Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Eldobható pelenkázóalátét jó...

Eldobható pelenkázóalátét jó lesz?

Figyelt kérdés

Kiskutyának kéne kutyapelenkát vennem,de nem jutok el olyan boltba ahol kapok.

Ha babáknak való eldobható pelenkázóalátétet veszek az is jo nem?Elvileg hasonlo célt szolgál a babáknál,kinézetre meg ugyanaz.


2014. jún. 11. 10:11
1 2 3
 11/27 sippara ***** válasza:
67%
Amíg képtelen tartani, addig bizony "mindenhová" fog üríteni. Sok-sok tisztítószer, meg türelem, bár a leghumánusabb megoldásnak mindkét fél (kutya és gazdi) szempontjából én még mindig a szobakennelt tartom (amíg normális időközönként ki van engedve a kutya), hiszen a saját helyére nem piszkol. Evés-ivás-játék után 5-10 perccel ha leviszed, üríteni fog pár percen belül, lent hatalmas juti, fent szó nélkül takarítás. Így lesz a leghamarabb szobatiszta. Ha lerakod a pelenkát, és megtanítod neki, hogy üríthet bentre, akkor talán még egy évesen is szenvedhetsz vele, hogy elmagyarázd, hogy mostantól inkább mégse lehet bent üríteni - és nem a kutya lesz a hülye, hogy nem érti, hiszen addig következetesen becsinálhatott, sőt, dicsérve is volt érte.
2014. jún. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

Nem azt tanitjuk hogy oda üritsen,hanem leviszi a gazdija,és jutalom ha lent intézi a dolgát,de ugye hosszu sétára nem lehet vinni,mig nincs meg legalább 3 oltása.

A pelenka azért van lerakva ha otthon kell pisilnie,akkor nem szanaszét,hanem egy bizonyos helyre.

Én kutyáimnál se volt ebből gond sose hogy utána is bent akart volna csak piszkitani.

fél évesen szobatiszták voltak.

Igazábol az egyik válaszolo irta hogy erre a célra egy ujságpapir is megteszi:))csak ennek ugye nagyobb a nedvszívása,ezért is tettem fel eredetileg a kérdést.

2014. jún. 11. 14:03
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

pelenkára szoktatni a világ legnagyobb baromsága. nekünk is volt 2 hét szobafogság, és igen, össze-vissza pisilt/szart mindenhová. ergo: takarítás-takarítás, és takarítás,ez ezzel jár.

annak mi értelme szerinted, hogy először rászoktatod a pelenkára, majd ( sokkal nehezebben ) leszoktatod róla?

van ismerősöm nekem is aki a pelenkára szoktatta rá, és néha bizony máshol végzi el a dolgát a kutya, ugyanis az egész lakást wc-nek tekinti. bár ezt az ismerősöm úgy értelmezi, hogy: ..."biztos bosszúból pisilt a szekrénybe/szőnyegre mert nem vittük magunkkal"...

majd ha már lelehet vinni, akkor szépen lassan szobatisztává válik, addig pedig takaríts sűrűn!

de ha mindenáron jó Neked szagolgatni a finom illatokat, akkor "emberi" patikában tudsz venni, kb. 100 Ft/darab.

2014. jún. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
100 ft amugy is....de nem rászoktatni akarjuk...de ezt nehezen tudom elmagyarázni ugy érzem...és mint kutyatulajdonos,azt se tudom elhinni hogy pár hét alatt annyira megszokná hogy utána nem akarna lent pisilni.....
2014. jún. 11. 14:50
 15/27 anonim ***** válasza:
Úgy tűnik te nem akarod megérteni, hogy a pelenka nem egy pisi-kaki vonzó csodaszer, attól hogy leteszed még nem fog az első pillanattól csak és kizárólag oda piszkítani a kutya. Magyarán, ugyanúgy össze-vissza sz*rik a kutya, csak ha véletlenül csak a csücske rámegy a pelusra még dicséretet is kap... Tehát erre ugyanúgy rá kell szoktatni, akkor meg már nem lenne célszerűbb egyből arra szoktatni a kutyát, hogy kint végezze el a dolgát? Egyébként én mindkét kutyámat szobakennelben tartottam míg nem voltunk otthon, és mindkettő szobatiszta volt 4-5 hónapos korára.
2014. jún. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
18%

ha meg tudsz tanítani egy kutyát arra, hogy ül áll fekszik, pacsi, ugat, bumm bumm, gyere ide,menj oda, hozd vissza... akkor azt hiszem a pelenkára pisikaki sem fog gondot okozni. nyilván nem fog egyik pillanatról a másikra menni, de meg lehet tanítani a kutyát, hogy egy helyre végezze a dolgát. A macskákat is megtanítják és ők egész életükbe egy helyre csinálják a lakásban. Ha te pelenkára szoktatod a kutyádat akkor odaszoktatod és kész, a te kutyád, nem kell foglalkozni azzal aki ilyeneket ír, hogy nem helyes, meg elrontod meg blalbalbla. Nyilván mindenkinek más a véleménye, amit jó meghallgatni, de aztán te döntöd el, hogyan látod jónak.

Nekem is 3 hete van itt a kölyökkutyám, és bizony a pelenkára is végzi a dolgát meg lent a fűben is. Megtanulta. De a másik kutyám is megtanulta. Egy kis foglalkozást igényel az egész.

Persze, lakásban élő nagytestűkutyánál már más tészta, mert az elég nagy rakást csinálhat, de ha kiskutyája van az embernek akkor szerintem lehet ez is egy megoldás, hogy rászoktatod a pelenkára

2014. jún. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
53%
Előző jól írta. A pelenka nem "vonzza" a kutyát, nem csodaszer, attól hogy ott van még nem fog automatikusan oda üríteni. Ennyi erővel már eleve ki lehetne szoktatni. Amíg nincs otthon senki, addig meg legyen szobakennelben.
2014. jún. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
53%

Vagyis nem az előző hanem a 15. válaszoló.


16.: "A macskákat is megtanítják és ők egész életükbe egy helyre csinálják a lakásban. "


A kutya az KUTYA, a macska meg MACSKA. Két különálló állatfaj. Ne keverd már őket...

2014. jún. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
48%
De aki szereti szagolni a pisi- és a kakiszagot, és szereti takarítani a "melléfolyt" terméket, az szoktassa nyugodtan pelenkára a kutyáját. A lustaság tényleg mindenre ráveszi az embert.
2014. jún. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

Igenis odapisil/kakil.

DE NEM ODASZOKTATOM,HANEM HA NINCS OTTHON A GAZDÁJA,NE AZ EGÉSZ LAKÁS USSZON A KAKÁBAN!!!


nem mindegy.

De nem fogok veszekedni,felesleges.Szobakennel nincs,mert egy kis lakásban nem fér el.

Ha meg onnan kijön,lessem minden lépését hogy épp pisil-e vagy rohanjak vele 10 percenként le a 3.rol pisiltetni????

Ezentúl csak az írjon aki a kérdésemre tud válaszolni.

Köszönöm.

2014. jún. 11. 16:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!