Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy oldjam meg a kutya...

Hogy oldjam meg a kutya etetését ha 3 hétre kanadába kell mennem?

Figyelt kérdés

4 hónapos kutya, ő az első nekem, de nem tudom kire bízni...

Amúgy láncon van elszökni biztos nem fog :D

Heti 2x édesanyám meg tudja oldani meg elviszi sétálni is. Adjon neki 3-4 napra elegendő kaját? Vagy mi legyen?

Köszi!


2014. jún. 14. 23:49
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
62%
kutyapanzió, de jobb lenne , ha elajándékoznád
2014. jún. 15. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
75%
S hogyan ad neki 3-4 napra kaját? Elérak 4 edényt 4 napra, a kutya meg beosztja, 1 edény 1 nap? Ez állatkínzás, ha így akarod itthagyni három hétre. Már az is hogy láncon van! Vagy rábizod egy olyan személyre aki naponta egyszer eltudja látni minimum, vagy nem hagyod magára!
2014. jún. 15. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
83%

1. folyamatosan láncon tartani állatkínzás

2. minden nap KÖTELEZŐ neki enni ÉS inni adni


A következő lehetőségeid vannak:

1. édesanyád, vagy akárki MINDEN NAP odamegy hozzá és ad neki enni és inni.

2. kutyapanzióba viszed ahol ellátják 3 hétig.

3. nem hagyod magára.

4. keresel neki új gazdát, aki nem kínozza azzal hogy láncra kösse és heti 2x akarjon neki enni inni adni...

2014. jún. 15. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
62%
Nincs egyetlen szomszéd, ismerős, barát akinek adnál csak a kapuhoz egy kulcsot, hogy be tudjon menni naponta megetetni? Némi zsebpénzért sem? Kajaadagolós tálat száraz táphoz láttam már, de egy kutyának naponta kell friss víz is főleg ilyen melegben.
2014. jún. 15. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
71%
És hová kötöd ki láncra? Az udvaron a tűző napra?!
2014. jún. 15. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem ha nem találsz panziót, vagy esetleg nagyon drága lenne, akkor kérd meg a szomszédod. Valamelyiket csak meg tudod rá kérni, nem baj, ha nem vagytok kifejezetten baráti viszonyban, ha legalább párszor köszöntetek egymásnak, akkor szerintem megkérheted, és ha előre odaadod neki a tápot (veszel egy nagy zsákkal) akkor biztos átmegy minden nap egyszer és ad neki enni és inni. Mondd neki, hogy majd megegyeztek abban, hogyan viszonzod a szívességet, vagy esetleg nyíltan hozd fel a pénzt és egyezzetek meg egy összegben. Engem párszor megkértek már ilyesmire, de sosem pénzt ajánlottak, hanem kaptam valami ajándékcsomagot vagy utazásból hoztak valami különlegességet, ilyesmi. Nagyon kedves dolognak tartottam és egyébként sem volt nagy fáradtság naponta 1-2 alkalommal átmenni a szomszédba és megetetni az állatát és ránézni a házra, hogy minden rendben van-e.

Szerintem keress egy szomszédot, aki ráér. Kb. negyed óra az életéből naponta, visz neki egy palackban friss vizet és egy kis műanyag vödörben (vagy akármiben) tápot, esetleg párszor megsimogatja és kész.

De javaslom, hogy anyukád ettől függetlenül is menjen ki hozzá legalább heti kétszer, mert meg fog bolondulni az a kicsi kutya unalmában! Ha a szomszédot nem is, de őt megkérheted rá, hogy simogassa a kutyát egy ideig és ha van rá lehetőség, akkor legalább addig engedje el a láncról, amíg ő ott van és mondjuk labdázzon vele. Az nem nagy dolog, eldobja neki a labdát, a kutya örül és játszik vele. Még ha vissza nem is viszi, akkor is elég csak néha elvenni tőle és újra eldobni, aztán lehet hagyni, hogy kicsit rágcsálja. Tehát ha esetleg anyukád idősebb vagy csak nem akar ebben a melegben annyit szaladgálni vagy bármi, még akkor is meg tudja oldani. Azt nem mondom, hogy vigye is el sétálni, mert ha nem ismeri a környéket vagy valami probléma van, akkor ugye az gond... De legalább a kertben szaladgálhasson azokon a napokon, amikor anyukád ott van és játszhasson kicsit! Lehet láncon, ha megfelelőek a körülmények, tehát pl. a lánc hossza, és van neki árnyék is és esőtől védett hely, ugye a kutyaház stb., ha nem túl szoros neki a nyakörv, viszont kibújni sem tud (nem lehetne inkább valami könnyed hámot rakni rá, hogy ne a nyakát fogja, és még szellőzzön is a melegben?), akkor jobb neki ha láncon van, mert ha nem vagy otthon, akkor hiába, hogy nem a legjobb megoldás, de legalább nem tud elszökni. Viszont az is fontos, hogy ettől függetlenül legyen rendes kerítés, mert ő így ugye oda van láncolva, és ha egy másik kutya meg akarná támadni, akkor nem tud menekülni, tehát meg kell oldani, hogy ne tudjon bejutni hozzá semmi, mert így ki van szolgáltatva valamilyen szinten. Azt felejtsétek el, hogy elég hozzá heti 2 alkalommal menni, bármi történhet, esetleg magára csavarja a láncot mert meg akar keresni és ki akar szabadulni, ott pusztulhat el. Még úgy is necces, ha napi egyszer mennek ilyen fiatal kutyához. És tényleg bármi történhet, esetleg fellökheti a vizét és ebben a hőségben víz nélkül nem húzná sokáig.

