Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Félig kék, félig barna szemű...

Félig kék, félig barna szemű kutyust érdemes megvenni, ha olcsóbban adják? Milyen hátrányokkal jár ez?

Figyelt kérdés
2014. jún. 16. 07:56
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
63%

Nem csak merléknél fogadják el

Enyémnek is az

2014. jún. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
van olyan fajta ahol csak a merléknél fogadják el (pl. border, sheltie stb.)
2014. jún. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
46%

Hányszor mondjam::

A bordernél sem kell merléknél lennie!!! Enyém sem az

2014. jún. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

13-as, a Border collie fajta standardből idézve:


"Szemek: Távol fekszenek egymástól, oválisak, közepes nagyságúak és barnák, kivéve a blue merle színű kutyákat, ahol az egyik vagy mindkét szem részben vagy teljesen kék lehet. Szelíd, érdeklődő, figyelmes és intelligens tekintet."


Szóval eszerint csak a blue merle-nél megengedett a heterokrómia vagy teljesen kék szem. Attól függetlenül, hogy a kutyádnak olyan színű a szeme (nem kizárt), még nem elfogadott, a kutyád nem lenne tovább tenyészthető, ha elvinnéd tenyészszemlére (amennyiben nem merle).

2014. jún. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
46%
Ez a szabály az a baj hogy régi és mindenkinek ezt szajkózza. A kutyussal lehetne tenyészteni akitől vettem el is mondta. Vannak kivételek :)
2014. jún. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

hogy itthon nem fogsz kékszemű, nem merle borderrel tenyészteni az holtbiztos... külföldön láttam párat, csak és kizárólag munkavonalúakat.

biztos, hogy nem rejtett merle a kutyád? elárulnád, milyen színű és honnan van (akár privátban), mert érdekelne, hogy mégis ki és miért mond neked ilyeneket.

2014. jún. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

és nem csak a blue merléknek hanem az összes merlének lehet kék a szeme. akkor is, ha rejtett merle.

más, hogy én sem értek egyet azzal, hogy pl. egy teljesen jól pigmentált, nem túl fehér fekete-fehér bordert kizárjanak a tenyésztésből, ha nincs más hibája, mint a kék szem - nem von le túl sokat az értékéből, ha amúgy egészséges (nem süket stb.). de itthon jelenleg nagyon a show irányába mentek el a borderek - sajnos...

2014. jún. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
46%
Rejtett merle de attól még más színű. Ezért nem értem miért jön mindnek ezzel a szabállyal. Amúgy ausztrál vörös
2014. jún. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

azért jönnek ezzel a szabállyal, mert így van. te viszont láthatóan nem érted.

van egy ausztrál vörös, rejtett merle kutyád. tudod ez mit jelent? hogy van egy BLUE MERLE (feltételezem, hogy nem red merle vagy más, bár ezt így látatlanból nem tudom)kutyád, akinek egy kis genetikai varázslat folytán, az eredeti színe maszkolva van. az ausztrál vörös önmagában nem szín, csak elfedi az eredetit...

2014. jún. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Genetikailag Blue merle :)
2014. jún. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!