Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Karácsonyra kaptam egy yorkit!...

Karácsonyra kaptam egy yorkit! Tudtok e dolgokat írni ami a fajtisztaságra, vagy éppen az ellenketzőjére utalnak ennél a fajtánál? Most 10 hetes 2kg, és a szőre se nő! A fülét ragasztgatom 3naponta de az sem akar állni! Ezek normális dolgok?

Figyelt kérdés
Az eladó szerint a szülők törzskönyvesek, szükség esetén törzskönyvezhető a kölyök is! Erre most nincs se pénzem, se szükségem!
2010. jan. 3. 12:57
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/77 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, ami veletek történt. Ilyen kis pénzből, nehéz körülmények között élni, és még egy álom is szertefoszlik...


Fajtiszta kutyát kaptatok (nincs benne szemernyi macska se), de nem fajtatiszta, yorki meg pláne nem. Ráadásul nagytestűnek ígérkezik. Jól átvertek benneteket.


Na, ennyit a szaporítókról. :-((( Ti mostanra már biztosan megtanultátok, hogy fajtatiszta kutyát 20ezerért nem lehet kapni. Ugyanilyen aranyos kölyköt bármelyik menhelyről tudtatok volna szerezni INGYEN.


Rákerestem, hogy van-e yorki fajtamentés, de sajna nem nagyon van. Van egy honlapjuk, ami nem frissül, és egy emilcímen kívül nincs rajta más elérhetőség.

[link]

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__412495

De van egy telefonszám, hátha felveszi valaki: 06-70-610-65-12

2010. jan. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/77 anonim ***** válasza:
100%

És mindenképpen próbáljátok meg visszaszerezni a pénzt, amit a kutyáért adtatok.


A turpisság azonnal kiderül, ha látni akarjátok a törzskönyvezett szülőket, és kéritek a törzskönyvet, amit ígért. Egy törzskönyv 5500 Ft, és ebben már benne van a chip is, szóval ha több tízezer forintot próbál elkérni érte, akkor biztosan csak titeket próbál elriasztani. Ne hagyjátok magatokat!

2010. jan. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/77 anonim ***** válasza:
100%

hát nagyon sajnálom hogy így jártatok!

sajnos több ilyen esetről lehet olvasni főleg a hirdetésekben hogy nehogy ilyen olcsón vegyetek kutyát mert biztos átverés.

Igazából ti is nagyon naivak vagytok úgyhogy nem csak a szaporító a hibás!ennek a kutyának nem sok köze van egy yorkihoz! jobban meg kellett volna vizsgálnotok!

Tényleg sajnálom hogy így jártatok,de lehet h még mindig jobb hogy egy ilyen kutyust kaptatok mint egy igazi yorkit!mert ha tényleg nincs sok pénzetek a kutyusra akkor hidd el jobban jártatok!én is kaptam egy yorkit (igaz ö fajtatiszta)de rengeteg kiadás!kutya volt 100E oltások:30E játékok,fésűk,szemtisztító,fültisztító,ágy,tál stb. 50E a kutyán a multhéten kijöttek allergia foltok krém+injekció 5000 ft....és a kutya 3 hónapja v nállam....!Rengetek pénz!Szerencsére nekünk ez belefér a költségvetéseinkbe de úgy érzem hogy manapság ezt nem sok ember mondhatja el magáról,sajnos!Ráadásul úgy vélem hogy a yorki nem gyerekeknek való kutyus!talán valami rövid szőrű tacsi vagy nem is tudom mi való gyereknek....mert kb semmi!!!:S :(

Akármennyire is csaptak be titeket szeressétek azt a szegény kutyust!vigyázzatok rá és legyen sok örömötök benne!!!

2010. jan. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/77 anonim ***** válasza:
76%

sajnálom, h így jártatok, de nem értem, hogy miért kell egyáltalán pénzt kiadni egy kutyára, ha ilyen nehéz helyzetben vagytok... sztem egy menhelyi kutyus is lehet aranyos, szerethető, nem csak 1 több tízezres...


a pénzt nem hinném, h önként és dalolva visszaadja az a szélhámos, de legalább ez jó tanulópénz volt nektek...


