is ugatja, ha nincs semmi akkor neki áll 2-3 órára ugatni!

Ha el vannak engedve a kertben ugranak neki a kerítésemnek mint valami nagy kemény vadállatok!



Azt mondtátok ne legyek gerinctelen és beszéljek velük!

Beszéltem! Csak pislogtak rám, hogy "tényleg? de nem is szoktak sokat ugatni!"

Adták a hülyét mint aki miről sem tud!

Elengedik éjszaka, kora reggel az utcára, a kocsikra támadva mennek. És Ők engedik el séta helyett, van róla videóm, hogy kint cigiznek és a kuték ki.-be ugrálnak a utcáról a kertbe!


Már abban bíztam hogy valaki megelégeli és rájuk hívja a sintért, de nem!


Most hogy beszéltem velükj, van videós bizonyítékom hogy kint vannak az utcán többször, meg agresszív, támadós a kutya, most már mehet a feljelentés?


Milyen esélyeim vannak?

Azt akarom hogy 1. vagy ne engedhessék az utcára SOHA ki a kutyákat vagy vigyék el őket innen az állatvédők vagy mit tudom én!



2014. jún. 10. 07:07
 1/5 anonim ***** válasza:
66%
Arra lehet hivatkozni, hogy közterületre kijárnak a kutyák, másra nem. Ha a jegyzőnél teszel bejelentést, eltarthat egy darabig a dolog, én első körben a körnékbeli állatmenhelyeket, mentőket próbálnám meg, de ne írogass nekik, hanem hívd fel őket. Ha a lánc is rövidebb az előírtnál, akkor még nagyobb a valószínűsége, hogy ki fognak menni.
2014. jún. 10. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Értsük már meg, hogy egy állatmenhely nem hatóság, semmivel sincs több joguk semmihez, mint bárkinek az utcán. Menj be a jegyzőhöz személyesen a videóval, és jelentsd be. Mivel a kutyák bármikor szabadon járkálhatnak az utcára ezzel másokat veszélyeztetve, kötelessége eljárni.
2014. jún. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%

Nem is azért javasoltam, mert hatóság, hanem mert gyakorlatból tudom, hogy egy jó csapat esetében megérheti őket kihívni, mert ilyenkor nagyjából három dolog történhet:

- kimennek és beszélnek a tulajdonossal, megmondják neki, hogy így nem lehet tartani a kutyát, változtati kell. Ha változtat, pl. megcsinálja a kerítést, vagy meghosszabbítja a láncot, akkor megoldódik a probléma.

- nem változtat, inkább lemond a kutyáról, így megoldódik a probléma

- nem változtat, így az állatvédők bejelentést tesznek.


Mivel az első két megoldás valamivel gyorsabb, mint a rögtön a jegyzőn át vezető út, így javasolt megpróbálni, főleg olyan esetben, ahol állatkínzás is történik. Ott még van egy negyedik variáció, miszerint visszamennek a rendőrséggel és elhozzák a kutyát.

2014. jún. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az esélyeid a helyi jegyzőn múlnak.Valamelyik kiszab büntetést,valamelyik oda sem bagózik.Ha ez nem megy,valamilyen állatvédő szervezetet keress,ők ha mást nem,tanácsot adhatnak.
2014. jún. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#3 tudom, hogy miért javasoltad az állatvédőket csak:

- ők is ugyanúgy dolgoznak, mint bárki más, és szabad idejükben mentik az állatokat, ezáltal koránt sem biztos, hogy egyből ugranak ha nekik szólsz. Már csak azért sem, mert ezer és ezer ilyen eset van, és az emberek nekik szólnak ahelyett, hogy a megfelelő helyen tennék ezáltal többszörösen túlterhelve az ÖNKÉNTES állatvédő szervezeteket

- a jegyzőnek viszont kutya kötelessége eljárni ilyen esetekben amennyiben hivatalosan jelented be az esetet (személyesen jegyzőkönyvvel, vagy postai úton)

2014. jún. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!