Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha valaki bejön a kertünkbe...

Ha valaki bejön a kertünkbe és ráeresztem a kutyámat aki tételezzük fel, súlyosabb sérüléseket okoz akkor abból lehet valami baja a kutyának?

Figyelt kérdés
Óriási nagy kertünk van (ebből csak egy kicsi rész elkerített, az az udvar és ahol a kutya is van). A másik részen gyümölcs fák vannak végig ültetve, összesen 100 fa. Sokszor van az hogy idegen emberek lejönnek és nyugodtan szedegetik a gyümiket. Azt meg nem is egyszer láttam hogy kisebb kosárral, ládával jöttek és lopták a gyümölcsöket. Persze mire én, vagy az apám odaér addigra nekik rengeteg idejük van elszaladni és ez sikerül is. Viszont a kutyám a kinézethez képest nagyon gyors és ha ráuszítom az emberekre akkor képes támadni, harapni is. Na most ha megint meglátok egy embert hogy lopja a gyümit és kieresztem rá a szélvész kutyámat, az esetleg elkapja és súlyosabban megtépi akkor mi lesz? Már mint azon kívül hogy tuti feljelentés, rendőrség lenne a vége (vagyis gondolom). Elaltathatják, elkobozhatják a kutyámat? Érdemes ráuszítani az emberekre vagy inkább ne tegyem? Ijesztésnek jó hogy mondjuk látom hogy lopják a gyümölcsöt és pórázon kiviszem a kutyát és fenyegetni kezdem őket hogy elengedem?
2014. jún. 17. 13:01
1 2
 1/12 anonim válasza:
64%
hívd a tolvajkergetőket, add bérleti szerződést nekik a "gyümikről" és elpaterolják őket.
2014. jún. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
Kezdetnek írd ki mindenképpen, hogy kutyával őrzött terület. Amíg nincs ilyen figyelmeztetés - képpel is, nem csak szöveggel! - addig úgy tudom, a kutya jogilag biztosan támadható. Egyébként minden embert harapott kutyát minimum megfigyelnek, a pontos szankciókkal nem vagyok tisztában, de jól érzed, hogy ebből lehet a kutyának baja. Sajnos. Manapság már ha bejön valaki hozzád lopni, és te elpáholod, akkor is te vagy felelősségre vonva, te már csak védekezhetsz a saját tulajdonodon is. :( Nekem legalábbis sok ilyet meséltek.
2014. jún. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. jún. 17. 13:10
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Tábla kell először, aztán a pórázon fenyegetés. Az a baj, hogy a terület nincs lekerítve. Ebbe egy esetleges perben bele fognak kötni mert a) vagy közterületnek fogják ítélni hacsak nincs róla adás-vételid vagy b)megkapod, hogy azért mentek be mert nem volt bekerítve. Ha mindez megvan, akkor utána már eresztheted, nem a te hibád ha bajuk lesz mert te mindent megtettél.
2014. jún. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. jún. 17. 13:48
 6/12 anonim ***** válasza:
77%
Ha személyesen jelen vagy és te küldöd a kutyát emberre, büntetendő cselekményt követsz el. Teljesen más a megítélés, ha egy bekerített területen, ahol ki van téve látható helyekre a harapós kutya tábla és a kutyák ott tartózkodnak, és olyankor támadnak a behatolóra.
2014. jún. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
51%
A kutya jó és hasznos, ámbár egy megtermett bengáli tigris hasznosabb! Ő felismeri az öhm.... indiai egyedeket, mivel ő ott él! :D
2014. jún. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én nem tudom, hogy mi minősül bekerített területnek, illetve mekkora a telek, de ha néhány 1 m magas karót leszúrsz, és 3 helyen zsinórt húzol rá, az már jelzés, nem?

Kiírogatod, hogy magánterület, idegenek belépni tilos, kutyával őrzött terület, meg mittudom én.

Megkérdezheted az önkormányzatot is, hogy mi számít bekerített területnek.

2014. jún. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ki vannak téve a táblák, "magánterület", "kutyával őrzött terület". És az elején félig el van kerítve de megkerülik és úgy jönnek be. Nagyon macerás lenne ezt az óriási területet teljesen elkeríteni és lehet hogy az sem érne semmit! Mert pl. a szomszédom kertje is el van kerítve (az se kicsi terület) és neki pedig az eperért járnak be lopni.
2014. jún. 17. 14:42
 10/12 anonim ***** válasza:
Kerítsd le az egészet és engedd le a kutyát. Ha nem engedi ki a tolvajt már jól jártál. De ha szándékosan uszítod akkor lehet gond. Esetleg ha van őrző-védő vizsgátok... passz sajna nem tudom mik a jogi következmények. Menj be a rendőségre és kérdezed meg.
2014. jún. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!