Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezeket hogy tanítsam meg a...

Ezeket hogy tanítsam meg a kutyámnak?

Figyelt kérdés

A kutyámnak már kölyökkora óta tanítom a lábnál követést, de csak pórázon csinálja szépen, meg amikor jutalomfalat van nálam. Lemaradozik a kanyarokban, nem simul a lábamhoz. Néha felnéz rám, néha meg előre néz. Szeretném, ha annyira hozzám simulna, hogy alig tudjak tőle lépni, mint itt a képen és végig a szemembe nézzen.

[link]

A másik problémám, hogy megtanítottam arra, hogy eldugom a pórázát és megkeresi. De nem követi a nyomomat, a szemével keres, még éjszaka is. Pedig látom rajta, hogy érti, hogy a nyom alapján könnyebben megtalálhatja, de csak akkor követi, ha máshogy nem találná meg a pórázt. Például, ha egy darabig lát, aztán eltűnök, akkor addig a pontig, ahol eltűntem futva megy, nem törődik azzal, hogy kanyarodtam, levágja az utat, de onnantól követi a nyomot. Olvastam, hogy ha jutalomfalatokat teszek az útvonalra, azzal meg lehet tanítani, de nem szeretném, ha még jobban megszokná, hogy a földről lehet enni, így is elég bajom van azzal, hogy folyton a földről eszik. Mit javasoltok? Amúgy egy 3 éves mudi kanról van szó.


2010. jan. 3. 12:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Katt erre az oldalra www.farm.hu és ott a szakértői fárumra! Bevan jelizve yg csomó szakember tőlük majd megtudod! :) De muszály hogy bejelizz amúgy nemlehet kérdezni! :)
2010. jan. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi! Azért várok még válaszokat!
2010. jan. 3. 12:12
 3/4 anonim ***** válasza:

Így, ebben a formában egyedül nehéz lesz megoldanod.

Vagy egy iskola, vagy egy munkakutyás ismerős, vagy az előző ajánlat a neten.

2010. jan. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi!
2010. jan. 5. 20:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!