Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha samponnal megfűrdetem a...

Ha samponnal megfűrdetem a kutyámat akkor rajta lesznek még a bolhák?

Figyelt kérdés
bolhas a kutyam es ma bent alszik a hazba mellettem.es gondoltam megfurdetem legyen tiszta es ne legyen bolhas.csak szeretnem tudni hogy pl. egy baba samponnal letakarithatom rola a bolhat? bocsi a hibakert 13 F
2014. jún. 14. 12:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Van bolhairtó sampon. Azt kell venni.
2014. jún. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sajnos nem. Csak bolhairtóval lehet kiűzni a bolhákat. Van sampon, por, csepp formában is. Kérj pénzt a szüleidtől és egy kutyás boltban, vagy állatovosnál beszerezheted. Ne várj vele sokáig, mert a bolhák elszaporodhatnak!!!
2014. jún. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A sima samponos fürdetés csak akkor ér valamit, ha alaposan átnézed még vizesen a kutyát és minden elbódult, nem elbódult bolhát kiszedsz belőle. De ezt sima vízzel is elérheted.

Ez elég egy alkalomra. Viszont, ha újra kikerül, azonnal bolhás lesz.Minden kutyának joga van bolhamentesen élni. Ezért a gazdának kötelessége bolha ellen védeni a kutyáját. Egészségügyi okokból is.

2014. jún. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Tiszta bolhák lesznek utána :D

Nem, sajnos nem öli meg a bolhákat, én egy Neostomosanos fürdetést ajánlok és utána valami bolhairtó cseppet/nyakörvet.

2014. jún. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Még ha ki is jönnének, a bolhák nem csak a kutyában vannak, hanem a környezetében is. Elég hamar újrafertőződne, szóval felesleges fürdetni csak azért. Vegyél egy spot-on-t rá és probléma megoldva.
2014. jún. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 KGabi0000 ***** válasza:
Én először mindig sima samponnal lefürdetem, majd ahogy a 4.válaszoló is mondta, lefújom Neostomosan-nal,amit az állatorvosoknál lehet venni.Nekem ez szokott használni,de kb. 2 hetente újra be kell fújni vele.
2014. jún. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!