Egyébként pedig remélem én is, hogy alapjáraton nem láncon tartjátok. A kutya nem arra való, egyik fajta sem. Sétálni is kell vinni, kertes ház mellett is. Kellenek neki az új ingerek, különben megbolondul. Ha kertes ház van, akkor nem muszáj naponta vinni, de legalább heti pár alkalommal, vagy legalább egyszer egy hosszabb sétára! És szellemileg is lefárasztani, pláne egy ilyen fiatal kutyát (jelen esetben legalább játékkal, amúgy feladatokkal is, például taníts neki parancsokat, trükköket).

Újra átnéztem a kérdésed, hogy mit írhatnék még, és most tűnt fel, hogy írtad azt is, hogy anyukád el tudja vinni sétálni is. Az nagyon jó, vigye is, a kertben pedig játsszon vele egy keveset (szerintem máshol ne engedje el labdázni, nehogy ne menjen vissza hozzá, ha esetleg rá nem hallgat annyira). A többit viszont naponta kell, ezért is fog kelleni egy szomszéd, mert a kutyának nem lehet előre enni adni napokra, az csak a filmekben van, hogy kiöntenek elé egy teherautónyi tápot... Beosztani sem fogja, mert a legtöbb kutya addig eszik, amíg van előtte étel. A víz pedig ebben a melegben undorítóan néz ki már másnap is, olyan, mintha egy nagy tál nyál lenne és buborékos, meleg stb. rémes, nem fogja meginni. Akkor is ez van, ha egy nagyobb edénybe adsz neki, amiről azt gondolnád elég neki egy hétre is. Sajnos nem, muszáj neki naponta frisset adni.

De amúgy a szomszédokkal mi a helyzet? Nincs szomszédotok, olyan helyen laktok? Vagy csak ez nem jutott eszedbe? Én sem vagyok jóban senkivel itt, a többséget évek óta nem is láttam, találkozáskor is csak köszönünk meg nem vagyok az a fajta, aki kérdezősködik a hogylétük felől és mindig sietek, tehát engem sem kérdeznek nagyon semmiről, szóval a lényeg, hogy nem vagyok az a típus, akivel könnyen lehetne barátkozni, azt sem tudom kivel mi van. Mégis, ha a helyzet úgy hozná, akkor több embert is meg tudnék kérni rá, hogy etesse az állataimat, amíg távol vagyok. Azt nem mondom, hogy tökéletesen nyugodt lennék, de azért a többség van annyira normális, hogy tényleg átmenjen minden egyes nap etetni és még a macskát is hívogassa pár percig. És nem azoknak szólnék, akikhez régen én is mentem, mert ők már elköltöztek, olyanokat kellene megkérnem, akikkel szinte semmi kapcsolatom, mégis tudom, hogy nem utasítanának el, pláne ha még fel is ajánlanék érte valamit. Azért délután vagy esténként még annak is van ideje, aki sokat dolgozik és még családja is van és sok dolga. Csak kiemelten figyeljen arra, hogy a kaput zárja és a kutya ne tudjon kiszökni. Remélem chip amúgy van a kutyában, ha esetleg mégis történne valami...

Szóval szerintem oldd meg szomszéddal és anyukáddal, mert még mindig egyszerűbb, mint elintézni, hogy esetleg valahogy kivihesd magaddal, ami gondolom még problémásabb is lenne, mert nem tudnád hová tenni, meg ahhoz több dolog kell, hogy kivihesd magaddal, nem is javaslom.

2014. jún. 15. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
63%

Ugye valami vicc, hogy a 4 hónapos kutya láncon van?

Inkább ajándékozd el, a kutya csak jobban jár.

2014. jún. 15. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
67%

Ajándékozd el………………

De ott a kutya panzió!

Mégis miért van láncon egy BABA kutya????!

2014. jún. 15. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
58%
Ez ugye csak vicc?! Három-négy napra elegendő kaját adni neki? Egy 4 hónapos kutyát naponta kell 3-4 alkalommal etetni úgy, hogy midig pont annyit teszel elé, amennyit ott helyben megeszik. Sose értettem az ilyen felelőtlen embereket, akik úgy vesznek magukhoz egy kiskutyát, hogy már az első hetekben se tudnak róla gondoskodni! Két megoldás van: valakit odaköltöztetsz hozzád, vagy a kutyát költözteted valakihez (pl. kutyapanzió vagy anyuka) erre a három hétre. Akinek van pénze kanadába utazni, annak legyen pénze a kutyapanzióra is! A láncon tartásra pedig végképp nem tudok már mit mondani... :(
2014. jún. 15. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Hát sajnos láncon kell maradnia egy darabig... Még nem akartam volna elhozni, mert a szomszéd házát 2 éve lebontották (önkormányzaté) és nem hajlandóak kerítést építeni.... Pedig már számtalanszor voltam benn miatta...

Nem akartam volna még elhozni a kutyát, de az anyjának a gazdája korházba került...

10 méteres láncot vettem, így az udvar 2/3 át be tudja jarni. Van neki fedett hely is meg fák alá us be tud bujni

2014. jún. 15. 08:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!