Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kölyök magyar vizslám...

A kölyök magyar vizslám /4hónapos / Karácsony óta van nálam. Most már beilleszkedett, játszik szaladgál stb. A kis farkát még mindig maga alá húzza, csk játszáskor mozgatja, akkor is csak félig emeli fel. Ba ez, vagy majd kinövi. Fél még?

Figyelt kérdés
2010. jan. 2. 19:07
 1/5 anonim ***** válasza:

A farok has alá húzása egyértelműen a félelem jele.

Ismeritek az előéletét? Nem bántották az előző helyén? Mert a bántalmazott kutyáknál a leggyakoribb az ilyen. Egy jó helyről való kölyök (akinek jó az idegrendszere) a farkát egyenesen, simán "lógatja".

Simizzétek sokat, kényeztessétek,h feloldódjon és rájöjjön,h senki nem bántja. De azért már nevelgetni is kell,h ne nőjön a fejetekre.

Sok szerencsét a blökihez!

2010. jan. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Álltalában ez a félelem jele szokott lenni. De szerintem csak idő kell neki és aztán felenged.Meg még elég kicsi,jól össze kell vele barátkozni .Azt mondod h játszik , tehát szerintem nem lesz gond :)
2010. jan. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egyértelműen arra utal, hogy fél, de szerintem kinövi. Nevelgetsd, szeretgetsd, de ne erőltess rá semmit, hagyd, hogy maga fedezzen fel dolgokat, ha az nem veszélyes. Ne tutujgatsd, de azért törődj vele, hagyd a maga útját járni, jelezni fog, ha szüksége lesz rád, de így hamarabb feloldódik.

Sok szerencsét :)

2010. jan. 3. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Így gondoltam én is , jó volt, hogy megerősítettétek. Egyébként egy profi vadász ,tenyésztő cannal-ből származik, talán ő volt a legkisebb a többi közül,azért.
2010. jan. 3. 09:01
 5/5 anonim ***** válasza:

Érdemes megnézni mit reagál hirtelen zajokra, mozdulatokra, számára teljesen idegen emberre - megszokott környezetben és idegen helyen. Ha félelmet mutat, akkor nagy sansszal nem túl jó idegrendszerű kiskutya. Ezek közül sok mindenhez szocializációval szoktatható, de egy részük megmarad.

Azt azért remélhetőleg "kinövi" h maga alá húzza a farkát. Ahogy nő, minél több élmény, benyomás, tapasztalat éri, annál magabiztosabb lesz, megtapasztalja mi az amitől tényleg kell és mi az amitől felesleges félni, ehhez az is kell h a félelmét egyes dolgoktól ti helyén tudjátok kezelni és ne reagáljátok túl

2010. jan. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!