Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy oldjam meg a kutya...

Hogy oldjam meg a kutya etetését ha 3 hétre kanadába kell mennem?

Figyelt kérdés

4 hónapos kutya, ő az első nekem, de nem tudom kire bízni...

Amúgy láncon van elszökni biztos nem fog :D

Heti 2x édesanyám meg tudja oldani meg elviszi sétálni is. Adjon neki 3-4 napra elegendő kaját? Vagy mi legyen?

Köszi!


2014. jún. 14. 23:49
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
77%
Lássuk be, te jelenleg nem vagy alkalmas gazdának. Lehet hogy te élvezed a helyzetet, de a kutyádnak ez csak kínzás.
2014. jún. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Akkor agyoncsapom biztos ami biztos!
2014. jún. 15. 11:23
 13/21 anonim ***** válasza:
50%

Az utolsó kommentet remélem csak viccből írta a kérdező, mert akkor szerintem nagyon vicces volt. :D

Egyébként tényleg csupa jó tanácsot adtak, pl. ajándékozza el stb. Emberek! Úgysem fogja!!! Beírtok ilyen hülyeséget, ráadásul összesen kb ezt és még egy sort, hogy fel vagytok háborodva és az ilyen van felpontozva, aki meg gondolkodott valami megoldáson, hogy mi hozható ki egy rossz helyzetből, hogy azért mégse legyen annyira rossz, de olyan tanácsokat adjon, amiket meg is tesz a kérdező vagy megvalósíthatóak, az le van húzva. Én vagyok a hülye, hogy újra benéztek ebben a kategóriába, mert egyeseknek már tényleg elvette az eszét az a fene nagy állatvédelem... Én sem mondom azt, hogy a kutya a lehető legjobb körülmények között él, de ha már ennyire tudnak itt puffogni egyesek, akkor legalább kérdezték volna meg a kérdezőtől, hogy hol él és ajánlották volna fel, hogy segítenek. Ja, ennyire már senkit sem érdekel a kutya... Ilyenkor mindig van kifogás, sokszor a jaj, én már így is besegítek egy menhelyen, nem érek rá vagy bármi. Az meg kész vicc, hogy a kérdező anyagi helyzetét is felhozták, amikor valaki írta, hogy ha van pénze Kanadába utazni. Lehet, hogy fontos ügyben megy és muszáj mennie, esetleg fizetik is neki az utat vagy valami jogi dolog stb. Remélhetőleg nem nyaralni megy, mert nem tud várni egy kicsit, amíg biztonságos körülmények között hagyhatná a kutyát... Nem azért, de ha nekem kellene külföldre mennem valami fontos ügyben és tényleg muszáj lenne, akkor én is mennék (mást nem is nagyon tehetnék, ha tényleg szükséges lenne, hogy kimenjek), megkeresném a legolcsóbb megoldást és ha kell, még arra is kölcsönkérnék minden létező rokontól, ismerőstől, akitől csak lehet. Szóval szerintem az már túlmegy egy határon, hogy valaki olyat ír, hogy ha a kérdezőnek van pénze utazgatni... Feltételezem nem jókedvéből megy, lehet utána nekik is nagyon meg kell húzni majd a nadrágszíjat, de muszáj mennie. Nem tudom, egyesek hol élnek, az élet ilyen (legalábbis a legtöbbünké), olykor nehéz döntéseket kell hozni, sokszor a két rossz közül kell a kisebb rosszat választani, mert jó megoldás egyszerűen nincs (igaz, itt lehetne valami jobbat találni, csak elég körülményes és nem ismerünk minden részletet, nem mondhatjuk, hogy költöztesse a kutyát vagy családtagját, hátha valamiért nem megoldható).

2014. jún. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
61%
0%? Ó, látom, megint fáj az igazság és könnyebb homokba dugni egyeseknek a fejüket és azt mondani, hogy hülye vagyok és lepontozni. Nem irigyellek titeket sem, az is biztos...
2014. jún. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Tanácsotokra megszabadultam a kutyától... :( tényleg jobb így neki...

Sajnos elajándékozni nem tudtam, mivel holnap indulok, így nem publikus mi lett a sorsa, de nem fogja több fájdalom érni többet...

R.I.P. Buksi


EMBEREK ÉBREDJETEK! MOST SEGÍTENI SZERETNÉTEK, VAGY SZEGÉNY ELSŐ KUTYÁS GAZDÁKAT ELBIZONYTALANÍTANI? NEM VESZÍTIK ÉSZRE, HOGY EGYRE TÖBB KUTYA KERÜL MENHELYRE ÉS KI SE KERÜLNEK ONNAN? ÉS EBBE RÉSZETEK VAN NEKTEK IS, KEDVES "INKÁBB AJÁNDÉKOZD EL" TÍPUSÚ EMBEREK... PERSZE EZT KÖNNYEBB LEÍRNI, MINT VALÓBAN SEGÍTENI!


