Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha megfürdetem, nem fog megfázni?

Ha megfürdetem, nem fog megfázni?

Figyelt kérdés
Felnőtt (4 éves) labradoromat szeretném megfürdetni a kádban, kutyasamponnal, mert elég koszos a bundája. Amíg nagyjából megszárad, addig a házban lenne, kb. két óráig. Utána nekem gondoznom kell a kertet, a kutyát meg nem akarom felügyelet nélkül a házban hagyni. A kérdésem az, hogy ha a fürdetés után két órával kiengedem a kertbe, nem lesz gond? 24 fokot mondanak mára, ami szerintem elég jó, csak azért féltem.

2014. máj. 9. 09:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%
Eleg lesz :)
2014. máj. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
41%
Azonnal ki id engedheted! Könyörgöm ez egy vízi kutya, sokkal hidegebb időkben is vadásztak vele a jeges vízben. Ha süt a nap akkor sokkal jobb ha azonnal kimehet!
2014. máj. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Első: köszönöm a választ!


Második: azt hiszem semmi olyat nem írtam, ami miatt ilyen hangnemben kellene válaszolni. Tudom, hogy vízi kutya, rendszeresen el szoktam vinni nyaranta úszni. Ettől függetlenül nem hiszem, hogy a vízimádás és a hideg összefüggne, és nem gondolom, hogy a jeges víz túl egészséges lenne. Már bocsánat, hogy féltem a kutyámat. És mielőtt esetleg vádaskodnál, nem én pontoztalak le.

2014. máj. 9. 10:04
 4/12 anonim ***** válasza:
62%
Az más, ha úszik, akkor jóformán át sem ázik a labrador szőre, fürdetéskor meg át fog. De ilyen szép időben nyugodtan megfürdetheted.
2014. máj. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Kedves harmadik, neked is köszönöm a választ!
2014. máj. 9. 10:13
 6/12 anonim ***** válasza:
84%

Én télen is fürdettem a kutyám ha nagyon mocskos lett a dagonyázásban, soha nem volt gond belőle.

Egyébként pedig meglepően gyorsan száradnak, úgyhogy 2 óra bőven elég lesz.

2014. máj. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
33%
Ha ennyire félsz, hogy megfázik, töröld át törölközővel, majd száríts rá hajszárítóval. Ne a legnagyobb fokozattal, hanem a legalacsonyabbal.
2014. máj. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. máj. 9. 10:51
 9/12 anonim ***** válasza:
33%
Hajszárító + törölköző komi és nem fog megfázni. :)
2014. máj. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Akiteki ***** válasza:
51%

Ha vizesen kiengeded, egy dolog fog történni: Néhány perc alatt koszosabb lesz, mint fürdés előtt. :)

Száríts meg hajszárítóval.

2014. máj. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!