Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Félek! Kényszeríthet a tenyész...

Félek! Kényszeríthet a tenyésztő, hogy vigyem a kutyámat kutyaiskolába?

Figyelt kérdés
Lesz egy golden retriever kölyköm szeptemberben, de a tenyésztő arra kényszerít, hogy vigyem kutyaiskolába. Volt már kutyám, és őt is rendesen szocializáltam/tanítottam trükkökre itthon. A kutyák között rendesen tudott viselkedni, behívható volt minden körülmény között. Tudom, és érzem magamban, hogy véghez tudnám vinni ezt újra. De most akkor így muszáj lesz elmennem? Nagyon félek, hogy mi lesz ha már hozzám kerül a kutya és mégse vinném el.

2014. jún. 15. 23:33
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
47%
Mi az, hogy arra kényszerít? Korbáccsal? Vagy börtönbe zár vagy mi? Ti kifizetitek a kutyát, ezzel az üzletet nyélbeütöttétek, és viszlát.
2014. jún. 15. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Csak aggódtam :(
2014. jún. 15. 23:44
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Van valami adásvételi szerződés, amit tenyésztővel kötsz, lehet, hogy abba be írja majd, és ezzel vissza veheti a kutyát.

Szerintem kérdezz rá, hogy erre hogy akar kötelezni!

2014. jún. 15. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Ez most komoly?? :-O
2014. jún. 16. 00:01
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

A szerződésben kikötheti, hogy kötelező a kutyaiskola, ahogy azt is, milyen szankciókkal kel számolnod, ha nem teljesíted. Ha csak szóban mondta, hogy vidd, az nem számít.

Egyébként kompromisszumot nem lehetne kötni? Kuytasuliba nem jártok, de engedelmességi vizsgát teszel a kutyával. Valószínűleg ez a tenyésztő célja is. Megbeszéled vele, hogy megfelelően tudod a kutyát szocializálni és nevelni, ne várja el a kutyaiskolát, cserébe ezeket és ezeket a vizsgákat leteszed a kuytával. Nem sumákolsz, hanem előadod a helyzetet. Félni nem kell.

2014. jún. 16. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
De csak hobbi kutyat szeretnek, mindene meglenne ahogyan az elozonek is. Megfelelo mozgatas, szocializacio. Miert kell vizsgakat tennem?
2014. jún. 16. 00:11
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tetszenek a tenyésztő feltételei, akkor nem kell megvenned a kutyát. Keress másikat akivel meg tudtok egyezni.
2014. jún. 16. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
29%
És ha beleírja mi van? Ő nem hatóság, semmi joga ellenőrzini, de még a magánterületre se mehet be. A törvény erősebb a megállapodásnál automatikusan semmisek a törvényellenes pontok. Elküdöd a fenébe ha pattog és annyi.
2014. jún. 16. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Most jott elo a tema…
2014. jún. 16. 00:14
 10/23 anonim ***** válasza:
95%
Márpedig van joga azt beleírni a szerződésbe, amit akar. Ha azt írja bele, hogy csak rózsaszín pórázzal lehet sétáltatni, különben a tulajdonjoga visszakerül hozzá, akkor azt. Ha nem tetszik, nem kell aláírni és máshonnan kell vásárolni. Ez ugyan olyan, mint egy örökbeadási szerződés pl., abba is bele lehet írni a tartás jellegét vagy az ivartalanítást, meg még sokmindent és ugyan úgy, ha az örökbefogadó nem tartja be őket, akkor visszavehetik a kutyát. Ehhez nem kell, hogy "hatóság" legyen a tenyésztő, a szerződést mindenki akartával megegyezőként írja alá. Kérdező, ha ez a te akaratoddal nem egyezik, akkor nem kell aláírni. Mert arra nem kényszerít senki, gondolom, ahogy arra sem, hogy iskolába hordd a kutyát, de ha aláírsz valamit, akkor annak következményei lehetnek.
2014. jún. 16. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!