Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Félek! Kényszeríthet a tenyész...

Félek! Kényszeríthet a tenyésztő, hogy vigyem a kutyámat kutyaiskolába?

Figyelt kérdés
Lesz egy golden retriever kölyköm szeptemberben, de a tenyésztő arra kényszerít, hogy vigyem kutyaiskolába. Volt már kutyám, és őt is rendesen szocializáltam/tanítottam trükkökre itthon. A kutyák között rendesen tudott viselkedni, behívható volt minden körülmény között. Tudom, és érzem magamban, hogy véghez tudnám vinni ezt újra. De most akkor így muszáj lesz elmennem? Nagyon félek, hogy mi lesz ha már hozzám kerül a kutya és mégse vinném el.

2014. jún. 15. 23:33
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%

Én elkértem előre a szerződéstervezetet (minden további nélkül átküldte), plusz vásárlás előtt részletesen átbeszéltük, hogy én mit akarok a kutyával, és ő mit szeretne ha csinálnék a kutyával. Így nálunk benne van a szerződésben, hogy ki kell próbálnom a kutyát a fajtára jellemző munkában, amennyiben nem alkalmas rá, akkor hobbikutya lehet csak, amennyiben alkalmas a munkára, egy alap vizsgáig el kell jutnunk.

A cél ezzel, hogy ne menjen tenyésztésbe olyan kutya, ami nem hordozza a szükséges fajtajellemzőket. Ha nem találtunk volna közös nevezőt, akkor nem vettem volna meg, de mindent átbeszéltünk, és félúton találkoztak az elképzelések (én bevállaltam, hogy a szükséges vizsgákra, versenyekre felkészítem, ő meg lemondott a személyes ellenőrzésről a távolság miatt).

2014. jún. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
87%

Ez egy lelkiismeretes tenyésztő, aki nem akar arra kutyát eladni, hogy az a hátsó kertben éldegéljen és néha megsimogassák. Nehogy már ez probléma legyen. Mert mondani mondhat bárki bármit, hogy így meg úgy tanítani fogja, látni nap mint nap, hogy a legtöbben mennyire képesek a kutyájukat megnevelni... De leírom újra, ha nem tetszik, nem kell tőle vásárolni.


Viszont az, hogy rettegésben tartja, meg kényszeríti a vásárlóit, az nevetséges. Senki nem kényszeríti őket semmire. Van bőven kennel, van miből választani.

2014. jún. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:
Értem. Leírtam mi lesz, további válaszokat nem várok, az ügy megoldódott köszönöm.
2014. jún. 16. 13:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!