Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szálkásszőrű tacskónk vagy...

Szálkásszőrű tacskónk vagy pulink legyen?

Figyelt kérdés

2-en az előbbit, 2-en az utóbbit szeretnék a családból. Nem az első kutyusunk lenne, az előző lassan egy éve elpusztult.

A tacskóról azt olvastam hogy makacsabb, és hajlamos a hosszú háta miatt a bénulásra (az előző kutyánk halálához is bénulás vezetett, szóval nagyon szomorú lenne megint átélni) a pulitól viszont azért tartanak anyáék mert hogy az ugatós. De szerintem jobb házőrző lenne mint egy tacskó.

Szóval nem tudunk dönteni. Melyiket válasszuk?



2014. jún. 15. 11:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Azt kéne eldönteni milyen célra lenne a kutya.

Ha házőrzőnek akkor inkább puli.Mivel a tacskót nem igazán lehet kint tartani.

A puli sokkal éberebb és többet ugat mint más kutyák,bár nyilván ez is egyed függő.


Mamáméknak van egy pulijuk és egy keverékjük.A puli messzi hangokra is ugat.A keverék meg csak figyel,de nem ugat.Viszont ha a porta közelében hall vmit akkor ugat ő is.

2014. jún. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Azt, amelyiknek megfelelően ki tudjátok elégíteni az igényeit, ugyanis nem egyforma a két kutya.

Én azt javaslom, hogy mivel nem tudtok dönteni, válasszatok egy keveréket a menhelyről.

2014. jún. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Hogy mire is lenne? Hát az előző kutyánk nem igazán volt házőrző, inkább jelző kutya volt, és nem hiszem hogy nekiment volna egy rossz embernek. (Szerencsére nem is kellett megtudnunk)

A szüleim szerintem mindenképpen kerti kutyát szeretnének, télen bentalvással.

Van mellettünk egy hatalmas mezőszerűség, szóval a lemozgatással nem lenne gond egyik kutyával se.

2014. jún. 15. 12:18
 4/13 Medvi ***** válasza:
100%
A puli sokkal okosabb!
2014. jún. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Szerintem is a puli a legmegfelelőbb, nekem is volt pulim, az egyik leghűségesebb és legokosabb kutyafajta!
2014. jún. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:

Nekem sima szőrű tacskóm van, és télen-nyáron kint lakik. Semmi baja nincs, csak megfelelő házat kell biztosítani. Igen, a hátával valóban vannak gondok (az enyémnek is), de ha odafigyelnek rá, nem lesz gond. Nem szabad lépcsőztetni és ugráltatni.

A tacskó ilyen tartásra, mint ahogy utóbb írtad, sokkal jobb a tacskó. Nagyon hűséges társ és nagyon okos, megfelelő neveléssel. De az sem nagy gond, csak feltétlen szeretetre van szüksége, akkor még szökni sem fog.

A puli más helyzet. Nagyon ritka a normális egyed. A legtöbb mára már idegbeteg és goromba. Megbízhatatlan és nagyon ugatós. Persze a tacskó is sokat ugat ás makacs is, de sokkal ragaszkodóbb.

Elvittem egyszer még a kölyök tacskómat (kb. 10 hetes) sétálni. Az egyik udvarból kirontott egy puli és elkezdte harapni, de úgy hogy nem is engedte el. Úgy kellett lerugdosni a kiskutyáról.

Szóval én gyermekes családba egyáltalán nem ajánlom a pulit.

2014. jún. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
Elnézést * az ilyen tartásra sokkal jobb a tacskó. :)
2014. jún. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem hogy milyen gondjai vannak a tacsidnak a hátával? Nekünk a bejárati ajtóhoz három lépcsőfok vezet fel a kertből, szerinted ha azon fel-le rohangálna néha, az már megterhelő lenne neki? Mert biztos felszaladna hogyha látná hogy nyitjuk az ajtót és üdvözölni szeretne minket (az előző kutyusunkból ítélve)
2014. jún. 16. 20:49
 9/13 anonim válasza:

Annyitól nem lesz gond :)

Nekünk egy nagy betonlépcsőnk van, azon rohangált 4 évig. Ettől lett baja, de már jól van. Egyik nap azt vettem észre, hogy nem tudja használni a hátsó lábait. Elvittük dokihoz, ott az izgalomtól már elkezdett sétálni, de ügyetlenül. Akkor kapott fájdalomcsillapítót és pár napig bent aludt a házban. De mostanra semmi baja nincs. :) Csak figyelni kell, hogy ne ugráltassátok (ha magától ugrál nem baj, de ne nagyon legyen rá lehetősége pl. vmi magas hely, ahova fel tud mászni).

2014. jún. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Én egyszer 1 hétig kénytelen voltam egy tacskót befogadni a pulim mellè. Megváltás volt, hogy gyorsan gazdára talált. A redőny hangjára morgott, szétszedte az ajtót, mert kiraktam az udvarra, plusz ha hozzá értem a kutyámhoz egyből ment a torkára. A végen odáig jutottunk, hogy azért ment a kutyàmnak, mert az feljött hozzám az ágyra. Belemászott a mi ételünkbe is. Megtalálta a módját, hogyan másszon fel az asztalra. Az enyém azalatt az egy hét alatt alig evett, mert elvette előle a kaját, ő pedig szó nélkül tűrte, a harcokat sem folytatta, inkább arrébb ment. Ennek ellenére azt mondom, hogy mindkét fajta viselkedése a neveléstől függ inkább. A pulim tényleg sokat ugat különben, van 2-3 féle ugató hangja ès rendszeresen használja is őket :) sokszor kommunikál igy velünk. A puli " beszédes " fajta. És véletlenül sem bunkó vagy agresszív -.-
2014. júl. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!