Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igaz-e az, hogy engedélyt...

Igaz-e az, hogy engedélyt kell kérnem a szomszédaimtól, ha "harci kutyát" akarok tartani a lakásomban?

Figyelt kérdés

Van egy 5 hónapos amerikai staffordshire terrierem, lakásban tartom, társasházban. A minap azzal támadott le az egyik szomszéd, hogy nekem engedélyt kellett volna kérnem mind a 32 lakótól ahhoz, hogy ilyen "veszélyes, harci kutyát" tarthassak. Meglepett a dolog, mert még nem hallottam ilyesmiről, és egy másik lakó sem, aki szintén staffit tart (de őt is letámadta ezzel ugyanez a szomszéd). Ti mit tudtok erről?

Csak mert lassan 3 hónapja itt van a kutya, de senki nem szólt, hogy zavarná, sőt, a legtöbb lakó nagyon kedveli, a gyerekek imádják...


2014. jún. 16. 21:48
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
52%
Egyrészt ahogyan írták már nincs olyan, hogy harci kutya, veszélyesnek nyilvánított ebzetek vannak, de ez lehet egy csivava is. Igazából még ha a házirendben lenne is olyan kitétel, hogy aláírás kell a kutya tartáshoz, mivel egy egyszerű házirend a hatályos törvényeket nem bírálhatja felül akkor sem tudnának veled tenni semmit, ha egyébként az állattartásra vonatkozó törvényeket betartod. A kedves szomszéd meg nagy unalmában süppedjen vissza a foteljába és nézze a mónika showt, vagy ha annyira bögyében vannak a kutyások, szedesse össze a kutyaszart az utcán, az legalább hasznos.
2014. jún. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
70%

Én is kaptam már hasonló beszólást, mert a liftben böfögött a kutya. A kedves szomszéd szerint vicsorogva morgott rá. Morogni eddig álmában hallottam.

Lakógyűlésen is felszólalt, de csak neki volt gondja a kutyákkal, így semmit nem ért el.

2014. jún. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek :) 7-es te meg máshol vezesd le a feszültséget légyszíves, ne itt. :)


Mikor jöttünk be reggeli sétából találkoztunk a közõs képviselõvel, nagy meglepetés ért, mert mondta, hogy tegnap este szólt neki a "kedves néni", hogy a kutyás lakók zaklatják õt. A képviselõ pedig felszólította, hogy szedje össze a macskái ürülékét a ház udvaráról, ha már egyszer kiengedi õket. :D (Régebben ezt is a kutyatartókra akarta kenni...) Elvileg már úgy sem sokáig lakik itt, bérlõ és sok a tartozása a tulajdonos felé.

Nálunk pénteken lesz lakógyûlés, biztos, hogy támadni fog, de kíváncsian várom. :D

2014. jún. 17. 11:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!