Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 10 éves Golden retriever...

10 éves Golden retriever kutyámon ma vettük észre, hogy a jobb oldalán, a hátához közelebb (nem mozdítható el) és a bal oldalán a lengőbordánál (elmozdítható és kisebb) tapintható egy-egy daganat. Holnap állatorvos. Szerintetek rosszindulatú daganat?

Figyelt kérdés
A kutya jókedélyű, csóvál, eszik. Néhány hete hányt egyszer-kétszer, de máskor is volt már ilyen.

2014. jún. 14. 22:22
 1/5 anonim ***** válasza:
88%
Ilyen idős kutyáknál már előfordulnak zsírdaganatok. Azok pedig nem okoznak semmi gondot, csak akkor, ha hirtelen elváltoznak, vagy erősen növekedésnek indulnak.
2014. jún. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez sok minden lehet. Lehet daganat, jó vagy rosszindulatú, de lehet sima zsírcsomó is. Egyébként ha rosszindulatú is, az még nem látszódik meg a kedélyén. Az enyémnek a hasán volt, amire több orvos is azt mondta, hogy zsírcsomó, míg végül kiderült, hogy nem az, és az utolsó pillanatban vette le a doki. Viszont a kutyámnak a kedvében semmilyen változás nem volt, szóval erre nem lehet alapozni.


Én amondó vagyok, hogy akármi is az, érdemes levetetni, mert lehet egy sima zsírcsomó, de lehet, hogy nem és ezt az állatorvos sem fogja tudni 100 %-ig megmondani.

2014. jún. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Valamelyik fórumon azt olvastam, hogy ha elmozdítható a csomó, akkor az zsír, ha nem mozdítható el, az rosszindulatú daganat

2014. jún. 14. 22:52
 4/5 A kérdező kommentje:
Hogy néz ki a hason lévő rosszindulatú daganat?
2014. jún. 14. 23:01
 5/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Megvan az eredmény! Abszolúte jóindulatú dologról van szó - zsírcsomó van a kutyusomban!

Olyan kő esett le a szívemről, hogy elmondani nem tudom!

Köszönöm a megerősítéseket!

A zsírcsomót érdemes megműteni 10 éves kutyinál is?

2014. jún. 16. 20:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!