AZ EGÉSZ KÉRDÉS KAMU VOLT! CSAK MERT MÁR ELEGEM VAN A SEGÍTENI NEM AKARÓ VÁLASZADÓKBÓL!

HA NEM AKARTOK SEGÍTENI, AKKOR TÖRŐDJETEK TÖBBET A SAJÁT KUTYÁTOKKAL, MINT HOGY ITT ROSSZ TANÁCSOT ADTOK! TI IS VOLTATOK KEZDŐK, SENKI SE ÚGY SZÜLETIK, HOGY Ő LEGYEN A FALKAVEZÉR...

2014. jún. 15. 22:37
 16/21 anonim ***** válasza:
69%
Értelmetlen kamu kérdés egy idióta embertől...
2014. jún. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
59%
Ja, egy kicseszett, újabb, agyhalott, unatkozó, újabb troll :(((
2014. jún. 15. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
49%

nekünk meg elegünk van az idi%óta unatkozó t.r.o.l.l kérdezőkből, akiknek nincs jobb dolguk mint ilyen f%szságokat kiírkálni.

most mire volt az egész kérdésed jó? semmire.

elmondanám hogy én rendesen gondozom a kutyám, 12 éves és jobb kondiban van mint sok másik feleennyi idősen, a mérete és életkora igényeihez mérten etetem, nem hagyom egyedül, napi 3x sétálunk és játszunk, és mindennél jobban szeretem. szóval nekem ne akard megmondani mit kell tenni egy kutyával, kettőnk közül te vagy aki b%romságokat írkál ki a netre unalmában ahelyett hogy értelmesebb dolgokkal foglalkozna.


abszolút joggal írta mindenki hogy egy ilyen jobb ha új gazdát keres a kutyájának, mert amit írtál egyértelműen kínzás. mégis mit írtak volna, hogy jól van, ügyes vagy, kösd csak ki a kölyökkutyát étlen-szomjan????

pont miattad és a hozzád hasonlók miatt vesztik el az emberek a kedvüket a normális válaszok adásához. gratulálok, ismét hozzájárultál a segítségadás hanyatlásához. ülj le egyes.

2014. jún. 16. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Köszi a privátot, ha nem írtad volna itt is le az embereknek, akkor valószínűleg nem árultam volna el, hogy az egész kamu volt, mert nagyjából értem, hogy te ezzel mit akartál elérni és nem unalmadban írtad ki, hanem célod volt vele. De erre csak annyit tudok mondani, hogy ez szerintem így nem sok mindenen fog változtatni, ráadásul be kell valljam, hogy én sem örülök túlzottan... Nem azért igyekeztem hasznos választ adni, és nem azért töltöttem időt a kérdés megválaszolásával, és nem azért álltam ki melletted bizonyos témánál, hogy utána azt kelljen olvasnom, hogy feleslegesen próbáltam segíteni, mert az egész kamu volt. Hát szóval... Ne haragudj, de ez tényleg nem a legjobb megoldás volt, nekem is elment kicsit a kedvem a válaszadástól. Szerintem részben emiatt is születik sok felületes válasz, mert az embereknek már nincs kedve komolyabban venni egy-egy kérdést és gondolkodni a megoldáson. Ha nem írtál volna normális és őszinte privátot nekem, vagyis nem olyat írsz, amilyet, akkor jól elküldtelek volna, amiért megvezettél! (Egyébként nincs harag, csak nem örülök.)
2014. jún. 16. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Sajnos vagy sem régebben nekem is muszály volt láncon tartani a kutyát, mivel még a fa kerítést is átrágta és megszökött folyton, majd az utcában dorbézolt, hiába próbáltuk tanítani, hogy nem szabad, sajnos a szükség törvényt bontott, amúgy én nem tartom már őket láncon, mivel kölyök korukban szabályokat tanultak. Lehet kutyát láncon tartani, ha megvan a megfelelő mozgástere, úgyhogy ezért még nem kell valakit elítélni. A probléma az, hogy egy 4 hónapos kutyát, vagy kutyakölyköt meglehet tanítani arra, hogy ne menjen ki a területéről, sőt ebben az időszakban nem is kell lánc neki. Ha tudtad, hogy elutazol kanadába mi a fenének kellett az a szerencsétlen kutya. Ha te heti 2x kapnál 40 fokban kaját és friss vizet gyerekként örülnél neki (és első sorban a friss vízről van szó, mert a kaját még meg lehet valahogy oldani, de szárz kaja 3 napig ilyen picinek)?
2014. jún. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!