én sem veszek gyémántgyűrűt a kevéske pénzemből, hiába szeretnék, mert nem értek hozzá, és biztos átejtenének...

2010. jan. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/77 A kérdező kommentje:

köaszönöm a válaszokat!

a sárba taposása a másiknak ezen már nem segít!kívánom, hogy

ha valamivel így jártok ne ílyen vígasztalást kapjatok!

magyarul aki csóró nyugodjon bele hogy semmi nem jár neki!Értettem és megjegyzem!lehet még bárkinek nehéz a helyzete!nem ilyen embereket kívánok köréje akkor!

TISZTELET A KIVÉTELNEK!és tényleg a többieknek köszönöm a felvilágosítást!

2010. jan. 3. 17:44
 26/77 anonim ***** válasza:
82%

Nem értem a felháborodásodat.


Mindenki, aki írt neked, normális hangnemben tette, nem gúnyolódott, nem taposott sárba. A yorki tényleg drága kutya. Nagyon átérzem a fájdalmatokat, hogy a férjed csak jót akart, amikor az utolsó pénzeteket is elköltötte egy álomra, ami azután szertefoszlott, de bizony bölcsebben járt volna el, ha a szíve mellett az ezsére is hallgat, ha legalább megbeszélte volna veled, vitt volna magával a vásárlásra egy hozzáértőt, vagy vásárlás előtt utánajárt volna, hogy pontosan mi is, amit vesz, hogy néz ki stb.


Jó tanácsokat is kaptál, együttérzést, vígasztalást.


Én leginkább szegény kiskutyát sajnálom, mi lesz vele? Fogjátok így is szeretni? Megtartjátok-e? Lesz-e pénzetek tápra, etetni, mert nagy testűnek ígérkezik? Olyan elanyátlanodottnak néz ki szegény, pláne most, amikor folyton ezt a szerencsétlen karácsonyi fiaskót juttatja az eszetekbe.


egy kismama, menhelyi kutyával, hamarosan gyeden

2010. jan. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/77 A kérdező kommentje:

persze hogy lesz,és nem felelőtlenül a nagy semmibe vettük éheztetni meg sanyargatni!van egy fajtatiszta törzskönyves amerikai buldog kutyusunk is a kertben gyönyörű és egészséges!őt sem éheztettük ki vagy ilyesmi!nem tudom mostmár egyáltalán mire számítsak!egy deka yorki nincs benne nagytestű lesz, így kár is beszokatni mert mi lesz lkésőgbb?

nem tudom mit tegyek kintre pedig 2őt nem szeretnénk kint a bulldog se tűrné meg,bent pedig nem maradhat főleg hogy nagytestű lesz!

2010. jan. 3. 18:38
 28/77 A kérdező kommentje:
ja és nem vagyok felháborodva de ez az én sem veszek gyémántgyűrűt a semmire kicsit lekezelő volt:(
2010. jan. 3. 18:38
 29/77 anonim ***** válasza:
58%

Ha kutya akkor fajtiszta! Fajtatiszta yorki lenne azt erősen kétlem, de talán meg kellene mutatni egy állatorvosnak aki választ ad erre a kérdésedre. Kölyök kutyát egyébként 2 hetente oltani kell ezért nem hinném, hogy gondot okozna az orvostól ezt megkérdezni hisz sokat találkoztok. Sok yorki már nagyobb a standardnál és lehet 7-8 kgos is de kép nélkül nehezen tudunk neked választ adni.

Láttad a szülök törzskönyvét? Tudsz esetleg képet mutatni a kutyusról akiről most szó van?

Mindenesetre az lenne a kérésünk többünknek, hogy ha úgy döntenél nem kell a kutya akkor keres fel egy menhelyet vagy hirdesd de felelősségteljesen intézd a további sorsát hisz ő erről nem tehet semmit.

2010. jan. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/77 anonim ***** válasza:
31%
szerintem még túl kicsi hogy meglehesszen állapítani egy pár hónap mulva lehet még yorki
2010. jan. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!