Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van itt olyan, akinek a...

Van itt olyan, akinek a kutyájának bőrbetegsége volt az orrán?

Figyelt kérdés
Hogy és mit diagnosztizáltak nála, hogyan kezeltétek, mennyi idő múlva javult?
2014. jún. 17. 12:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Nagyon sokféle betegség lehet. És lehet rühatka vagy akár egy elfertőződött karmolás vagy harapás is. Valószínűleg semmi olyan, ami gyógyíthatatlan lenne. Az állatorvos tud jobban segíteni. Egyáltalán mik a tünetek?
2014. jún. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az állatorvos egy autoimmun jellegű bőrbetegségre gyanakszik (pemphigus), és adott egy szteroid krémet, amivel péntek óta kenem, de egyelőre nem látok semmi biztató változást. Egy hónapja pár rózsaszín folt jelent meg az orrán, aztán ezek kiterjedtek, ott nem is normális rücskös az orrszerkezete, hanem sima és rózsaszín, az ajkainál az orra alatt is berózsaszínesedett, és néha pici tűszerű gennyes kis pöttyök jelentek meg rajta (mostanában ez már nem jellemző, talán a krémtől), meg az egyik ilyen rózsaszín folt az orrcimpájánál el is kezdett vérezni. (Egyébként már az első rózsaszín foltoknál megmutattam dokinak, mielőtt valaki nekem esik, hogy minek vártam egy hónapig a kezeltetéssel, a doki mondta, hogy várjunk, nézzük meg, hogy változik.) A vérző rész begyógyult, nem tűnik sebesnek vagy varasnak sehol.
2014. jún. 19. 17:44
 3/3 A kérdező kommentje:

Itt egy kép: [link]

Egyébként nem tűnik úgy, hogy fájlalná vagy viszketne neki.

2014. jún. 19. 17:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!