Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetnék ilyen helyzetben...

Mit tehetnék ilyen helyzetben a kiskutyákkal és a mamájukkal? (Bővebben lent! )

Figyelt kérdés

Segítsetek nekem hol tudnék még gazdit keresni. Nagyon sürgős mert fel vagyok jelentve.

A 15 éve ismeret barátnőm kutyusát befogadtam amíg megkapja az örökségét és tud venni valamit magának. Erre rá 3 hétre szült a kutyus. Most 3 hónaposak. Mindenfelé hírdetem őket. Mint Jófogás, Apród, vagyis olx, gazdit keresek.hu, kiskutya.hu Facebook, + több ingyenes hirdetési oldalak amiket interneten találtam. Nekem most júliusban jár le a bérleti szerződésem és megmondta a csaj aki kint volt bérleményellenőrzésen hogy, soha nem fogják meg hosszabítani a szerződésem.

Teljesen kivagyok idegileg. Itt vannak ezek a gyönyörű kiskutyák akiket annyira de annyira megszerettem hogy, csuda. Nem akarom hogy, elvitessék őket. A szomszédok nyugalma érdekében esténként le is visszük őket több órára hogy, aludjanak stb... Hozzá teszem be is vállt. Viszont rosszakarók vannak bőven.

Segítsetek légyszíves hogy, hol érdemes hírdetni. Mit tudnék tenni. Tapasztalatok bármi jól jönne.

A "barátnőm" a mamakutyát is itt hagyta a nyakamon.

Nem ad sem kutyakaját sem pedig pénzt. Semmit.

Csak rám/ránk számíthatnak ezek a kis állatok.

Írjatok légyszíves előre is köszönöm.


2014. jún. 11. 12:35
 1/10 anonim ***** válasza:
77%

Hát sajnos a kutya már ingyen sem kell senkinek…

Esetleg hívd fel a barátnődet hogy viszed neki vissza a kutyákat

2014. jún. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
40%
ha tényleg szépek, vásárba, esetleg piacra, ahol lehet állatot is árulni, kivihetnéd őket, ingyen általában elviszik, tapasztalat!
2014. jún. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%

Azért ne túlozd el a dolgot, nem vagy feljelentve, csak éppen "lebuktál" hogy kutyákat tartasz és gondolom a tulajdonosnak nem szóltál.


Amúgy milyen kutyák és merre vagytok? A helyi menhelyekkel próbálkozzál, kérd meg hogy ők is hirdessék.


A barátnődnek meg szóljál nyomatékosan, hogy egy kicsi pénzt adjon neked, mert az egy dolog hogy etetni kell őket, de ha szigorúan vesszük a törvényt, akkor nem is cserélhetnek gazdát chip és megfelelő oltások nélkül.

2014. jún. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!

A barátnőm az a nyamvadt Andi sajnos nem tudni hol lakik.

Azt mondta legutobb hogy lépcsőházakban alszik és a melóhelyén fürdik. Ezért nem tudja elvinni legalább a saját kutyáját. Én azt mondom hazugság az egész.

Tudom el lett adva a házuk hogy, apuka meghalt de Andi nem az a tipus aki elaludna egy lépcsőházban.

Mellesleg ha az embernek van a bankszámláján egy kis pénz keres valami olcsó kifizethető lakhelyet, bármi legyen is az. Sajnos a feljelentés nem túlzás. Állítólag a kutyaugatás de így ismeretlenül is higgyétek el hogy, abszolút de nincsen napközben sem éjjel ugatás.

Valaki mindíg itthon van és felügyel erre.

Éjjel felváltva kint alszik valaki a konyhában mert ki vannak csukva a kutyák a szobából hogy, játék közben ne tudjanak trappolni. Fel lett szedve a szőnyeg mindenfelé hogy, az ürülékeikkel ne tudjanak kárt tenni benne így viszont ha játszanak lehallatszik a trappolás.

Így hogy, le vannak víve esténként vagy 4 órára minimum így alszanak sokat napközben.

Amikor lemegyünk akkor van ugatás sajnos.

De nem igaz hogy, azt az 5 percet amíg leérünk a 3-dikról nem lehet kibírni. Ezen dolgozunk még hogyan tudnánk csenben lemenni. Nagyon fáj hogy, az emberekben semmi tolerancia nincsen.

