Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát fogadott örökbe a...

Kutyát fogadott örökbe a család menhelyről (2 éves), mekkora esélyem van hogy én legyek a vezér?

Figyelt kérdés

Családi kutyának vettük, de én igényt tartanék rá hogy (az én kutyám legyen) hogy hozzám kötődjön és én legyek a vezér is a szemében. Olvasgattam a témában és úgy értelmeztem hogy a szeretet és a tisztelet nem mindig jár együtt. Mármint a férfire hallgat otthon de nem feltétlenül van ott kötödés is. Én mindkettőt szeretném. S ha attól hogy valaki még falkavezér babusgathatja kedvencét? Mert erről azért nem mondanék le.

20 éves vagyok, lány, s tudok határozott lenni, ha úgy alakul kutya iskolába is el vinném. Az öcsém 11 éves, és elég lelkes. Viszont ha folyamatosan tanítgatja is nem hiszem hogy egy gyerek ki tudja vívni a tiszteletét (bár ki tudja

). Apukám miatt viszont aggódom. Ő tud nagyon határozott lenni, és a kutya ól, meg az ahol futkározhat a műhely mellett van, szóval akarva akaratlanul sokat lesznek együtt ha apám otthon van. Én meg vagy ősszel vagy egy év múlva egyetemre megyek, kevesebb lesz az időm. Mekkora esélyem van így első helyre tenni magam a kutyánál? Mekkora előny ha én iskoláztatom?



2014. jún. 15. 20:54
 1/7 anonim ***** válasza:
minden családtagnak a kutya felett kell lennie a falkarangsorban!
2014. jún. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"Mármint a férfire hallgat otthon"

Ez nem igaz. Honnan vetted?


A lényeg, hogy a kutya mindenki alatt legyen.

Tehát szót kell fogadjon egy 3 évesnek is.

Viszont a 3 éves is tudja, hogy az egy kutya, és nem húzhatja fülét-farkát.


Az, hogy te legyél a falkavezér nagyon egyszerű.

Észre sem veszed és te leszel az, ha jól cselekszel.


Saját tapasztalat: Mikor hoztuk mi is a menehlyről a kutyát akkor a párommal együtt mentünk. (tehát kettőnket látott)

De én etetem, én itatom, én sétáltatom, én játszom vele sokat, és én fegyelmezem a legtöbbet.


Az, hogy mennyit vagy otthon az nem gond. Téged fog várni a kapuban, amíg haza nem érsz.


Ugyanúgy van ez mint a gyerekeknél.

Nem azt a szülőt, felnőttet akárkit fog a gyerek tisztelni aki mindent megvesz és megenged neki, VAGY egyfolytában üvölt és veri, HANEM azt aki következetes.

2014. jún. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Miért is akarod kisajátítani a kutyát?
2014. jún. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt így nem lehet eldönteni. Persze meghatározó az, hogy ki mennyit foglalkozik a kutyával, de a személyes kötődés még inkább meghatározó. A kutyám szinte csak és kizárólag engem tekint gazdának, de a többiek is felette állnak a családban. Ez első pillantás óta így van (egy másik kutyát kinéztem netről a gyepin, bementem, egymásra néztünk vele és vége volt mindennek) mondjuk én valahogy mindig is jobban értettem az állatokat mint az embereket. De gondolkodj inkább a kutya szintjén. Jó lenne az neki, ha folyamatosan utánad ácsingózna? Itt nem a szeparációs stresszről és falkaproblémákból adódó dolgokról beszélek (csak a kötekedők kedvéért mondom). Miért lenne ez neked jó? Hiúságból? Nem várhatod el tőle, hogy imádjon valakit messziről akit ritkábban lát. Emellett falkaállat, azt követi akit tud és ez a leírtak szerint apukádra elég jól ráillik. Persze a kutya ettől függetlenül nagyon fog neked örülni és járhatsz vele suliba, jót fog tenni a kapcsolatotoknak. Én is egyetemista vagyok, de a napi 2-3 óra intenzív foglalkozás a kutyával alap. Kompromisszumokat kell kötni :)


Lehet-e babusgatni? Hát persze! Ha te tudnád, hogy én mennyit ölelgetem a Kiasasszonyomat, el se hinnéd. Persze itt is vannak határok. Neked kell kezdeményezned, neked kell abbahagynod. Soha ne a kutya diktáljon. Akkor lesz minden tökéletes :)


Férfira hallgat otthon? Nem feltétlenül. Nem nézik a nemeket ilyen szempontból, nekik a dominancia a fontosabb. A falkában is van alfahím és -nőstény is.

2014. jún. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.


A ritkábban lát-ot azt úgy értem, hogy ha nem vagy otthon és csak nagyon ritkán jársz haza (mondjuk havonta). Persze ha naponta lát, csak mondjuk nem reggeltől estig akkor teljesen más a helyzet :)

2014. jún. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Egyértelmű hogy egyik család tag sincs a kutya alatt rangban, köszönöm, ennyire hülye én sem vagyok.


Második válaszoló. Szóval az idő nem számít, köszönöm, ez megnyugtatott. Viszont határozottan olyanokat olvastam hogy a férfi családfő általában azért falkavezér mert a leghatározottabb jellem, s leginkább neki fogad szót. Ezért aggódok hogy inkább vívja majd ki nála a tiszteletet, mint én, hiába foglalkozom vele és vagyok következetes. Nekem is úgy logikus hogy aki leginkább szeretettel és persze ,,szigorral" fordul felé azt fogja előnyben részesíteni. De én még nem igazán tartottam úgy kutyát és az olvasottak alapján mintha le kategorizálná az állat az embereket. Van akit csak szeret, van akit meg csak tisztel és hallgat rá, az meg általában egy személy.

2014. jún. 15. 22:14
 7/7 A kérdező kommentje:
Otthon lakom. Csak nyilván későn érek haza sokszor.
2014. jún. 15. 22:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!