Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két fiú dobermann testvér...

Bánáti Tibor kérdése:

Két fiú dobermann testvér kölyök fog hozzánk kerülni. Testvéreknél felütheti-e a fejét a dominancia, mit kell tennünk, hogy elkerüljük a harcokat és veszélyes sérüléseket? Esetleg az egyik ivartalanítása megoldaná a kérdést?

Figyelt kérdés
Az előző kutyusunk is dobermann volt, egyedüli, egy kezesbárány, de sajnos csak 7,5 évet élt.

2014. febr. 17. 20:30
 1/5 anonim ***** válasza:
81%
Mindkettő ivartalanítása. És egy bizonyos idő után már nem testvéri a viszony köztük, hanem kan-kan.
2014. febr. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
33%
2 dobermann kan együtt tartás nem szerencsés. főleg ha mindkettő tökös kutya. 1, másfél éves korban elkezdik, és akkor van vége, amikor az egyik megöli a másikat. Miért kell rögtön 2 ? és miért nem szuka a másik?
2014. febr. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
71%
Így van. Nem szerencsés két kant együtt tartani, pláne ha két domináns egyedről van szó (márpedig egy igaz dobi az domináns). Az ivartalanítás nem fogja megoldani a problémát. Szóval én nem javaslom két kan együtt tartását.
2014. febr. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
80%

Ha elég felkészült vagy és neveled őket, célzottan arra is, hogy egymással hogyan illetve hogyan nem viselkedhetnek akkor szerintem lehet őket együtt tartani.


Van olyan ismerősöm akinek két ivaros kanja van, pár hónap eltérés van köztük korban.Az egyik staffbull a másik amstaff. Na ők dominánsak és kimondottan agresszívak még szukákkal is, de egymással még soha nem volt komoly balhé, szóval nem lehetetlen megcsinálni.

De tényleg csak akkor vágj bele ha nagyon felkészült vagy és nem csak egy kezesbárány kutya van a hátad mögött.

2014. febr. 18. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
48%
beszéljétek csak rá, ha már megkérdezi, akkor fogalma sincs róla, és nem fogja tudni kezelni. Én azt gondolom, hogy nem lehet együtt tartani, és nekem olyan dobermann kan nem is kéne, aki boldogan játszik a másik kannal.
2014. febr. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!