Több szomszédomnak elmondtam hogyan jártam.

Elmondtam nekik hogy, egy nyamvadt menhely sem veszi be őket. Egy sem. Amit tudtam megkerestem.

Én a 3 kerületben lakom az Árpádhíd budai hídfőjéhez közel és ráadásúl egy 48 lakásos társasházban.

Mondják a menhelyen hogy, egyszerűen telt ház van és egyszerűen nem tudnak segíteni.

Andi egyszer elakarta vinni a saját kutyáját de egy daganat miatt műtve lett. (Az állatorvos szerint a szülés aktiválta)Ki akarta kötni valami cigány volt szomszédainál

2014. jún. 11. 13:58
 5/10 anonim ***** válasza:
77%
Ebben az esetben, hogy már tudjuk hogy budapesti vagy fordulj bizalommal az Illatos úti ebtelephez.
2014. jún. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

mert nincsen kerítés erre én nem adtam oda. Mondtam Andinak hogy, friss a seb és várja meghogy, egy kicsit jobb legyen.

Erre a rendörséggel jött vissza. Azoknak elmondtam mik történtek itt, jól neki estek az Andinak de a kutyákat nálam hagyták. Mondták ilyen ember egy döglött tyúkot nem érdemel mint Andi. Mondták a rendőrök hogy, talán az Illatos úti ebrendészeti telep beveszi őket ha a rendőrök hívják ki de ott sok állatot elaltatnak, sokakat gyógyszergyárak visznek el teherautó számra stb.... Mondtam jó. Maradjanak. Hírdetem őket és csak lesz valami de ez siralmas. Nekem nincsen autóm. Nem lenne egyszerű őket elvinni piacra. Itt ami közel van itt nem engedik. Csak húsvétkor a nyulakat. A menhelyek a hirdetésben segítenek hála az égnek de eddig nem sok sikerrel. Nyolc kiskutya volt és kettőt sikerült eddig gazdihoz juttatni. Megpróbálok képet feltenni nektek hogy, láthassátok kikről is van szó. Érdemes értük küzdeni csak az emberek hagynák.

2014. jún. 11. 14:06
 7/10 A kérdező kommentje:
2014. jún. 11. 14:21
 8/10 anonim ***** válasza:

"Mondták ilyen ember egy döglött tyúkot nem érdemel mint Andi. Mondták a rendőrök hogy, talán az Illatos úti ebrendészeti telep beveszi őket ha a rendőrök hívják ki de ott sok állatot elaltatnak, sokakat gyógyszergyárak visznek el teherautó számra stb.."


Ki mondta ezt a hülyeséget? El ne hidd már!

2014. jún. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Pedig hidd el sajnos ez így van.

Még maga az ott dolgozó is elmesélte mik fordulnak elő. Sajnos van is altatásra várók listája.

Mikor találtunk egy kutyust és bevittük, megbeszéltem hogy, minden nap telefonálok mi van a kutyával és ha elérkezne az altatáshoz inkább kifizetem az értesítést/telefonköltséget neki de szóljon és inkább kihozom. Keresek neki én magam gazdit.Kb másfél hét után amikor telefonáltam azt mondta elvitték de nem oda ahová én szerettem volna. Hanem valamelyik gyógyszercég jött egy kis teherautóval és vitte őt is meg a többiekből jónéhányat. Sajnos ez így van. Az illatos út nem egy menhely. Az egy ebrendészeti telep és ha tudnak gazdit szereznek de ha nem nem.

2014. jún. 11. 14:43
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem akarok veled vitatkozni, de akkor is totál hülyeség.

Lehet hogy anno így volt, de ma már nagyon nem. És a csöppségek pedig nagyon hamar gazdihoz kerülnek mindig. Ha még nem is jártál az utóbbi időben ott, akkor ne nyilatkozz így a helyről. Nekem onnan vannak a kutyáim és a cicáim is.

Mellesleg telefonon nem is mondják meg hogy hova került a kutya/macska, csak annyi infót adnak ki, hogy már gazdis vagy átvette valamelyik alapítvány.

Az tény, hogy altatási lista van, hála égnek nagyon régen került sor helyhiány miatt altatásra.


De te tudod, hogy mit csinálsz. Sok sikert a gazdikereséshez!

2014. jún. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!